Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DWL-900AP różnica w reversie,POWERHACK

galazka 10 Mar 2005 09:53 5115 17
  • #1 10 Mar 2005 09:53
    galazka
    Poziom 18  

WITAM ! ! !

Mam pytanie do was....jakies jest róznica pomiędzy reversem C1 a C2 w dlinku czy ktoś sie oirentuje,bo ja zauważyłem jedna podstawową z rev C1 działa bez kłopotu w trybie clienta natomiast w C2 lipa totalna nie działa ;-(

I kolejne pytanie przy okazji czy ktoś w nich zwiększął moc...bo ja wgrałem ten powerhack tylko pytanie czy on zwiększa moc tylko w trybie AP czy również w trybie AP CLIENT...
    dołaczam soft power hack do reversu C1 lubv C2

phack_306 włącza większą moc

a 306_mod 06 uruchamia w nim dodatkowe kanały czyli te co w europejskie urządzenia nie widzą a japońskie tak czyli 14 kanał ;-) ,karty TONZE potrafią pracować w tym kanale ,czyli amatorzy nas nie widzą hehehe

0 17
    Załączniki:
  • #2 10 Mar 2005 19:28
    qrczak2
    Poziom 12  

Teoretycznie zwiększenie mocy jest w każdym trybie, ale ja jestem zwolennikiem hardware power hack - daje to gwarancję, że zawsze wzmacniacz daje max. Poza tym mam zastrzeżenia do stabilności tego firmware.
    Najlepsze do tuningu jest Rev B (24dB).

0
  • #3 21 Mar 2005 17:00
    rider13
    Poziom 12  

Witam

Ja po wgraniu Powerhacka do mojego dwl-900+ 3.06 w zaden sposob nie moglem sie polaczyc w trybie AP-client z AP mojego dostawcy .
    W statusie pokazywalo ze sie laczyl i rozlaczal i tak w kolko .
    Co ja sie ukombinowalem ...
    W koncu cos mnie tknelo i wgralem z powrotem firmware 3.06 .
    Wszystko ruszylo od "strzala"
    Nie wiedzialem o co chodzi ,bo najpierw wgralem Powerhacka ,a potem dopiero zaczalem zalatwiac sobie net.

Arek

P.S.

Ale to bylo rok temu , moze jest teraz jakis nowszy soft

0
  • #4 21 Mar 2005 18:47
    bobeer
    Poziom 28  

firmwery z powerhakiem sa do d.
    wez zrob jak radzi kolega
    niema duzo roboty
    sciagasz blache z modulu wireless
    zworka na jednym z rezystorow, i masz swiety spokoj
    oraz stabilny orginalny soft z dwl900

0
  • #5 28 Mar 2005 19:23
    szymtro
    Poziom 30  

Ja mam 900Ap+ C2 i najpierw przerobiłem wybór anteny zewn/wewn tak jak to było napisane w internecie na jakiejś stronce. Przy tymzrobiłem tak aby został tylko jeden kondensator szeregowy za filtrem FDP. Rezultat był taki że spokojnie mogłem przeskanować eter i wykazało mi kilka sieci (antena parabola 60cm, 5m kabla i te cholerne drzewa po drodze). To wszystko na jakieś 11km. Najciekawsze jest to że jak wpadł gość (ISP) z laptopem (miał orinoco gold) to nic nie wykrył i nie mógł uwierzyć że mój ap widzi świetnie wszystkie sieci. To było na początek. potem okazało się że odbiór owszem jest ale z nadawaniem gorzej - po drugiej stronie antema semi-dookólna więc odbiór tam nie ciekawy. Teraz przerobiłem nadawanie: wylutowana zworka do kontroli PA_BIAS i to wejście wzmacniacza podpięte przez rezystor 6k8 do masy, odcieta ścieżka do kontroli mocy (tego chyba nie trzeba robić ale jeszcze kiedyś sprawdzę), zmostkowany rezystor "masowy" drugim rezystorem tak aby na nóżce TX_GC (pin 12) było niższe napiecie co reguluje amplitudę na wyjściu do wzmacniacza. Teraz teoretycznie wzmacniacz pracuje na maksa ale to trudno sprawdzić. W przyszłym miesiacu pojadę sprawdzić AP w warunkach "polowych" i wtedy zdam też relacje z tego jak poszło. Acha jestem otwarty na jakis propozycje co do pomiaru mocy (jakieś mierniki) coś a'la CB Power Meter (zewnętrzny) bo nigdzie w sklepie nie znalazłem czegoś takiego na 2,4GHZ. A i moze jeszcze ktoś majakiś prosty sposób aby zwiększyć nieco napiecie na wzmacniaczu wyjściowym do jakichś 3,6V zamiast 3,3V ale tylko na samym wzmacniaczu?

0
  • #6 29 Mar 2005 10:24
    galazka
    Poziom 18  

Słuchajj a możesz jakieś schematy tego przerobienia załatwić?I wrzuć tu na elektrode lub na maila prosze.

