Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry pi - Czy da się sterować urządzeniem poprzez smartfon z androidem?

14 Sie 2013 10:41 4467 3
  • Poziom 7  
    Witam
    Robię sobie jakieś audio do pokoju ze starej wieży. Chciałbym puszczać jakieś utworki z czegoś przy pomocy kabla AUX. Niestety moje MP3 padło a nie mam potrzeby kupować następnego.
    Pomyślałem czy by nie złożyć jakiegoś komputera ze starych części, zainstalować windowsa + do tego TeamViewer do zdalnego sterowania przy pomocy telefonu aby nie zajmować miejsca zbędnym monitorem.
    Pieniędzy na laptopa obecnie nie mam ale przypomniałem sobie, że istnieje coś takiego jak raspberry pi.
    Zainstalowałbym na nim jakiś system operacyjny. Piosenki rzuciłbym na kartę pamięci (lub pendrive'a) i spokojnie bym sobie słuchał.
    Tylko mam jeden problem. Czy da się tym sterować przy pomocy androida, który łączyłby się z komputerkiem przy pomocy wifi. Chciałbym mieć podgląd "pulpitu" urządzenia i normalnie nim sterować.
    Bawił się ktoś może w takie coś?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli chcesz mieć podgląd pulpitu ma malince, to ratuje Cię jedynie VNC.
    A konkretniej - na PI instalujesz serwer VNC, a androidzie viewera. Konkretne rozwiązania znajdziesz na google.
  • Poziom 7  
    Czyli się da coś takiego zrobić. Gitara ;)

A jaki system instalować na malinie? Też androida czy jakiś linux?
  • Poziom 12  
    Aktualnie pisze program na androida do sterowania portami GPIO w raspberry wstawię coś jak będzie spełniać jakieś podstawowe funkcje.