Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kursy programowania procesorów firmy AVT

ferre111 14 Aug 2013 20:39 1401 4
Altium Designer Computer Controls
    ferre111
    Level 9  
    Witam!
    Chciałbym zacząć naukę programowania mikrokontrolerów lecz jestem w tej kwestii zupełnie zielony i nie wiem który kurs jest najlepszy dla ludzi takich jak ja bez jakiejkolwiek wiedzy na temat programowania. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś wybrał któryś z kursów z linku poniżej: Link

Pozdrawiam!
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    DJ_Dexinter
    Level 27  
    Żaden z tych kursów nie będzie dobry, jeżeli nie wyjawisz inwencji własnej. Obejrzyj ten odcinek, może i następny z tej serii, a będziesz dobrze wprowadzony do tematu.

Arduino- nie polecam. Wystarczy kupić kilka rezystorów, kondensatorów (ew przekaźników itp) programator na USB lub inny (oraz mikrokontroler) aby uzyskać ten, a nawet lepszy efekt za mniej niż 50 zł.
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    yogi009
    Level 43  
    Na początek proponuję poczytać trochę na temat samych języków programowania, najczęściej wykorzystywane (hobbystycznie) to Bascom i C. Drugim krokiem jest wybór platformy sprzętowej, wiele osób decyduje się na mikrokontrolery z rodziny AVR (Atmega, Attiny) i Microchip (PIC). >Sam programator można wykonać we własnym zakresie (jeśli umiesz przygotować sobie prostą płytkę drukowaną) lub kupić, za czapkę drobnych, gotowy. No a dalej to już tylko czytanie i zabawa :-)
  • Helpful post
    Urgon
    Editor
    AVE...

Na początek radziłbym zacząć od elektroniki ogólnie. Musisz zdobyć przynajmniej podstawowe umiejętności i poznać choć część elementów elektronicznych. Potem decydujesz się w kwestii platformy i języka programowania. Taniej będzie AVR i kurs Bascom z EdW, przy czym zarówno archiwalne numery jak i cały kurs są w sieci. Lepiej byłoby C poznać, bo bardziej przydatny i uniwersalny. Co do Arduino, to tylko jak uda się znaleźć tanią płytkę główną. Chińczycy sprzedają klony Arduino na przykład. Lecz te wszystkie shieldy i inne płytki do Arduino to strata kasy...
    ferre111
    Level 9  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo się przydały. Jeśli chodzi o części elektroniczne i lutowanie to doświadczenie jakieś tam mam. Proszę o nie zamykanie tematu przez administratorów gdyż może się zdarzyć sytuacje w której będę miął jeszcze jakieś pytania.
    Pozdrawiam!