Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Unitra T3015 - Wskaźnik sygnału

wer126 15 Aug 2013 00:20 2862 4
    wer126
    Level 12  
    Witam

Przestroiłem ten tuner na częstotliwość 88-108, ale zastanawiam się czy można dostroić wskaźnik sygnału do częstotliwości FM

Unitra T3015 - Wskaźnik sygnału

Nie ma częstotliwości FM.
    GM
    goldi74
    Level 43  
    wer126 wrote:
    ale zastanawiam się czy można dostroić wskaźnik sygnału do częstotliwości FM

Sprecyzuj co masz na myśli.
    wer126
    Level 12  
    Chodzi mi o to, że na wskaźniku sygnału świeci się tylko jedna dioda niezależnie czy słychać szumy, czy stację radiową (FM). Na częstotliwościach AM gdy znajdę stacje, w zależności od siły sygnału zapalają się diody na wskaźniku.
    ZbeeGin
    Level 39  
    wer126 wrote:
    Chodzi mi o to, że na wskaźniku sygnału świeci się tylko jedna dioda niezależnie czy słychać szumy, czy stację radiową (FM)

Jeśli wskaźnik działał poprawnie przed przestrojeniem, a teraz działa niepoprawnie to tor wejściowy i mieszacz głowicy FM zapewne nie został zestrojony poprawnie.
    Jeśli wskaźnik działał niepoprawnie nawet przed wykonaniem przestrojenia, i przy okazji MUTING również to trzeba przyjrzeć się torowi p.cz. części FM.
    Jeśli wskaźnik działał niepoprawnie, ale MUTING działał poprawnie to trzeba przyjrzeć się potencjometrowi R345.
    wer126
    Level 12  
    Problem rozwiązany, pomogła regulacja potencjometrem R345 i F5 235 (R345 trzeba było nasmarować)