Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS G60J ROG - Karta graficzna Geforce GTX 260M pada?

ziemba1 14 Sie 2013 14:51 4503 24
  • #1 14 Sie 2013 14:51
    ziemba1
    Poziom 9  

Witam wszyskich, odebrałem wczoraj używanego laptopa ASUS G60J ROG, którego zakupiłem w sobote. (specyfikacja: http://tusze-tonery24.pl/asus-g60jjx038v-p-276.html Niestety, odrazu miałem z nim problemy. Po pierwszym włączeniu wyskakiwał komunikat "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność", ekran robił się czarny, komputer przez 1 sekunde zawieszał się - po czym wracał do normy. Instalowłem różne sterowniki do karty geforce gtx 260M, ale nic to nie pomagało. Postanowiłem przeinstalować windowsa 7, wgrałem sterowniki z oryginalnej płytki Asusa, o dziwo wszystko działa, komunikat się nie wyświetla. Dodam jeszcze że normalna temperatura karty graficznej, gdy nie gram to jakieś 60C/65C. Problem zaczął się wtedy jak zainstalowałem gry. Np: Call Of Duty 2, podczas grania jest chwilowy zwis, (wygląda to tak jakby restartowały się textury), jak przycisne alt, ctrl, delete to mogę kontynować gre na jakieś 10 sekund. Potem znowu jest kolejne zawieszenie. W Gta San Andreas nie mogę grać bo nawet przy roździelczości najmniejszej gra się zawiesza, robi się jakiś dziwny ekran, jasność i kolory się zmieniają.Wydaje mi się, że karta graficzna siada, jak grałem jakieś 5 minut w Call Of Duty 2 - to wyskoczył mi ten komunikat 'Sterownik ekranu przestał działać.. Temperatura podczas grania dochodzi do 80C. Naprawde nie mam sił już do tego Asusa, komputer wyszedł pod koniec 2009 roku a nie działają gry z 2005. Jak się okarze że trzeba kupować nową karte graficzną to nie wiem co zrobe.. za takie pieniądze mógłbym mieć 2 razy lepszego Asusa..

e: Jak korzystam z przeglądarki, robie wszystko na komputerze oprócz grania w gry to wydaje mi się że wszystko działa prawidłowo.
    e2: Sterowniki do karty aktualizowałem przez windows 7 i uznał że mam aktualne.

Moderowany:

0 24
  • #2 14 Sie 2013 15:32
    Richter
    Poziom 31  

Bios aktualny ? Sterowniki pobrane do grafiki ze strony asusa ?

0
  • #3 14 Sie 2013 19:50
    ziemba1
    Poziom 9  

Sterowniki zainstalowałem z płytki Asusa "Driver & Utility Ver 1.0 G60J.
    Bios 06/15/09. Dodaje filmik z zachowaniem Asusa podczas gry w Gta i Cod.

http://www.youtube.com/watch?v=gyLgo79wqMk&feature=youtu.be

(na tym filmiku zaraz po tym jak przechodzę gra się zawiesza, jak widzicie grafika jest w kolorze zielonym? :?: Plus nie mogę zmienić rozdzielczości na większą niż 1024)

Cod2
    http://www.youtube.com/watch?v=cvWS9B5tmOo&feature=youtu.be

ASUS G60J ROG - Karta graficzna Geforce GTX 260M pada?

Prawdopodobnie zostałem oszukany, ponieważ przed kupnem byłem zapewniony o tym że wszystko działa tak jak należy.. :cry: :cry: :cry:

@edit: Zainstalowałem sterowniki i to samo się dzieje. (http://www.geforce.com/drivers/results/63565)

0
  • #4 14 Sie 2013 21:31
    grubas
    Poziom 40  

Radiator czysty?
    Najprawdopodobniej sprzedawca wiedział co sprzedaje. Mógł tylko podgrzać rdzeń grafiki abyś nacieszył się chwilkę z laptopa.
    Wskazuje na to, że grafika jest do wymiany.

0
  • #5 14 Sie 2013 21:38
    ziemba1
    Poziom 9  

Ile może kosztować naprawa/wymiana takiej grafiki w serwisie?

