Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C#] - Tworzenie tablicy i zapis danych do pliku

bubu2606 15 Aug 2013 14:57 4638 17
    bubu2606
    Level 15  
    Witam,
    próbuję stworzyć tablicę, w którą będę wpisywał dane dotyczące ilości kliknięć danego przycisku (oraz czasu jego kliknięcia).
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób można to zrealizować?
    Tablica ma wyglądać następująco:
    A, 4
    B,12
    C,13
    Gdzie A,B,C to są przyciski, natomiast druga kolumna to są powtórzenia wciśnięć danych przycisków.
  • Helpful post
    Defice
    Level 25  
    Sprawa prosta. Pod event click dla buttona podpinasz inkrementacje jakiejś zmiennej a=a+1 analogicznie dla b i c. Następnie trzeba to wysłać do pliku:

Code: csharp
    Log in, to see the code
    bubu2606
    Level 15  
    Dzieki:) poszło. Mam teraz pytanie co do kasowania zawartości pliku. Kasowanie to ma być uzależnione od daty. Czyli np w piątek o 18 będzie kasowany ten plik.

A i jeszcze mam pytanie czy da się na bieżąco uzupełniać dane bo zaproponowałeś zapisanie danych po wciśnięciu przycisku (zbiorczy zapis) a ja bym potrzebował zapisywanie po każdym kliknięciu danego przycisku.

Log in, to see the code
    Defice
    Level 25  
    Można oczywiście zapisywać co kliknięcie, natomiast trzeba wcześniej wykasować zawartość pliku, chyba że chcesz mieć spam w pliku.

Druga sprawa, pamiętaj o file.Close(); kiedy kończysz zapisywać dane. Co do kasowania zawartości pliku, to oczywiście można to zrobić w programie, ale czy będzie on pracował 24h/d? Lepiej coś takiego robić przy pomocy Harmonogramu Zadań i uruchomienia małego pliku BAT kasującego pliku.
    bubu2606
    Level 15  
    Będzie pracował tak koło 12h/d, dlatego chciałem zapisywać automatycznie do pliku po kliknięciu danego przycisku. A jak zapisywać co kliknięcie i nie kasować pozostałych linii?
    bubu2606
    Level 15  
    Poszło ale funkcja
    Log in, to see the code

nie nadpisuje tylko tworzy kolejne wiersze

Teraz walczę z taką funkcją:
    Log in, to see the code

Jeżeli chodzi o pierwszy wiersz to działa. Gorzej jeżeli chcę nadpisywać 2 wiersz. Mam wtedy
    AB,3
    a nie
    A,1
    B,3
    Co zrobić żeby przeszło mi do drugiej linii??
    bubu2606
    Level 15  
    Cały czas z tym walczę i nie mogę ruszyć dalej.. Zastanawiam się czy nie zrobić tablicy i za każdym razem zapisywać ją do pliku..
    bubu2606
    Level 15  
    Dzięki wielkie sajmosia:) Mam jeszcze pytanie co do zapisu do pliku związanego z konkretną datą. Chodzi mi o to czy jest taka funkcja, która np codziennie o godz 16 zapisuje dany plik w takie formie: data_godzina.txt?
    sajmosia
    Level 16  
    Dodaj taka funkcje:

Log in, to see the code

... I odpal kiedy trzeba.
    bubu2606
    Level 15  
    Dzięki wielkie kolejny raz:)
    mam przy okazji kolejne pytanie. W jaki sposób łączyć pliki txt? Chodzi mi o sumowanie danych z tych plików. Dane są zapisane w tych samych miejscach i wygląda to tak:
    pierwszy plik:
    A,3
    B,45
    C,7
    drugi plik:
    A,1
    B,4
    C,17

plik wynikowy:
    A,4
    B,49
    C,24
    sajmosia
    Level 16  
    Log in, to see the code
    bubu2606
    Level 15  
    Czyli jeżeli chcę utworzyć dany plik to w aplikacji umieszczam timer i od niego uzależniam zapis danych do pliku?
    A jak zrobić zapis danych do pliku przy wychodzeniu z aplikacji?
    Ogólnie to zapis danych ma wyglądać następująco:
    otwarcie aplikacji i czekanie na dane;
    zapis na bieżąco danych do pliku;
    sumowanie danych zebranych z kilku dni do jednego pliku (i tu mam pytanie jak zsumować pliki, które w nazwie będą miały datę(różne nazwy uzależnione od daty));
    zapis danych do pliku w momencie zamykania aplikacji;
    bubu2606
    Level 15  
    Witam,
    mam pytanie co do sumowania danych z plików. Chodzi mi o sumowanie niezależnej liczby plików.
    pliki zapisuję w ten sposób:
    Log in, to see the code

plik jest zapisywany zatem w ten sposób: 2013-08-18-04-40.txt
    Chodzi mi o zsumowanie danych z kilki plików np : od 2013-08-10-04-40.txt do 2013-08-18-04-40.txt

Dane zapisywanie są w ten sam sposób np:
    A,3
    B,4
    C,6
    w każdym pliku.
    bubu2606
    Level 15  
    Witam,
    Mam pytanie co do działania aplikacji Sajmosia. U mnie po wyłączeniu aplikacji i ponownym jej włączeniu następuje nadpisanie poprzednich wyników kliknięć przycisków.. Dodam że zrobiłem nowy projekt i wkleiłem dane. Z czym to jest związane?

Poniżej zamieszczam swój kod
    Log in, to see the code
    marcinj12
    Level 40  
    Nie wywołujesz nigdzie metody LoadData()
    bubu2606
    Level 15  
    Witam.
    Chciałbym zastosować do zapisu danych arkusz kalkulacyjny. Chciałbym to zrobić z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego open office jednak nie mogę znaleźć w Internecie materiałów w jaki sposób to zrobić (pod Microsoft Office jest bez problemu). Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.
    Czy może lepiej skorzystać z excellibrary?
    Link