Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo R500 - Odzyskiwanie systemu

14 Sie 2013 10:18 2391 5
  • Poziom 14  
    Mam problem z odzyskaniem systemu na tym lapku. Przy starcie, po wciśnięciu ThinkVantage i F11 dostaję komunikat o tym, że uruchomienie systemu nie powiodło się, a przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania... Stan 0xc000000f ... "Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne".

Oprócz partycji systemowej są tutaj:

SYSTEM_DRV
    Lenovo_Recovery

aktywowanie partycji SYSTEM_DRV z bootmgr nie daje żadnego efektu (przełącza się za drugim restartem na systemową). Ogólnie sam system się odpala, ale jest problem z ruszeniem Dosowego Recovery. Gdzieś znalazłem info, że po zainstalowaniu Rescue and Recovery w Windowsie, ustawi się prawidłowo MBR i powinna działać kombinacja ThinkVantage + f11, ale i po instalacji nic się nie zmienia. Na wymienionych partycjach powyżej użyłem chkdsk, ale też nie pomogło. Smart Ok.

Jak wystartować soft przywracający jeśli widzę partycję odtwarzania z zewnętrznego programu ?
  • Admin grupy komputery
    W pierwszej kolejności pokaż SMART dysku.
  • Poziom 14  
    Smart nie straszy raczej, proszę bardzo...

Lenovo R500 - Odzyskiwanie systemu
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź system na obecność wirusów, przeskanuj MBAM.
  • Spec od komputerów
    Użyj Grub z liveCD partedmagic do wystartowania z partycji recovery. Układ partycji zmieniałeś ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    --brak wirusów na dyskach i w sektorach rozruchowych (sprawdzane KasRD 10)
    --Próbowałem grzebać w tablicy allokacji na dysku pierwszym SYSTEM_DRV (1,17 GB) i czwartym Lenovo_Recovery (9,77 GB). Na pierwszym jest bootmgr. Próbowałem różnych ustawień, m.in id na 0x12 i bootowanie (80). Partycja aktywna z bootmgr'em recovery zaczyna się na 2048. Próbowałem różnego softu, min plop boota.
    --po przestawieniu na boot i id 12 dla partycji od sektora 2048, zamiast błędu 0x000000f mam Stan 0xc0000225...

Poniżej tablica alokacji i listing roota dysków. Dokładny listing plików i zrzut z bcded w załącznikach zip

Lenovo R500 - Odzyskiwanie systemu Lenovo R500 - Odzyskiwanie systemu Lenovo R500 - Odzyskiwanie systemu