Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom NC+ przy użyciu adaptera Powerline Ethernet?

14 Sie 2013 21:10 6831 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    planuję zamontować w mieszkaniu Multiroom standard. Nie chcę ciągnąć kabli, a na adaptery WIFI Netgear'a niespecjalnie chce mi się wydać ok. 130 zł/sztuka.

Znalazłem tańsze rozwiązanie, mianowicie Powerline Ethernet, ale nie wiem czy to wypali.
    Adapter na Allegro kosztuje 74 zł, czyli za 2 sztuki wydam ok 150 zł, mniej więcej tyle co jeden adapter WIFI. Router już mam, więc pozostają tylko adaptery.

Zastanawiam się nad adapterem firmy Conrad, a dokładniej: Adapter Ethernet do sieci energetycznej Conrad Powerline PL200D, 200 Mb/s

Czy ktoś z Was próbował skonfigurować Multiroom przy użyciu sieci w gniazdkach elektrycznych?
    Funkcjonuje to jakoś, czy może najlepiej darować sobie ten temat?

Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i opinie.
  • Poziom 43  
    zelu7 napisał:
    planuję zamontować w mieszkaniu Multiroom standard. Nie chcę ciągnąć kabli,

Ale i tak będziesz musiał do drugiego dekodera podciągnąć kabel z konwertera.
    zelu7 napisał:
    Znalazłem tańsze rozwiązanie, mianowicie Powerline Ethernet, ale nie wiem czy to wypali.
    Adapter na Allegro kosztuje 74 zł, czyli za 2 sztuki wydam ok 150 zł,

zelu7 napisał:
    Zastanawiam się nad adapterem firmy Conrad, a dokładniej: Adapter Ethernet do sieci energetycznej Conrad Powerline PL200D, 200 Mb/s

To już lepiej kup TP Linka, cena podobna, a przynajmniej pewniejsza firma!,
    nie musisz kupować nowego zestawu.
    zelu7 napisał:
    Czy ktoś z Was próbował skonfigurować Multiroom przy użyciu sieci w gniazdkach elektrycznych?
    Funkcjonuje to jakoś,

Ja tak mam w domu zrobione, net 60 Mb śmiga aż miło, a sieć wewnętrzna jeszcze lepiej.
    ja jestem zadowolony, i w pełni spełnia to swoje zadanie, ja posiadam Netgeara XAV5004, XAV5001, XAV2501.
  • Poziom 9  
    Czyli rozumiem, że takie 2 adaptery załatwią mój problem ?

http://www.saturion.pl/product/177803/Sprzet_...0_KIT_dwa_adaptery_TL_PA2010_Starter_Kit.html

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-PA2010

Czy muszę jakoś skonfugurować sieć? skąd będę wiedział jakie dane sieci wpisać w tunerach NC+?
    A może wpisać dane, które znalazłem tutaj? :
    http://forum.ncplus.pl/forum/showpost.php?p=583612&postcount=5
  • Poziom 43  
    zelu7 napisał:
    Czyli rozumiem, że takie 2 adaptery załatwią mój problem ?

Tak
    zelu7 napisał:
    Czy muszę jakoś skonfugurować sieć?

Za pierwszym razem gdy to podłączysz, musisz zainstalować specjalny program do obsługi (jest on w komplecie na płycie CD), skonfigurować plugi, i to wszystko, robisz to TYLKO jeden raz, nie ma znaczenia, czy zmienisz strukturę sieci w domu, wymienisz komputery, routery itd., konfiguracja jest jednorazowa, a sprzęty te (LivePlugi) są "przezroczyste" dla sieci.
  • Poziom 9  
    Pomocy!
    Kupiłem TENDA POWERLINE Transmiter P2000
    http://www.interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=TENDA-P200-TWIN

Próbowałem skonfigurować multiroom standard HD i mam problem. Niby sieć jest ale tunery się nie widzą.
    Transmiterów nie konfigurowałem za pomocą dołączonego oprogramowania. Włożyłem po prostu do kontaktu i tyle. Wszystkie diody świecą jak w instrukcji, więc wyszedłem z założenia, że jest OK. Próbowałem konfigurować tunery (czarny i biały) zarówno ręcznie jak i automatycznie. Nie chcę żeby były podłączone do internetu. Chodzi tylko o stworzenie sieci między nimi.

Widziałem gdzieś na forum nc+, że aby połączyć dwa tunery bez internetu bezpośrednio kablem należy użyć kabla CROSSOWEGO.
    Z kolei do transmiterów dołączone są kable zwykłe, niecrossowane.

Mógłby mi ktoś coś poradzić?
    Gdzie może leżeć wina? w kablach, czy może w błędnej konfiguracji?

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Właśnie spróbuje to dzisiaj zrobić. Odległość od dekoderów jest spora, ale mam właśnie zamiar podłączyć je bezpośrednio kablem.