Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HDMI/DVI - Połączenie telewizora z komputerem DVI-HDMI, a jakość?

konsum 15 Aug 2013 14:53 5013 28
    konsum
    Level 27  
    Mam połączony telewizor poprzez S-Video-EURO SCART (telewizor nie ma DVI, ani VGA) jakość sami wiecie jaka jest.
    Jeżeli połączył bym komputer kablem DVI lub VGA->HDMI czy ta jakość będzie zauważalnie lepsza?
    Special525525
    Level 24  
    Nie, ponieważ w tym ciągu jest kabel DVI, nie ważne czy przejściówka czy nie, to zmienia rodzaj podłączenia, a nie jakość. Musiałoby być wszystko na HDMI.
    MartinG92e
    Level 15  
    Niekoniecznie, przez złącze SCART do telewizora dostarczy jedynie sygnał analogowy.
    A podłączając komputer do telewizora za pomocą kabla HDMI z przejściówką na DVI uzyska sygnał cyfrowy oczywiście jeżeli ma DVI typu D lub I więc jakość będzie zauważalnie lepsza ;)
    Robert B
    Level 43  
    Cy telewizor ma wejście HDMI? Jeżeli nie, to żadna przejściówka jakości nie poprawi. W dalszym ciągu będziesz miał sygnał analogowy.
    Podaj producenta i model telewizora. Inaczej to do wróżek.
    MartinG92e
    Level 15  
    Skoro autor wątku chce skorzystać z przejściówki z DVI--->HDMI to wnioskuję iż telewizor owe złącze HDMI posiada.
    konsum
    Level 27  
    Robert B wrote:
    Wróżyć nie będziemy.

Co chcesz tu wróżyć, chyba to logiczne że jak pytam o HDMI to takie wejście ma.

MartinG92e wrote:
    A podłączając komputer do telewizora za pomocą kabla HDMI z przejściówką na DVI uzyska sygnał cyfrowy oczywiście jeżeli ma DVI typu D lub I więc jakość będzie zauważalnie lepsza

Kartę graficzną posiadam ATI Radeon 9550 (od Gigabyte), ale typ DVI nie wiem jaki tu jest.
    MartinG92e
    Level 15  
    Hmmm na moje sprawa wygląda następująco.
    Obraz przez DVI będzie sporo lepszy ale nie przesadzaj z ustawieniami wyświetlania ;)
    Ale śmiało możesz zainwestować w przejściówkę i kabel HDMI.
    A tak w ogóle do czego masz zamiar wykorzystać tv? Gry? Filmy? Praca?
    I podaj specyfikacje komputera od razu.
    konsum
    Level 27  
    MartinG92e wrote:
    Ale śmiało możesz zainwestować w przejściówkę i kabel HDMI.

Będe kupował sam kabel bez przejściówki bo przejście nie potrzebne bo są takie kabelki.
    Złącze mam DVI-I (Dual Link),a sam komputer to staruszek
    P4 1.8GHz
    1.25 GB RAM
    ATI Radeon 9550
    Połączenie raczej będzie wykorzystane do filmów, no i czasem dobrze byłoby coś dojrzeć na pulpicie bo teraz to słabiutko.
    MartinG92e
    Level 15  
    Nie rozumiem ,wyraź się jaśniej. Jakie 3kabelki? Przejściówka jest niezbędna do takiego połączenia.
    konsum
    Level 27  
    Np. na aukcjach jest od groma takich kabelków HDMI -> DVI chyba, że to są do innego typu złącza DVI jak moje.
    MartinG92e
    Level 15  
    ja bym nie ryzykował. Jedyne sprawdzone w 100% pewne połączenie to przejściówka + kabel. Ale poczekaj na opinie innych.
    Special525525
    Level 24  
    MartinG92e wrote:
    ja bym nie ryzykował. Jedyne sprawdzone w 100% pewne połączenie to przejściówka + kabel. Ale poczekaj na opinie innych.

Popieram.
    simon1m
    Level 28  
    Co wy gadacie. Ja kupiłem jakiś rok temu DVI I - HDMI i działa bez zarzutu.
    konsum
    Level 27  
    Special525525 wrote:
    Ale wychodzi taniej

Też mi to przeszło przez myśl wczoraj.
    Moim zdaniem nie ma takiej opcji by przez przejściówkę była lepsza jakość niż przez bezpośredni kabel. Im więcej przeszkód na przesyle tym gorsza jakosć i też nie rozumiem stosowania przejść skoro są bezpośrednie kable gdzie tu sens? No chyba że w tych kosztach, ale po co ciąć koszta gdy zyskamy gorszy odbiór.
    Special525525
    Level 24  
    Wiesz, zrobisz co chcesz, ja tylko mówię co myślę.
    konsum
    Level 27  
    simon1m wrote:
    Co wy gadacie. Ja kupiłem jakiś rok temu DVI I - HDMI i działa bez zarzutu.

A jak z jakością, czy jest w miarę czytelnie lepiej niż S-Video lub VIVO -> EURO SCART?
    simon1m
    Level 28  
    Gwarantuje, że będzie lepiej. Svideo to analog.

Dvi/hdmi to cyfrowa jakość. Więc będzie dużo lepiej.

Dodam, że jakość kabla/ilość przejściówek w przypadku sygnału cyfrowego ma znikome wpływ na jakość obrazu.
    konsum
    Level 27  
    A jak ja mam wyjście DVI-I 24+5 to czy taki kabelek też bedzie dobry?

HDMI/DVI - Połączenie telewizora z komputerem DVI-HDMI, a jakość?
    Robert B
    Level 43  
    Przecież podałem link. Mógłbyś przeczytać ze zrozumieniem. Wtyk jest jak widać DVI-D Dual Link.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
    Quote:
    DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre piny, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.
    konsum
    Level 27  
    Robert B wrote:
    Przecież podałem link. Mógłbyś przeczytać. Wtyk jest jak widać DVI-D Dual Link.

Pytam się czy będzie pasował ten kabel do mojego złącza, a nie jaki to jest kabel bo to wiem.
    clone22
    Level 10  
    Kup oryginalna przejściówke DVI-HDMI firmy ATI jeżeli chcesz mieć też dzwiek. Powinno zadziałać. Kiedyś ATI dodawał takie w zestawie do niektórych kart.
    kingsly
    Level 17  
    Spotkałem się gdzieś kiedyś z kablami HDMI które podłączało się do DVI + jack 3,5mm. A możesz chyba poza tym płytę główna podłączyć do karty graficznej i będzie ona też przesyłała dźwięk.
    konsum
    Level 27  
    Zamówiłem najtańszy kabelek DVI-HDMI (8zł) dzisiaj go podłączyłem i jestem naprawdę w szoku jaka różnica w jakości teraz jest w TV prawię taka jakość jak w monitorze. :)
    MartinG92e
    Level 15  
    Radeon 9550 nie ma możliwości wysyłania dźwięku przez DVI.