Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-Link TD-W8951ND - Diody świecą,gdy kable nie są wepchnięte, brak internetu

13 Sie 2013 18:27 3384 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    1. Informację wstępne
    - Posiadam Internet z neostrady do 20mb/s.
    - Dwa lata bez żadnych problemów.
    - Router-y zostają odłączone w czasie burzy od zasilania oraz kabla UTP.
    - Router znajduje się przez cały czas w tym samym miejscu, oraz nic go nie zagłusza.

Nie dalej niż 2 tygodnie temu, internet zaczął się rozłączać, w tym samym czasie siła zasięgu drastycznie spadała, z znakomitego na niską. Wraz z nią prędkość internetu. Speed test wykazał spadek z 6mb/s do 1,4 mb/s. Podłączyłem zwykły modem od neostrady, także pokazywał spadek prędkości internetu. Usterka zgłoszona, oczywiście u nich wszystko jest ok. Wymieniłem router na nowy TD-W8951ND. Internet dalej rozłączał się co jakieś 20-30 min, do dziś...

2. Problem, którego dotyczy temat
    Dziś w pewnym momencie, sieć bezprzewodowa znikła. Sprawdzam diody, adsl działa, internet działa, wi-fi nie działa. No to zresetowałem guzikiem WI-Fi, czekam 20 min , dalej brak wi-fi... Wyłączam i włączam router dalej świecą się tylko diody "power,adsl,internet". Podpinam się skrętką pod lan , aby dostać się do strony konfiguracyjnej, połączenie ograniczone,dioda połączenia lan, nie działa. No to zrobiłem reset igła 10 sek, diody nie gasną, następna próba nic.

Wyłączam go,odpinam kabel RJ, włączam router. Diody "power,adsl,internet" świecą światłem ciągłym.

3.Podsumowanie
    - Diody "adsl,internet" świecą, chociaż nie mają takiego prawa.
    - Nie mogę zresetować routera

4.Pytania do tematu
    -Jaki to błąd i czy można go naprawić, czy odesłać na gwarancję?
    -Czy może być to wina neostrady, w końcu padły mi 2 routery w dni..

PS.Jutro przyjedzie od nich technik. Zgłoszony błąd problemy z nawiązaniem połączenia oraz straszna niestabilność

Pozdrawiam, myślę że tam przedstawiłem jasno
    [/spoiler]

-------------------
    Poprawiony błąd, zauważony w poście 3
  • Specjalista Sieci, Internet
    PiotrGracz napisał:
    - Nie mogę zresetować routera

Padnięty router.
    Jak nie mogę uruchomic kompa w trybie awaryjnym to robię instalkę systemu.

Może spróbuj wgrać oprogramowanie routerowi, najnowsze lub to co masz.
  • Poziom 35  
    Co ma kabel UTP do ADSL i internet? Chyba zapomniałeś że router jest też podłączony do linii telefonicznej.
    Jeżeli włączałeś nowy router na starym zasilaczu to jest możliwe, że też go uszkodziłeś. Często się zdarza zapomnieć, że przyczyną uszkodzenia jest nie router a niby sprawny zasilacz.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Może spróbuj wgrać oprogramowanie routerowi, najnowsze lub to co masz.

Jak chcesz to zrobić jeśli nie możesz połączyć się ani po wi-fi, po LAN-ie też nie. Wejść USB brak.

Cytat:
    Co ma kabel UTP do ADSL i internet?
    Mój błąd myślałem o RJ... Zaraz poprawie

Cytat:
    Jeżeli włączałeś nowy router na starym zasilaczu to jest możliwe, że też go uszkodziłeś. Często się zdarza zapomnieć, że przyczyną uszkodzenia jest nie router a niby sprawny zasilacz.

Nowy zasilacz do nowego routera...Akurat to logiczne, że stary router mógł zostać uszkodzony przez uszkodzony zasilacz...