Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager 2,5crd - Falują obroty

kolacz1 14 Aug 2013 09:34 5889 14
    kolacz1
    Level 10  
    Witam posiadam Voyagera 2,5crd z 2001r problem jak w temacie falują obroty silnika na biegu jałowym , podczas jazdy wszystko ok, wszystkie filtry oraz płyny wymienione , paliwo tankowane tylko na dobrych sprawdzonych stacjach, po spięciu pompki zasilającej na krótko jest dużo lepiej. Co może być przyczyną tej usterki ??
    gori92
    Level 13  
    Sprawdź regulator ciśnienia na pompie.
    jokerro
    Level 34  
    Faluje cisnienie na rampie.
    kolacz1
    Level 10  
    W jaki sposób mogę sprawdzić regulator ciśnienia na pompie ?
    jokerro
    Level 34  
    Nawiazac polaczenie ze sterownikiem i tam bedzie widac co sie dzieje z cisnieniem.
    Zbychul
    Level 22  
    Ze sterownikiem połączysz się DRB III, a w warunkach domowych podepnij się pod czujnik ciśnienia na listwie CR i obserwuj napięcie.
    Są jakieś inne objawy np. trudne odpalanie , siwy dym po odpaleniu , stabilizacja wolnych obrotów po włączeniu klimy ?
    kolacz1
    Level 10  
    Gdy odpalam auto po całonocnym postoju przez chwile kopci na niebiesko, z odpalaniem nie ma najmniejszych problemów , po włączeniu klimy delikatnie spadną na chwile obroty lecz od razu się ustabilizują , napięcie sprawdzę jak tylko zakupię baterię do multimetru ... dziś lub jutro przyjdzie kabel obd II i będę próbował połączyć sie ze sterownikiem
    Zbychul
    Level 22  
    Obd się napewno nie połączysz, tylko jak wcześniej pisałem DRB3 (sprzętowy).
    Czyli po włączeniu klimy falowanie ustępuje ? jeśli tak to zrób próbę przelewową wtrysków (na Youtube jest pełno filmików). Nie chcę krakać, ale duże prawdopodobieństwo padniętych wtrysków (z autopsji).
    kolacz1
    Level 10  
    2 wtryskiwacze były padnięte przelewem lały , zostały zregenerowane lecz samochód nadal nie odpala jak trzeba (za 2-4 razem) nie zapala się kontrolka grzania świec oraz abs dodam iż w liczniku nie ma żarówek tylko diody , co może być przyczyną ?
    Zbychul
    Level 22  
    Czyli tak jak przypuszczałem - wtryski. We wcześniejszym poście pisałeś że z odpalaniem nie ma problemu, a teraz jest gorzej bo za 2-4 razem ?
    Coś zostało nagrzebane i jeszcze te kontrolki. Robił to warsztat, czy domowymi sposobami ?
    Trzeba prześledzić gdzie były łapy wsadzane i co mogły popsuć. Inaczej to wróżenie z fusów.
    Inna sprawa, że poprzednio pisałeś w sierpniu, a wtedy było ciepło i świece nie potrzebne; a wtedy kontrolka się świeciła ? prąd do świec dochodził ?
    kolacz1
    Level 10  
    kontrolki świecą .. po wyjęciu licznika oraz rozłożeniu go okazało sie , że były pozaślepiane taśmą izolacyjną , prąd na świece dochodzi około 15s. (kontrolka świeci ok. 2s.) , świece jeszcze nie sprawdzone z powodu dość ciężkiego dostępu , napięcie na reg. ciś. na listwie 5v , wtryskiwacze regenerowane w serwisie bosch , zawór na liswie ok

Dodano po 17 [minuty]:

dodam że voyager na biegu jałowym (luzie) trzyma 500 obr/ min nie wiem czy to normalne ...?
    Zbychul
    Level 22  
    Niezłą "padakę" kupiłeś.
    Kontrolki pozaślepiane taśmą - MASAKRA !
    Jedyne co przychodzi do głowy to, że świeciły się w czasie jazdy. ABS to w miarę jasne, ale kontrolka świec ? Fakt, że jak piszesz czasy to 2/15 sek wskazuje na błąd odczytu temperatury silnika (niby nagrzany). Tu masz czasy:
    Do sprawdzenia: czujnik temperatury, do przedzwonienia przewody (wszystkie trzy) czujnika.
    Napięcie na listwie które nas interesuje to nie 5V, bo to jest jego zasilanie, tylko to zmieniające się w granicach +- 1,2 V - ok. 4 V.
    Świece wstępnie sprawdź np. żarówką od kierunkowskazu, każdą z osobna łącząc z "+", albo przez miernik o zakresie do 20 Amper - prąd ok 17A na jedną świecę.
    Obroty 500 ??? (powinno być coś około 850 obr/min ) - Daj go najlepiej do jakiegoś speca od tych aut, bo sam z tym całym baizlem chyba sobie nie poradzisz.
    A swoją drogą za takie podpicowywanie auta powinni łapy w imadło wkręcać.

A na zegarach pokazuje normalnie temperaturę silnika ? tzn. rosnąco od zera do podwójnej środkowej kreski ? Bo jeśli tak to stawiam na uszkodzony komputer silnika (jest tylko jeden czujnik).
    kolacz1
    Level 10  
    czy za wskazania obrotomierza odpowiada czujnik położenia wału ? podłączyłem się elmem i na kilku programach pokazuje 212rpm
    Zbychul
    Level 22  
    W ustalaniu położenia biorą udział dwa czujniki - wału korbowego i wałka rozrządu. Usterka któregokolwiek powoduje błąd. Podobnie może być z przetwarzaniem danych na wskazanie obrotomierza. Czyli ... nie ma możliwości pracy silnika z błędnymi danymi z czujników.
    LMy nie nadają się do silników CRD Chryslera - do diagnostyki używa się sprzętowych DRB3.
    catwasyl
    Level 2  
    kolacz1 wrote:
    Witam posiadam Voyagera 2,5crd z 2001r problem jak w temacie falują obroty silnika na biegu jałowym , podczas jazdy wszystko ok, wszystkie filtry oraz płyny wymienione , paliwo tankowane tylko na dobrych sprawdzonych stacjach, po spięciu pompki zasilającej na krótko jest dużo lepiej. Co może być przyczyną tej usterki ??

Cześć. Mi po 2 latach temat się wyjaśnił. Przełożyłem silnik i miałem takie same objawy jak w poprzednim. Po konkretnym przegonieniu silnik szarpał a z z wydechu było widać dymienie. Wina była czujnika wału. Założyłem z poprzedniego,gdyż był 3 pin a w dawcy 2 pin. I ostatnio zaczął mi gasnąć po rozgrzaniu. Swoją drogą postanowiłem założyć 2 pin(może się uda) i dało radę, gdyż wystarczy pominąć ten przewód " goły drut". Kolorami nie podpowiem bo mam 2 czarne od instalacji, ale wiadomo albo tak albo tak. Dlatego jeśli układ wtryskowy jest ok proponuję podmienić ten czujnik od kogoś kto ma takie auto i temat się wyjaśni. I można założyć czujnik o 50 zł tańszy. Cieszę się jeśli pomogłem.