Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór anteny do odbioru TV naziemnej

duduś 13 Aug 2013 23:15 2073 4
 • #1
  duduś
  Level 11  
  Witam, dziś postanowiłem zrobić porządek w instalacji antenowej i okazało się że dotychczasowa antena, Sowar, konstrukcji podobnej do alfa7+ z wzmacniaczem ma już najlepsze czasy za sobą, więc postanowiłem ją zmienić. Ale co ciekawe w pogodne dni nie było problemu z odbiorem kanałów cyfrowych, nawet wersji HD. Tu pytanie na jaką, mieszkam w mieszkam w miejscowości Malczyce, woj dolnośląskim, dokładne współrzędne to (51.219223,16.491734) wg. map google, antena miała by być zamontowana na dachu, na wysokości 6m. Instalację chciałbym rozdzielić na dwa odbiorniki, LCD z DVBT i CRT z zewnętrznym tunerem Wiwa. Kable sygnałowe miały by długość 10m i 20m od rozdzielacza. Jestem w temacie zielony, umiem tylko dobrze zmontować instalacje, ale dobór anteny jest poza moimi możliwościami, proszę o pomoc i pozdrawiam.
 • #2
  jacekko0
  Level 31  
  Zastosuj antenę tv typu Yaga 19/21-69 DVB-T oraz rozdzielacz aktywny z uwagi na długość przewodu antenowego.

  Antena "Yaga" nie istnieje.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Antena_Yagi
  Czy teraz będzie Kolega łaskaw poprawić nazwę tej anteny?
  Grzegorz Markowski
 • #3
  duduś
  Level 11  
  Dziękuję, czyli antena np. taka DIPOL 19/21-69 DVB-T , poprosił bym jeszcze o link do rozdzielcza jeśli to nie problem, najlepiej z tego samego sklepu.
 • Helpful post
  #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  duduś wrote:
  poprosił bym jeszcze o link do rozdzielcza jeśli to nie problem, najlepiej z tego samego sklepu.

  Proszę:
  http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_rsi-03_tv-fm_1-2_z_jednym_przejsciem_dc_ams_R55202.htm
  I właśnie ten rozgałęźnik, bo można dać zasilanie ewentualne anteny przed rozgałęźnikiem, jak i za nim, bo posiada on separację zasilania.
 • #5
  duduś
  Level 11  
  Witam, od montażu nowej anteny (Yagi 19/21-69 DVB-T) minął już tydzień, sprzęt sprawuje się na tyle dobrze, że został zamontowany pod dachem i skierowany na nadajnik na Ślęży, gdyż on ma najsłabszy sygnał. Sygnał rozdzieliłem przy pomocy Rozgałęźnik RSI-03 TV/FM 1/2 z jednym przejściem DC AMS. Przy okazji prac zrobiłem porządek z przewodami i każdy się skrócił po ~5m. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.