Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Almera N16 - 1.5 benzyna 2003r błąd 0340 , odpala i gaśnie faluja obr.

caber 15 Aug 2013 11:17 7623 4
    caber
    Level 17  
    Mam problem z almerą jak w temacie , na zimnym silniku odpala i gasnie a do tego faluja obroty , ponowne uruchomienie i to samo albo nie gasnie tylko obroty skakają przez chwile potem jakies 1200 i juz chodzi normalnie , jak sie dobrze rozgrzeje to pali normalnie trzyma równo na wolnych 800 obr i nie gasnie , wystarczy noc jak stoi bez jazdy i ten sam problem , do tego błąd 0340 cały czas wywala , sprawdzane kompem przez interfejs oraz migowo z lampki na zegarach metoda pedalem gazu , po skasowaniu blad wraca ale tylko jak warjuje rano ale jak go skasuje w ciagu dnia jak jest cieply to go nie wywala , przepustnica wyczyszczona , czujnik wałka rozrzadu wymieniony bo od niego jest ten blad , czujnik sondy wymieniony ten pierwszy od silnika a problem dalej ten sam.

Dodano po 2 [minuty]:

pompa paliwa tez dobrze pracuje bo słychac po przekreceniu kluczyka , do tego nie spala benzyny bo czuć jej zapach jak rano tak się mu dzieje
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    żałosna udręka
    Level 33  
    Sprawdź czujnik temperatury i jego obwód.
    write4all
    Level 16  
    Proszę o informacje jak rozwiązałeś problem,
    ponieważ mam te same objawy w mojej almerze n16 2003r.
    kamilmail
    Level 2  
    Witam

U mnie było tak że jak miałem poniżej pół baku benzyny to miałem objawy jak koledzy powyżej. Zawsze po zatankowaniu problem z odpalaniem znikał. Teraz przyszły mrozy i zatankowanie na full nie pomogło. Jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę o info, bo męczę się z tym problemem już od roku.
    -------------------------------------------------
    Nissan Almera 2001 N16 1.5 + LPG
    caber
    Level 17  
    Wymiana łańcucha rozrządu , pozdrawiam.