0
  • #6 15 Sie 2013 11:48
    ziemba1
    Poziom 9  

Odświeżam.

0
  • Pomocny post
    #7 15 Sie 2013 12:00
    adeq4
    Poziom 30  

Koszty wymiany układu graficznego to około 400zł. Odpal test programem furmark i napisz czy wyskakują błędy i do ilu dochodzi temp. grafiki.

0
  • #8 15 Sie 2013 12:37
    ziemba1
    Poziom 9  

Temperatura minimalna 66C, maksymalna dochodzi do 102C. Nie wiem jak ten test się ukończył, bo mam czarny ekran na laptopie jak test doszedł do końca. Chyba się wyłączył. :D
    Koszt wymiany to 400 złotych? Na ebayu po przeliczeniu na plny sama karta kosztuje chyba około 450+ złotych.

e: dalej robi się test..
    e2: wyłączyłem ten test ponieważ asus się wyłączał co chwile.

0
  • Pomocny post
    #9 15 Sie 2013 13:32
    adeq4
    Poziom 30  

Konieczna konserwacja układu chłodzenia + wymiana past i termopadów. Po tym laptop powinien prawidłowo działać.

0
  • #10 15 Sie 2013 13:36
    ziemba1
    Poziom 9  

adeq4 napisał:
    Konieczna konserwacja układu chłodzenia + wymiana past i termopadów. Po tym laptop powinien prawidłowo działać.

Plus wymiana karty graficznej? bo nie wiem, przypominam o komunikacie "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Zanieść Asusa do serwisu czy sam mogę to zrobić?

0
  • Pomocny post
    #11 15 Sie 2013 13:53
    adeq4
    Poziom 30  

Na razie samo czyszczenie. Temperatury są zdecydowanie za wysokie. Przez nie mogą pojawiać się artefakty, jak i również komunikaty. Laptop na gwarancji ? Polecam oddać komputer do dobrego serwisu. Zapłaci kolega 50zł za usługę, a zaoszczędzi nerwów. Gdybyś chciał to robić na własną rękę to musiałbyś zakupić potrzebne produkty, a to też kosztuje.

0
  • Pomocny post
    #12 15 Sie 2013 16:47
    adamadi33
    Poziom 43  

Koszt naprawy nie powinien przekroczyć 400 zł.

0
  • #14 15 Sie 2013 17:05
    ziemba1
    Poziom 9  

Laptop nie ma gwarancji, ponieważ ona obejmowała 2 lata. Jeszcze chiałem się was zapytać, gdzie taką karte mogę kupić do tego Asusa? na przykład na allegro nie ma, a obawiam się że w serwisie mnie za dużo skasują. Chyba te karty nie są już produkowane.

Cytat:
    O ile kulki pod GPU nie są do poprawy.
    To "zaleta" Laptopów niestety.

możesz rozwinąć? da się to jakoś sprawdzić?

0
  • #15 15 Sie 2013 20:16
    michal7778
    Poziom 29  

W laptopie nie da się wymienić karty graficznej tak jak w PC - jest ona bowiem przylutowana do płyty głównej za pomocą cynowych kulek. Jeżeli to połączenie jest wadliwe mogą wystąpić objawy jak u ciebie. Wtedy należy wymienić kule pod układem - to tzw. reballing. Może się jednak okazać, że uszkodzony jest sam układ, co również może powodować objawy jak u ciebie. Wtedy jednak koszty naprawy rosną.

0
  • #16 15 Sie 2013 21:14
    mtwuff
    Poziom 13  

michal7778 napisał:
    W laptopie nie da się wymienić karty graficznej tak jak w PC - jest ona bowiem przylutowana do płyty głównej za pomocą cynowych kulek. Jeżeli to połączenie jest wadliwe mogą wystąpić objawy jak u ciebie. Wtedy należy wymienić kule pod układem - to tzw. reballing. Może się jednak okazać, że uszkodzony jest sam układ, co również może powodować objawy jak u ciebie. Wtedy jednak koszty naprawy rosną.

