Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiany w wyglądzie Win Vista po aktualizacji Windowsa

wojtekwrocek 14 Aug 2013 18:57 6600 11
    wojtekwrocek
    Level 9  
    Witam. Moja Vista ściągnęła ostatnio samodzielnie jakąś aktualizację. Po zakończeniu instalacji okazało się, że całkowicie zmienił się wygląd Windowsa. Jest brzydki, szary ,kanciasty. Inny niż jestem przyzwyczajony. Pytanie jest takie: czy da się w jakiś szybki sposób powrócić do starego wyglądu, bez przestawiania wszystkiego na piechotę gdzieś w Panelu Sterowania? Dodam, że ten utracony wygląd nie jest przeze mnie skomponowany, tylko ustawiony domyślnie, po instalacji Visty.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    W kompozycjach zmień na "domyślny dla Windows Vista".
    wojtekwrocek
    Level 9  
    Nie mam "domyślny dla Win Vista". Jest tylko: Moja aktualna kompozycja, klasyczny Windows i Przeglądaj. W Przeglądaj jest pusto. A dwie powyższe to nie to.
    RADU23
    Daj screena jak wygląda obecna kompozycja.
    wojtekwrocek
    Level 9  
    Tak wygląda teraz: Zmiany w wyglądzie Win Vista po aktualizacji Windowsa . Różnicę najlepiej widać po pasku zadań.
    Dra98
    Właściwości systemu -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia, czy czasem nie ma tu dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności?
    wojtekwrocek
    Level 9  
    W opcjach wydajności zaptaszkowane jest: Niech system Windows wybierze optymalne ustawienia.

Dodano po 4 [minuty]:

pogrzebałem w tematach i to wygląda jakbym nie miał Interfejsu Graficznego Windows Aero. Ktoś wie skąd to wziąć?
    Dra98
    wojtekwrocek wrote:
    wygląda jakbym nie miał Interfejsu Graficznego Windows Aero

Proszę podać wersję systemu dokładnie wraz z SP.
    wojtekwrocek
    Level 9  
    Co to jest wersja systemy z SP? gdzie tego szukać?

Dodano po 3 [minuty]:

Zainstalowałem sobie i pościłem taki program Microsofta Fix it. Na końcu pokazał, że:Bieżąca kompozycja nie obsługuje interfejsu Aero i że menedżer okien pulpitu jest wyłączony.

Dodano po 9 [minuty]:

mam Win Vista Home Premium z SP2

Dodano po 11 [minuty]:

zainstalowałem program Aero enabler i zresetowałem kompa i nic nie pomoglo

Dodano po 13 [minuty]:

Próbowałem też takiego tricku:
    Aby wymusić włączenie interfejsu Aero Glass (trick działa podobno także w Windows Vista Basic, która oficjalnie nie obsługuje Aero!), należy przejść w rejestrze (regedit.exe) do gałęzi [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM] i ustawić następujące wartości:

"Composition" = 1
    "CompositionPolicy" = 2

Następnie uruchomić jako Administrator wiersz poleceń (cmd.exe) i wykonać 2 polecenia:

net stop uxsms
    net start uxsms

Nie pomogło :cry:
    RADU23
    Po co grzebiesz w rejestrze systemowym skoro nie masz o tym pojęcia?!
    Wykonaj:
    PPM na mój komputer-zarządzaj-zarządzanie komputerem-usługi i aplikacje-usługi-menadżer sesji menadżera okien pulpitu=>PPM-właściwości-tryb uruchomienia-automatyczny. Zastosuj,OK.
  • Helpful post
    laskala
    Level 11  
    Witam

Miałem dokładnie ten sam problem w Vista Home Basic, po nowej aktualizacji, kiedy to dzisiejszego ranka laptopa uruchomiłem.

A do normalnego wyglądu Visty doszedłem tak:
    Panel Sterowania => Informacje wydajności i narzędzia => Dostosuj efekty wizualne => Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu => Zastosuj.
    Jak to komp przetrawił, a trwało to ok 20-30 sekund, zaznaczyłem opcję: Niech system Windows wybierze optymalne ustawienia.
    Wszystko wróciło do normy.

Ciekaw jestem czemu po aktualizacji Visty takie dziwne rzeczy się dzieją.

Pozdrawiam
    wojtekwrocek
    Level 9  
    Haha. Zaptaszkowanie "Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu" i potem z powrotem "Niech system Windows wybierze optymalne ustawienia" pomogło.Jest Aero. Dzięki za pomoc :D