Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADP42A3 - Dodatkowy dzwonek, dodatkowy unifon

14 Sie 2013 13:27 3363 4
 • Poziom 38  
  Witam.

  Sprawa wygląda tak, że osoba która kupiła tenże cudny wytwór chciałaby podpiąć tam dodatkowy dzwonek, w zwykłym domofonie nie byłoby problemu, ale to jest 2-przewodowy i nie mam pojęcia na jakich układach zrobiony.

  Zamontowane jest to jakieś 100km ode mnie i musiałbym najpierw się upewnić czy takie coś jest możliwe, a nie wiedząc co tam siedzi za bardzo nie wiem czego się spodziewać...

  Podpięcie drugiego unifonu pod jeden przycisk też by mnie interesowało, widać jakiś mało znany system (może nie?) i zbytnio nie widzę z czym to jest kompatybilne oraz jakie ma wnętrzności.
 • Poziom 11  
  Śmiało można podłączyć drugi unifon równolegle !
  Pozdrawiam w.s.
 • Poziom 38  
  Tylko unifon wpięty jest do zasilacza wtyczkowego, do drugiego też będzie potrzebny zasilacz, linie sygnałowe równolegle i będzie śmigać?
 • Poziom 11  
  Przy dwóch unifonach drugi zasilacz nie jest konieczny. istotna jest odległość od centrali
  bramowej do 20 m powinno pracować poprawnie, powyżej już niekoniecznie-
  w zależności jakie przekroje żył w przewodzie były zastosowane- a tak w ogóle to ten system to padlina nigdy nie wiadomo kiedy się wysypie ,szczególnie centrala bramowa
  zaproponuj wymianę na inny system .
 • Poziom 38  
  Tylko to jest tak, że większość elektroniki pewnie jest w unifonie, bo do niego wchodzi osobno zasilacz, wychodzą z unifonu 2 kable do kasety, 2 do zaczepu.

  Tak wygląda schemat zaczerpnięty z instrukcji:
  ADP42A3 - Dodatkowy dzwonek, dodatkowy unifon
  Instrukcja: http://www.eura-tech.pl/b2b/files/2XGDQGEHQ6IWW3QJ.pdf


  Pomyśleć że mieli normalną instalację 4 lub 5 przewodową (zasilacz kompatybilny z dwoma typami) i tylko burza ubiła zasilacz, a kaseta już była poniszczona ze starości...
  Niestety kaseta+zasilacz normalnych firm wielokrotnie przewyższyłby koszt tego, poza tym zostało kupione w markecie, więc nie ma się czego spodziewać.

  No ale gość który kupił i montował powiedział, że jak padnie, to kupi inne. Ciekawe ile to pociągnie.