Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola WR850G (DD-WRT) - Nie działa sieć po wprowadzeniu hasła

B-U-C 13 Aug 2013 17:09 1341 4
    B-U-C
    Level 12  
    Witam,

uruchomiłem stary router Motorola WR850G, ma on wiele lat, przez ostatnie 2 lata nie był używany. Router ten ma fabrycznie wgrane oprogramowanie DD-WRT.

Podłączyłem WAN, skonfigurowałem sieć i uruchomiłem Wifi. I zaczęły się problemy po wprowadzeniu hasła. W przypadku założenia jakiegokolwiek zabezpieczenia na sieć WPA, WPA2, WEP sieć jest niewidoczna z poziomu laptopów lub po wprowadzeniu hasła router odrzuca komputer i wyskakuje komunikat, że nie można było nawiązać połączenia.

W przypadku, gdy usunę hasło to komputer łączy bez problemu i wszystkie laptopy mają Internet i dostęp do sieci.

Próbowałem wszystkiego - wpisywałem parametry sieci na sucho w Windowsie, zmieniałem hasła, rodzaje szyfrowania i nic. Gdy zakładam hasło z sieci bezprzewodowej nie można korzystać. LAN działa pięknie, ale mam tylko jeden komputer i drukarkę podłączone przewodowo.

Mieszkam na wsi, w domku jednorodzinnym i otoczony jestem letnikami, którzy chętnie skorzystają z mojej sieci ;) Na chwilę obecną założyłem filtr MAC, ale to rozwiązanie nie jest do końca satysfakcjonujące, ponieważ często mam gości którzy łączą się tabletami/telefonami komórkowymi do sieci i ciężko będzie ich MAC adresy wpisać.

Proszę o podpowiedź, co robię źle? Widziałem jeden temat tutaj, gdzie było napisane że taka jest uroda DD-WRT, ale przez długi okres czasu na tym routerze kiedyś korzystałem z internetu i nie było problemu z zabezpieczeniem sieci. Dopiero teraz zaczęły się kłopoty.

Mój dotychczasowy router został uszkodzony i chciałbym wykorzystać Motorolę, gdyż nie uśmiecha mi się zakup kolejnego urządzenia, skoro to leży nieużywane.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    B-U-C
    Level 12  
    Nie wgrywałem DD-WRT, tak było fabrycznie.
  • Helpful post
    dinos83
    Level 33  
    Jakie karty wlan masz w komputerach. System zaktualizowany? sterownik od wlan sprawdziłeś w nowszej wersji? Sprawdź szyfrowanie mieszane WPA/WPA2 PSK AES lub TKIP. Nazwę sieci i hasło daj bez znaków specjalnych, polskich ogonków.