Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony/VAIO/PCG-7N2M - Rozładowana bateria przy włączonym windowsie,konieczne..

13 Aug 2013 21:40 2178 13
 • Level 10  
  Sytuacja wygląda następująco. Pracując na komputerze tylko na zasilaniu z baterii aż do momentu całkowitego jej rozładowania, komputer się wyłącza.

  Podłączam więc zasilacz i uruchamiam komputer lecz system nie chce startować. Muszę wrzucić CD z instalacją systemu -> Napraw system -> Przywracanie systemu...

  Dlaczego tak jest ? Dlaczego system po prostu nie startuje ?

  Jest to dla mnie dość kłopotliwe. Nie wiem gdzie może tkwić problem. Bios pamięta wszelkie ustawienia wprowadzane przeze mnie nawet po padnięciu zasilania z baterii. Więc nie sądzę, aby to była kwestia baterii na płycie jeśli takowa w ogóle się tutaj znajduje. Proszę o wszelki podpowiedzi. Jestem kierowcą zawodowym i w ciężarówce, różnie bywa z dostępem do zasilania. Czasem po prostu zapomni się o przekręceniu zapłonu aby był prąd w gniazdu itp...
 • Level 14  
  A czy jak wyłączysz i włączysz laptopa normalnie na zasilaniu sieciowym, to ten problem nie występuje?
 • Level 10  
  Nie,gdy wyłączam laptopa z naładowaną baterią i włączam ponownie czy to z zasilaczem czy tylko na baterii, choćby w połowie naładowanej, laptop staruje normalnie. Problem jest tylko w momencie rozładowania się baterii w czasie pracy na kompie, film, przeglądarka itp.
 • Level 14  
  Przede wszystkim, to ustaw sobie w opcjach zasilania, żeby w akcji dla krytycznego poziomu baterii było Hibernacja lub Zamknij, bo jeżeli laptop ci tak po prostu pada, to raz dwa załatwisz twardy dysk, a ww. opis wskazuje na początek końca twardego. To powinno załatwić twój problem.
 • Level 10  
  Tak,ale hibernacja, działa identycznie, czy np zamknięcie pokrywy z matrycą. Jest ten sam efekt. Nie mogę wznowić zwyczajnie pracy laptopa, muszę go zresetować i robić przywracanie systemu.
 • Level 10  
  win7 32 bity Ultimate
 • Level 14  
  No to spróbuj ustawić akcje Zamknij, wtedy laptop powinien ci się sam wyłączyć jak w baterii zostanie około 7% i po podłączeniu zasilania powinien normalnie się uruchomić, no chyba że bateria jest już wyeksploatowana i laptop nie zdąża się normalnie zamknąć, wtedy ustaw sobie poziom baterii na np. 25%. I weź pod uwagę, ze hibernacja, to nie to samo co uśpienie, gdyż uśpienie minimalnie zużywa baterie.
 • Level 10  
  Owszem, można rozwiązać to w ten sposób, jednak tak czy inaczej, gdzieś jest problem który warto by rozwiązać. Lecz pojęcia nie mam, chociaż ogarniam trochę komputery co się dzieje.
  Bateria ma 4 miesiące więc trzyma mi system 1,40min i dałaby sobie radę ze sposobem, o którym piszesz. Chodzi jednak o rozwiązanie całkowite tej sytuacji, np w przypadku sprzedaży czy oddania dzieciom.
 • Level 14  
  A co dokładnie masz na myśli, pisząc, że system nie chce starować? Jaki masz komunikat?
 • Level 10  
  Żadnego komunikatu, po wyświetleniu ekranu biosowsego, czarny ekran i mogę tak siedzieć godzinami. Nie dzieję się kompletnie nic.
 • Level 14  
  To spróbuj wtedy przytrzymać przycisk power pare sekund, tak aby laptop się zupełnie wyłączył i włącz ponownie. Sprawdź czy masz zainstalowane wszystkie sterowniki i ewentualnie przeinstaluj stery od grafiki na dedykowane i sprawdź jakie masz ustawienia w zarządzaniu energią kart sieciowych, grafiki i dysku. To mi wygląda na problem z wybudzeniem laptopa, a na ten temat jest sporo wątków.
 • Level 10  
  Cóż jedyne co zrobiłem to ustawiłem wyłączenie komputera przy 7% baterii. Lepszego nic nie wymyśliłem :/