0
  • #7 29 Mar 2005 18:52
    szymtro
    Poziom 30  

Proszę bardzo. Może sie to komuś jeszcze przyda. Oczywiście wszelkie modyfikacje wykonujecie TYLKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! i ja za nic nie odpowiadam. Co do modyfikacji to na pierwszej stronie płytki mini PCI trzeba zlokalizować i usunąć rezystor (to jest zwora 0 ohm ale wyglada jak rezystor) który steruje pinem PA_BIAS na obrazku zaznaczony jest X'em. Trzeba go usunąć(najlepiej wylutować) i do górnego pola po tym rezystorze dolutowujemy rezystorek 6k8 (6800 ohm) do zwykłego montażu wprzewlekanego. Drugi koniec rezystora dolutowujemy do metalowej ramki ekranującej ale tak aby można było potem zamknąć jeszcze ekran oryginalną blachą - spokojnie zwykły rezystor sie tam napewno zmiesci. Drugi rezystor dolutowujemy równolegle do juz istniejacego rezystora (ok 420 ohm) następny rezystor - moja propozycja to 360 ohm a drugi koniec rezystora też do metalowej ramki. Pozostaje jeszcze temat odciecia ścieżkipo drugiej stronie. Najpierw można tego nie robić i sprawdzić jak powiększy sie zasięg ze wspomnianymi wyżej zmianami. Teoretycznie z tego co zaobserwowałem to pin PD_OUT ze wzmacniacza jest doporwadzony poprzez diodę zabezpieczającą i równoległy rezystor do głównego procesora i teoretycznie to służy tylko do pokazywania aktualnej mocy w aplikacji airplus manager. Napisałem teoretycznie bo u mnie aplikacja nie chce sie połaczyc z access pointem juz od kupienia więc nie jestem w stanie tego sprawdzić. Co do softu to ja używam standardowego dlinka w wersji 3.07b1. A z reszta skoro i tak zrobiliśmy że moc jest cały czas maksymalna to zaden soft nie jest w stanie jej juz wyzej podnieść - w ogóle takie modyfikacje softwareowe sa "wątpliwe". Jak coś to proszę tutaj odpowiadać jak ktoś ma jakiś ciekawy pomysł - moze coś jeszcze można poprawić>

----------------------------------------------------------

Co do wyeliminowania przelacznika wejść antenowych to proponuję odrazu pozbyć sie tj śmiesznej antenki ze środka obudowy i odlutowanie kabelka od płytki. Na obrazku pierwszej strony widąc co gdzie trzeba usunać i gdzie trzeba wlutować zwory aby ominać ten przełacznik wejść. Zyskujemy wtedy na stałe dołaczone wejście antenowe do zewnętrznego złącza i zyskujemy spadek sygnału na tym przełączniku i kondensatorach.

---------------------------------------------------------

Ponieważ grzebiac w środku zyskujemy szanse prostej wymiany wzmacniacza na mocniejszy to niech ktoś może napisze czy są dostepne jakieś gotowe kostki na pasmo 2,4GHz o mocy do 500mW?

0
  • #8 30 Mar 2005 10:14
    galazka
    Poziom 18  

Słuchaj a weacając do tematu który zadałem na początku czyli różnica pomiędzy C1 a C2 wykrywasz jakąś?Oprócz tego że mi c2 nie chce dzialac w trybiue clienta

0
  • #9 31 Mar 2005 22:43
    szymtro
    Poziom 30  

Nie miałem nigdy w ręku dwóch urządzeń różnych (C1 i C2 jednoczesnie) i nie porównywałem ich w środku ale prawdopodobnie płytka jest identyczna tylko C2 nie ma jakchś tam kondensatorów filtrujacych zasialanie. Oprócz tego to wszystko to samo a soft oczywiście może być inny. Napisz coś wiecej niz że ci nie dizała w tym trybie - co nie chce sie łaczyć? nie wykrywa żadnej sieci?

0
  • #10 01 Kwi 2005 09:40
    galazka
    Poziom 18  

POprostu po podłaćzeniu do kompa nie chce połącząć się z siecią radiową nie przepuszcza Mac z LANU tak jak to robi C1 sięc widzi a komp po Lanie nie może wejść do radiowej sieci...natomiast jak podłącze urządzenie C1 wszystko chodzi testowałem na 3 C2 i nie działało

0
  • #11 04 Kwi 2005 23:24
    blaz
    Poziom 1  

po wczesniej opisanej 'przerobce' dwl-900ap+ rev. C2 pracuje wspaniale! polecam. jedyne utrudnienie moze stanowic 'montaz' elementow.

0
  • #12 11 Cze 2005 14:10
    AdamWro
    Poziom 18  

Witam. Mam tez takiego AP. Narazie przerobiłem przełącznik anten- powstawiałem zwory zamiast kondensatorów i wyrzyciłem antene wewnetrzną. Działa o wiele lepiej. Widzi teraz wiecej sieci. Tylko czy jak przerobie "reszte" to czy wzmacniacz nie będzie narazony na uszkodzenie, jesli bedzie pracował z wiekszą moca? Pozdrawiam.

0
  • #13 13 Cze 2005 10:12
    AdamWro
    Poziom 18  

Juz przerobilem wszystkp.Jak narazie "śmiga" niezle :)

0
  • #15 10 Lut 2006 19:09
    faza
    Poziom 14  

Witam,

chcialem spytac do czego jest ta wewnetrzna ?antenka? i czy nie mozna wykorzystac tego jako wyjscie na druga antene ?

0
  • #17 11 Lut 2006 01:04
    faza
    Poziom 14  

W takim razie czy mozna wykorzystac to wyjscie do podlaczenia drugiej anteny zewnetrznej bez splitera ? czy jest to poprostu przelaczane wyjsce ?

0