Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk nie odpala się podczas użytkowania ciepłej wody pod prysznicem.

gosia1216 14 Aug 2013 23:17 10020 4
 • #1
  gosia1216
  Level 2  
  Problem polega na tym, że junkers jest nowiutki i dalej mamy ten sam problem- nie mamy cieplej wody pod prysznicem. Przy starym jeszcze zawsze leciała taka w miare ciepła, bo junkers sie odpalał jakoś( słabo działa), ale ten nowy już w ogóle nie działa. Nawet nie reaguje na odkrecanie ciepłej wody. Nie mam bladego pojecia gdzie jest problem, a prysznic okazał się na niezbędny, bo wymieniamy wanne.
  Będę wdzięczna za każda informacje!
 • #2
  -west
  Heating systems specialist
  Nowy więc ma gwarancję. Skorzystaj z niej.
 • #3
  W0jtek92
  Level 37  
  Wezwać serwis oraz zaobserwować jakiego typu bateria jest w prysznicu, piecyki łazienkowe niezbyt dobrze współgrają z mieszaczami.
 • #4
  piotr_boncza
  Level 29  
  Sprawdź, czy nie zamieniono zasilania i powrotu. Poza tym spróbuj ocenić, czy prędkość wpływającej wody jest wystarczająca. Przy nędznym strumyczku terma może nie odpalić. Wówczas trzeba sprawdzić wszystkie filtry, zarówno przed termą (wodomierz ma sitko), w termie, przed baterią (na zaworkach lub w uszczelkach) jak i sitka na wylewkach.
 • #5
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Te nowe piecyki Junkers na ogół zapalają już przy przepływie wody 2,5 l./min, przy czym dla zapłonu przy tak małym strumieniu pokrętło wody na piecyku musi być ustawione na minimalny przepływ (a więc maksymalny przyrost temperatury) wody. Jeśli nastawione jest na maksymalny przepływ (minimalny przyrost temperatury), to do zapłonu musi być strumień 5l./min. (zresztą te dane są zawarte w opisie każdego piecyka). Warto sprawdzić, przy jakim strumieniu wody piecyk zapala. Jeśli przy ustawieniu pokrętłem wody na min. przepływ (max. przyrost temp.) piecyk nie zapala przy przepływie wody przewidzianym przez producenta, to znaczy, że wymaga regulacji. Warto też sprawdzić słuchawkę prysznica. Może dziurki są zakamienione lub słuchawka ma ustawienie na oszczędność wody. Ja mam mieszacz i mój Junkers bardzo dobrze współgra z nim.