Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS600 i CD600 - konflikt sterowania pilotami

maciek-info 14 Sie 2013 18:12 1926 4
 • #1 14 Sie 2013 18:12
  maciek-info
  Poziom 11  

  Posiadam zestaw wzmacniacz WS600 i tuner CD6000 firmy Diora, które zawsze były sprzedawane w komplecie z 2 pilotami. Jeden z pilotów sprawuje się bez zarzutu, niestety drugi(znacznie wygodniejszy) po naciśnięciu guzika MUTE, jednocześnie wycisza mi wzmacniacz (OK) i przełącza stacje radiowe w tunerze (NIE OK).

  Kontaktowałem się w tej sprawie najpierw z serwisem Diory, skąd zostałem przekierowany do ich dystrybutora odpowiedzialnego za obsługę gwarancyjną Manta S.A. Po kontakcie z serwisem Manta, zostałem poproszony o dostarczenie sprzętu do naprawy. Dwa razy dostałem informację, że pilot tak nie powinien działać.

  Sprzęt trafił do serwisu. Po prawie 6 tygodniach braku informacji zadzwoniłem. Niestety osoba która odebrała telefon nie posiadała jasnych danych naprawy i miała oddzwonić za "chwilkę". Po 2 dniach jest telefon, że można zgłosić się po odbiór.

  Na miejscu dostaję dokumenty do podpisania i mówię że chciałbym sprawdzić. W tym momencie dowiaduję się, że nie mam czego sprawdzać, bo nic nie zostało zrobione, a sprzęt tak ma działać. Sprawdziłem i rzeczywiście wszystko chodzi jak 1,5 miesiąca wcześniej, po czym odmówiłem odebrania urządzenia.

  Ten sam serwis który uważał sprzęt za uszkodzony, teraz mówi że jest sprawny, a wygodniejszy pilot służy jedynie do obsługi wzmacniacza. Na moje pytanie po co mu reszta przycisków, które prawidłowo obsługują tuner nie dostałem odpowiedzi.

  Czy ktoś z użytkowników tego sprzętu ma podobny problem? Zna może jego rozwiązanie, inne niż wyszukiwanie stacji za każdym razem po wyciszeniu?

  0 4
 • #2 15 Sie 2013 03:47
  oj
  Poziom 42  

  A miało być tak piękne... wskrzeszenie starej Diory.

  Z objawów albo, błąd w oprogramowaniu wzmacniacza/lub CD albo usterka w pilocie np. pęknięcie/zwarcie któreś ze ścieżek, co może być przyczyną wysyłania nieprawidłowego rozkazu. Ale to pierwsze jest bardziej prawdopodobne.

  Ale czy tak było od początku, czy się uszkodziło i co jest opisane w instrukcji to nie napisałeś.

  Oczywiście można by zdekodować rozkaz MUTE z obu pilotów i porównać czy są takie same ale to jest sprzęt jak rozumiem na gwarancji i niech się producent(sprzedawca) martwi.

  A serwis i tak nic nie zrobi bo oprogramowanie zapewne pisano w Chinach

  Zadaj pytanie na Link , bo tam ktoś chyba to kupił

  0
 • #3 15 Sie 2013 07:45
  maciek-info
  Poziom 11  

  Od Diory uzyskałem informację, że współpraca pomiędzy nimi, a Manta S.A. została zakończona. Tym samym osoba, która przygotowywała sprzęt, nie pracuje już dla Diory. Z tego co czytałem na forach projekt był przygotowywany w Polsce.

  Wg. instrukcji oba piloty powinny współpracować ze sprzętem. Zestaw występuje jako 600 Series i mają wspólną instrukcję, w której piloty nie są w żaden sposób rozróżniane. Dwa narysowane obok siebie, podpisane funkcje, duży ma 3 przyciski więcej.

  Nie byłoby problemu, gdyby serwis był poważny i od razu powiedział jak wygląda sprawa. Najpierw utwierdzili mnie w przekonaniu że zestaw nie działa prawidłowo, a teraz odwracają kota ogonem, bo nie potrafią sobie z tym poradzić.

  Z pilota zacząłem korzystać niedawno. Wg. mnie jest to wada fabryczna i oni nie będą chcieli/mogli z tym nic zrobić. Niestety dzisiaj serwis to tylko wymiana podzespołów i jak sądzę, nowy pilot nie przyniósł pożądanego rezultatu. Teraz próbują zamieść sprawę pod dywan, na szczęście posiadam korespondencję.

  Poinformowałem serwis, że jeżeli pokażą mi w dokumentacji zapis potwierdzający ich ostatnią opinię, odbiorę urządzenie. Nie po to 2 razy jechałem na Targówek i przez prawie 2 miesiące nie używałem sprzętu, żeby serwis się na mnie dokształcał i zwrócił sprzęt w takim samym stanie.

  Cytat z maila(21.06) od Manta Multimedia:

  Cytat:
  Te piloty nie powinny ze sobą kolidować. Jest to zestaw i nie powinno być takiej sytuacji.
  Żaden z klientów nie zgłaszał do tej pory takiej usterki.


  Mail 14.08:
  Cytat:
  Pilot od WS600 służy do obsługi tylko i wyłącznie urządzenia wzmacniacza WS600.

  Do obsługi całego zestawu CD600 + WS600 służy tylko i wyłącznie pilot od CD600

  Dlatego też uznajemy pańską reklamację za nieuzasadnioną i proszę o odbiór sprawnego urządzenia.


  Ze strony producenta:
  Instrukcja
  Zdjęcie zestawu

  0
 • #4 30 Maj 2015 10:15
  emkry
  Poziom 9  

  W moim zestawie piloty działają poprawnie, żaden po naciśnięciu "mute" nie przełącza stacji radiowych w tunerze. Wyjaśnienia serwisu są śmieszne, w instrukcji piloty nie są w żaden sposób rozróżniane . Piloty powinny działać tak samo.

  0
 • #5 14 Lip 2015 02:03
  344979
  Użytkownik usunął konto