Jak nie da, jak da? Ten laptop ma dołączaną grafikę. Na ebay`u nowszą wersję tej karty tj. NVIDIA GeForce GTX 560M można dostać za 140 euraczy tylko trzeba by było sprawdzić czy wymiary pasują. Wymiana jest na tyle prosta, ze sam sobie poradzisz.

0
  • #17 15 Sie 2013 21:43
    ziemba1
    Poziom 9  

Ja jednak mam nadzieje na to, że tak jak pisał adeq4 - wystarczy konserwacja układu chłodzenia + wymiana past i termopadów. Oddam Asusa do serwisu i powiem im żeby to zrobili. Zobaczymy co powiedzą, mam nadzieje że koszt rzeczywiście nie przekroczy 400 zł. :|

0
  • #18 15 Sie 2013 21:51
    mtwuff
    Poziom 13  

Konserwacje, to się robi jak laptop nie wyrabia z chłodzeniem, co objawia się wzmożona praca wentylatora i wyłączeniami z powodu przegrzania, ale jak już grafika siada, to wszelkie próby jej reanimacji pomogą tylko na jakiś czas. No ale oczywiście warto spróbować. Ale 400 zł za taka usługę, to lekka przesada.

0
  • #19 15 Sie 2013 21:53
    ziemba1
    Poziom 9  

Koszt tego to chyba jakieś 50 złotych, temperatura dochodzi mi do 102C. Jak nie pomoże to trzeba będzie wymienić kartę graficzną, a to może wynieść 400 zł, albo więcej. :(

0
  • Pomocny post
    #20 15 Sie 2013 22:01
    mtwuff
    Poziom 13  

No twoja karta ewidentnie się przegrzewa i najlepiej nie stresować już jej, do czasu wyczyszczenia i odnowienia chłodzenia.

0
  • #21 24 Sie 2013 19:48
    ziemba1
    Poziom 9  

Odebrałem laptopa z serwisu, ale chyba nic nie pomogło. Temperatura praktycznie jest taka sama.. (jak piszę to ma 79C) Próbowałem zagrać w COD2 ale robią się już w menu szare kropki które znikają dopiero wtedy jak zresetuje Asusa. (wygląda to tak jak np: telewizor nie był nie do końca dostrojony). Jak już się załaduje to chwile gram i dalej się zacina, oczywiście tekstury zanikają)
    Gościu z serwisu mówił że temperatury się dopiero ułożą ale jak narazie wygląda to mi na to że tak nie będzie ?(choć raz miałem 55C przy włączeniu systemu)

Prawdopodobnie trzeba będzie wymienić karte graficzną, pogodziłem się już z tym. Gdzie można kupić do mojego laptopa karte (GTX 260M) najlepiej z gwarancją?

Znalazłem na allegro gtx560M za 199 zł? ( http://allegro.pl/asus-g53jw-nvidia-gtx-560m-gwar-f-vat-nr16314-i3473478892.html ) myślicie że taka podejdzie? wygląda jak fake. Nie wiem dlaczego taka cena, nawet mtwuff pisał że kosztuje 140 euro a na allegro 199 złotych?

0
  • Pomocny post
    #22 24 Sie 2013 20:21
    mtwuff
    Poziom 13  

Ja podawałem cenę nowej karty, ta jest używana, wiec cena ma prawo być niższa, niestety to czy karta będzie w dobrym stanie to już loteria.

0
  • #23 24 Sie 2013 20:26
    ziemba1
    Poziom 9  

Niby 3 miesiące gwarancji. Myślisz że będzie pasowała? tam pisze że jest do G53JW. Czekam na wasze opinie.

0
  • #24 24 Sie 2013 20:47
    mtwuff
    Poziom 13  

Jednak nie będzie pasowała, obejrzałem zdjęcia jednej i drugiej i widzę że są inne. Musisz szukac NVIDIA GTX 260M.

0
  • #25 24 Sie 2013 21:50
    ziemba1
    Poziom 9  

Z tego co sprawdzałem na ebay'u to karta jest od 180 dolarów bez wysyłki. Trochę więcej niż 400 złotych. Można jeszcze skądś taką karte dorwać taniej? edit: Jakie karty by pod niego podeszly? moga byc gorsze. e2: da się ją w ogóle naprawić?

0