Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

V-SCAN VAG5053 ITS potrzebuje rady

bodzus999 25 Lut 2016 08:10 108828 143
    p40
    Poziom 2  
    Właśnie pobrałem aktualizacje 9.2, ale nigdzie nie znalazłem instrukcji do nowego softu. Czy są jakieś istotne zmiany w stosunku do v 8.6 ?. Zauważyłem tylko "szybki skan".
  • Texa PolandTexa Poland
    marcyb3
    Poziom 9  
    Witam dzisiaj przysłali mi aktualizację v9,2 jest długie kodowanie, czy ktoś z kolegów wie jakie trzeba zrobić kodowanie żeby centralny zamek zamykał się po przekroczeniu 15 km/h , a może ktoś ma jakąś listę kodów, chciałbym parę ulepszeń zrobić w aucie , samochód to VW touran 1,9 TDI 105 KM z 2005 r
  • Texa PolandTexa Poland
    krzychu001
    Poziom 15  
    Witam.A gdzie tam jest długie kodowanie?

Dodano po 2 [minuty]:

Mamy samych Administratorów dzisiaj. :D
    marcyb3
    Poziom 9  
    Jest kolego długie kodowanie tylko jak z niego korzystać , to co podaje ściąga z VCDS to nie pasuje do tego kodowania, kliknij na kodowanie i tam będzie podane twoje obecne kodowanie , po naciśnięciu ok, wyskoczy żeby podać nowe kodowanie
    marcyb3
    Poziom 9  
    Już zrobione ryglowanie po ruszeniu autem, teraz szukam ustawienia do włączania świateł po otwarciu auta , może ktoś coś podpowie??
    marcyb3
    Poziom 9  
    koledzy może ktoś wie jak zakodować doświetlanie zakrętów v-scanem?
    Marianotaliano
    Poziom 9  
    W mojej Fabii 2 skasowałem przypomnienie o przeglądach za pomocą tego urządzenia no i mam problem tzn. teraz przypomnienie o przeglądzie jest po 1 500 km, a nie jak było wcześniej po 15 000 km. Proszę o pomoc jak cofnąć/zmienić aby przypomnienie było co 15 tys. km za pomocą VAG5053.
    Moja Skoda Fabia 2 to 1,9TDI 105 KM z rocznika 2008 wersja Combi
    marcyb3
    Poziom 9  
    Kolego to nie problem wejdź w ręczne ustawienia i wpisz 15000 tys km później będziesz musiał podać kłos dni do obslugoli czyli wpisujesz 365 dni i zatwierdzasz.dosłownie dwie minuty roboty. Możesz jeszcze wejść w adaptację i tam ustawić "włącz obsługę serwisową " jeżeli w kodowaniu wylaczyles ta funkcję .jeżeli będziesz miał problem to pisz
    Marianotaliano
    Poziom 9  
    Witam jak na poniższych fotografiach nie mam opcji wprowadzenia ręcznie tzn. się jest, ale po jej wybraniu pojawia się komunikat jak na ostatnim zdjęciu czyli "Ta funkcja nie jest obsługiwana...." Co do
    marcyb3 napisał:
    Możesz jeszcze wejść w adaptację i tam ustawić "włącz obsługę serwisową " jeżeli w kodowaniu wylaczyles ta funkcję .
    to gdzie to jest w jakim module bo nie mogę tego odnaleźć !

V-SCAN VAG5053 ITS potrzebuje rady V-SCAN VAG5053 ITS potrzebuje rady V-SCAN VAG5053 ITS potrzebuje rady V-SCAN VAG5053 ITS potrzebuje rady
    tzok
    Moderator Samochody
    marcyb3
    Poziom 9  
    kolego musi działać ręczne ustawienie, jak nie da się to wejdź w "spis kanałów" i tam szukaj , jutro jak będę miał czas to ci dokładnie opiszę co gdzie i jak .albo daj namiary do siebie to zadzwonię i ci wytłumaczę.Pozdrawiam
    tzok
    Moderator Samochody
    Moduł 17 (zegary), adaptacje - kanał 10, ustaw 150. W większości modeli masz x1000, ale Ty masz x100.
    Marianotaliano
    Poziom 9  
    tzok napisał:
    Moduł 17 (zegary), adaptacje - kanał 10, ustaw 150. W większości modeli masz x1000, ale Ty masz x100.

Niestety to co napisałeś nie działa. Pojawia się komunikat " Ta funkcja nie jest obsługiwana przez ten pojazd"
    tzok
    Moderator Samochody
    Marianotaliano
    Poziom 9  
    tzok napisał:
    ...sprawdź jeszcze kanał 43 (tylko najpierw zobacz co tam jest).

