Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Duze scinki i dziwne paski na monitorze.

14 Sie 2013 15:02 1599 10
  • Poziom 8  
    Po wlaczeniu komputera podczas logowania nie moglem wybrac konta. Jak juz mi sie udalo zalogowac to wyszedlem z pokoju zrobic herbate aby wszystko sie tam zaladowalo. Wracam po 10min i widze tylko tapete zadnego paska ani ikon. Zrestartowalem kompa loguje sie i wszystko sie zaladowalo pulpit ikony itp byly. Ale byly takie lagi ze nie dalo sie nawet kliknac na start. Udalo mi sie odpalic menadzer zadan i w wydajnosci pisalo: Wykorzystanie procesora 100% No to poczekalem chwile aby sie ogarnol bo moze cos tam sie jeszcze laduje. Ale nie po 5min nadal to samo. Wiec zresetowalem jeszcze raz. Teraz to samo co wczesniej ale dodatkowo pokazaly sie jakies zielone paski na monitorze. Przestraszylem sie ze cos sie zjara wiec wylaczylem kompa przyciskiem poniewaz inaczej sie nie dalo. Potem rozkrecilem kompa odkrzurzylem dokladnie poprawilem kabelki i odlaczylem juz niedzialajacy dvdrom. Odpalam i to samo tyle ze paski byly niebieskie i pokazywaly sie co 10-20sec i znikaly. Dodatkowo nie moglem ruszac myszka.
  • Poziom 31  
    Masz na płycie głównej zintegrowaną grafikę ? Jeśli tak, wyjmij kartę graficzną i uruchom na zintegrowanej grafice.
  • Poziom 8  
    Mam tylko zintegrowana. Dodam jeszcze ze mam win xp pro. I wczoraj wieczorem wszystko smigalo.
  • Poziom 31  
    Nie wiem jaką masz płytę główną, ale najlepiej pożyczyć zewnętrzną kartę graficzną, zintegrowaną wyłączyć w BIOS i sprawdzić co się dzieje. Podmieniłbym też testowo kabel łączący monitor z komputerem dla pewności. A jak zachowuje się system w trybie awaryjnym? Testowałeś grafikę jakimś programem ?
  • Poziom 8  
    Nie wiem jak wlaczyc ten tryb awaryjny. A co do testow to nie wiem czym i jak. A z reszta i tak nie dam rady chyba tego pobrac i wlaczyc. Nie wiem jak sprawdzic jaka mam plyte i nie mam od kogo porzyczyc karty i kabla.
  • Poziom 31  
    MeQQs napisał:
    Nie wiem jak wlaczyc ten tryb awaryjny.

Zaraz po włączeniu komputera naciskaj cały czas F8, poźniej wybierz tryb awaryjny.

MeQQs napisał:
    A z reszta i tak nie dam rady chyba tego pobrac i wlaczyc. Nie wiem jak sprawdzic jaka mam plyte i nie mam od kogo porzyczyc karty i kabla.

Radzę oddać do jakiegoś serwisu, zapytaj ile będzie kosztować najpierw usługa, żeby nie uszkodzić bardziej sprzętu.
  • Poziom 8  
    Wybralem tryb awaryjny i tylko jakas kreska mruga z lewej strony.
  • Poziom 31  
    Sprawdź programem MHDD stan dysku twardego i zamieść rezultaty na forum.
  • Poziom 8  
    Już nie aktualne komputer był tak stary że się sypał dlatego kupiłem jakiś prosty używany za 300zł. A dysk sprawny bo korzystam z z niego właśnie na tym nowym komputerze.
  • Poziom 22  
    Ale musiałeś formatować dysk do nowego komputera?