Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Agila 2001r 1.0 - Tryb awaryjny- kluczyka

13 Sie 2013 22:44 3696 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Liczę że ktoś będzie mógł podpowiedzieć

2 miesiące temu kupiłem żonie Opla Agile 1.0 2001r w aucie świeciła się kontrolka autka z kluczykiem co sprzedający tłumaczył zabezpieczeniem które jest. I tu zaczyna się najważniejsza część. Zabezpieczenie to polega na tym że po odpaleniu samochód nie wchodzi na obroty, pedał gazu zero nie reaguje. Dopiero szybkie zgaszenie i zapalenie auta powoduje że zaczyna normalnie jeździć bez żadnych problemów - kontrolka pali się cały czas (ostatnio zgasła i zaczęła się palić kontrolka z silnikiem). Po podłączeniu pod kompa wywaliło dwa błędy przepustnicy 1500 i 1523. Dziś pojechał zdjąć to "zabezpieczenie" i okazało się że nie ma żadnego zabezpieczenia, a patent z przekręcaniem kluczyka to usterka. Jeden magik powiedział że to pewnie komputer i impreza będzie kosztować 700 zł, drugi na 120 %stawia na przepustnice i już ją chce wymieniać. Dziwi mnie to że auto jeździ bez problemu. Nie traci mocy. Zdarzy się czasami że gdy jadę dłuższą chwile w korku na półsprzęgle pedał gazu przestanie reagować, ale wtedy wystarczy szybko przekręcić kluczyk i dalej śmiga jak talala. Czy ktoś miał może podobny przypadek? Od czego zacząć?
  • Admin grupy Samochody
    Od zmiany mechanika diagnosty. I to szybko.
  • Poziom 42  
    Dirk! napisał:
    Zabezpieczenie to polega na tym że po odpaleniu samochód nie wchodzi na obroty, pedał gazu zero nie reaguje. Dopiero szybkie zgaszenie i zapalenie auta powoduje że zaczyna normalnie jeździć bez żadnych problemów

Swoją drogą łyknąłeś niezły kit...po prostu cię oszukał...
  • Poziom 9  
    To już pomijam. Zabieram się za czyszczenie przepustnicy- to coś pomoże?

tylko zastanawia mnie to że auto po przekręceniu kluczyka działa bez żadnych zarzutów, nie muli, wchodzi na obroty, nic żadnych objawów że coś jest nie tak