Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod 31 w menedżerze urządzeń karta sieciowa TP-LINK

13 Sie 2013 17:34 11166 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Ostatnio zakupiłem sobie kartę sieciową Wi-fi TP-LINK TL-WN722N:
    Link

Oczywiście podpinam pod usb, Windows (7 ultimate) nie znajduje sterowników więc sam instaluję je z płytki. Włącza się program i.... lipa. Adapter podpięty a program go nie widzi. Za to menedżer widzi, ale pojawia się żółty trójkącik z wykrzyknikiem. Po otworzeniu "właściwości" ukazuje się komunikat mówiący o tym, że windows nie jest w stanie załadować sterowników. Próbowałem ręcznie wgrywać nowsze sterowniki ale wszystko kończy się niepowodzeniem. Miał ktoś już podobny problem i może wie jak to rozwiązać ?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Kod 31
    To urządzenie nie działa poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31)
    Zalecane rozwiązanie

Zaktualizowanie sterownika

Może zostać wyświetlony monit o podanie ścieżki do sterownika. System Windows może zawierać wbudowany sterownik. Mogą też być nadal dostępne pliki sterownika zainstalowane podczas poprzedniego konfigurowania urządzenia. Niekiedy jest otwierany Kreator nowego sprzętu, w którym może zostać wyświetlony monit o sterownik. W przypadku monitu o sterownik, który nie jest dostępny, można spróbować pobrać najnowszy sterownik z witryny dostawcy sprzętu w sieci Web.

W oknie dialogowym Właściwości urządzenia należy kliknąć kartę Sterownik, a następnie kliknąć przycisk Aktualizuj sterownik, aby uruchomić Kreatora aktualizacji sprzętu. Należy postępować zgodnie z instrukcjami, aby zaktualizować sterownik.

Odłącz urządzenie i odinstaluj sterowniki, następnie wejdź na stronę producenta i ściąg sterowniki. Nie zawsze sterowniki na płycie są najlepsze. Sprzęt jest coraz nowszy, a płyta ze sterownikami mogła być dołączona miesiąc, dwa a nawet rok temu.
  • Poziom 7  
    Robiłem już to wszystko. Odinstalowałem. Ściągnęłem najnowsze stery ze strony tp-linka ale próba instalacji tych sterów kończy się niepowodzeniem, "przekroczono limit czasu"..
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Podejrzewam, że robiłeś to w trybie normalnym. Spróbuj odinstalować i zainstalować urządzenie w trybie awaryjnym.

Upewnij się, że wszelkie sterowniki zostały usunięte, bo w momencie kiedy po starych sterownikach zostało coś to nowe mogą się nie zainstalować prawidłowo.
  • Poziom 7  
    Instalacja w awaryjnym powiodła się i adapterek działa. Czas powalczyć z ICS >.<