Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nvidia Geforce GT620M - Komunikat o uszkodzeniu karty graficznej oraz restart[?]

truthfulkaz 15 Aug 2013 15:12 1413 1
    truthfulkaz
    Level 8  
    Witam serdecznie, chciałam zaczerpnąć informacji o tym, jak rozwiązać Mój drobny problem...

Kupiłam niedawno laptopa, jego parametry:

Acer Aspire E1-571G
    Procesor: Intel Core i3-2328M (2.2GHz, 3MB L3 cache)
    Karta Graficzna: Nvidia Gefore GT620M 1GB
    Pamięć operacyjna: 4GB
    System operacyjny: Windows 8

lecz chyba informacje o procesorze i RAM nie będą potrzebne, gdyż problem tkwi w karcie graficznej. Otóż jestem zawziętym graczem League Of Legends. Na początku po instalacji owej gry na nowym komputerze wszystko działało bez zarzutów, lecz od jakiegoś tygodnia, gdy zaczynam grać gra uruchamia się w grafice Intel HD zamiast w Nvidia, mimo, że w panelu nvidia jest ustawione, by LoL uruchamiał się za pomocą jej procesora.
    Lecim dalej: Otóż gdy gram nagle mam straszne spadki fps (wcześniej miałam stabilne 60) z 40 fps obecnie spada do jakiś 25... Nagle zcina grę i albo wywala mi BSOD albo jest po prostu czarny ekran i muszę wyłączać grę, a później wywala komunikat: Sterownik programu Nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność.
    Co do BSOD'a, wyrzuca mi go z takim oto komunikatem z dziennika zdarzeń:

Nie mam pojęcia w czym problem... Laptopa mam naprawdę niedługo, czyżby karta graficzna się przegrzewała po prostu czy w czymś innym mógłby być problem? Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że w innych grach wszystko jest ok, bez zarzutów. Załączam zdjęcie z dziennika zdarzeń.

Z góry dzięki i pozdrawiam,
    truthfulkaz.

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [DriverMSG]

//poprawione