Tak jak poradziłeś sprawdziłem kanał 43 jednakże wciąż ta sama odpowiedź czyli "Ta funkcja nie jest obsługiwana....".
    Jedyny postęp problemu to tylko to że teraz wyłączyłem przypomnienie całkowicie tzn. jest całkowicie wyłączone i w tym momencie nie mam żadnego przypomnienia. Teraz kolejny problem bo w miejscu gdzie je wyłączyłem nie mogę dokonać adaptacji na 15 kkm i 365 dni. Moja Skoda jest chyba wyjątkowa :(
    vwpolo
    Poziom 1  
    W jaki sposób można za pomocą VAG 5053 ITS włączyć światła mijania żeby się zapalały automatycznie po uruchomieniu silnika.
    Samochód vw polo 1.4 TDI 2003 rok.
    Qba30
    Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc .. czy wie ktoś może jak zakodować nowy wtryskiwacz >? posiadam v-scan vag 5053its aktualizacje 9.2 ,próbowałem dziś to ogarnąć wchodząc w funkcje kodowanie wtryskiwaczy później w moim przypadku wtrysk nr4 wpisuje nowy kod i nie idzie go zaakceptować (nie zapisuje się ) dodam że auto to vw golf VI 1.6tdi cr 2012 rok. z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz i pozdrawiam ..
    uki23
    Poziom 10  
    Czy skanerem tym będzie można aktywować lampki w drzwiach passat b7 czy tyło vcds wchodzi w grę.
    krzychu001
    Poziom 15  
    vwpolo napisał:
    W jaki sposób można za pomocą VAG 5053 ITS włączyć światła mijania żeby się zapalały automatycznie po uruchomieniu silnika.
    Samochód vw polo 1.4 TDI 2003 rok.

To polo chyba nie ma BCM to chyba nie włączysz.

Dodano po 2 [minuty]:

uki23 napisał:
    Czy skanerem tym będzie można aktywować lampki w drzwiach passat b7 czy tyło vcds wchodzi w grę.

Jak długie kodowanie to lepiej VCDS ten skaner niby ma jakieś długie kodowanie ale można zrobić niezłe kuku.

Dodano po 9 [minuty]:

Qba30 napisał:
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc .. czy wie ktoś może jak zakodować nowy wtryskiwacz >? posiadam v-scan vag 5053its aktualizacje 9.2 ,próbowałem dziś to ogarnąć wchodząc w funkcje kodowanie wtryskiwaczy później w moim przypadku wtrysk nr4 wpisuje nowy kod i nie idzie go zaakceptować (nie zapisuje się ) dodam że auto to vw golf VI 1.6tdi cr 2012 rok. z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz i pozdrawiam ..

Masz wtryskiwacz siemens jaki masz kod QR wtrysku.
    Qba30
    Poziom 2  
    Krzycho001 możemy się jakoś inaczej skontaktować ? gdzie jest ten kod qr .. niegdzie nie pisze że to siemens pozdrawiam
    misza66644
    Poziom 2  
    Witam wszystkich mam problem nie mogę się połączyć ze skrzynią biegów. Tylko niewiem czy to przez aktualizacje do 9.2 a mialem 8.6. Wcześniej się łączył ze skrzynią biegów. Aktualizacje zrobiłem na innej karcie ale jak wkladam starą to i tak sie nie laczy.
    krzychu001
    Poziom 15  
    misza66644 napisał:
    Witam wszystkich mam problem nie mogę się połączyć ze skrzynią biegów. Tylko niewiem czy to przez aktualizacje do 9.2 a mialem 8.6. Wcześniej się łączył ze skrzynią biegów. Aktualizacje zrobiłem na innej karcie ale jak wkladam starą to i tak sie nie laczy.
    Jakie auto?
    misza66644
    Poziom 2  
    [quote="krzychu001"]
    misza66644 napisał:
    Jakie auto?[/quote
    A4b6 skrzynia multitronic

Dodano po 1 [minuty]:

A4B6 1.8t multitronic 2002r.
    krzychu001
    Poziom 15  
    Spróbuj wrócić do starszej wersji softu 7,9.
    misza66644
    Poziom 2  
    Witam wrucilem do starego softtu i nadal to samo.może cos sie zapisalo na urządzeniu.. Bo dziwna sprawa bo u mechanika normalnie sie laczy ze skrzynią
    zduno83
    Poziom 11  
    witam
    Potrzebuje informacji jak sprawdzic stan zapelnienia i ewentualnie jak wypalić filtr czastek DPF w a6 C6

zaczynam watpić w ten scaner .......
    krzychu001
    Poziom 15  
    Stan zapełnienia masz w bloku 075.Ale nie wiem czy ten tester ma tak samo i ogarnie.

Procedura awaryjnego czyszczenia DPF:

Wymagania wstępne (ogólne):
    Włączamy zapłon
    Włączamy silnik
    Temperatura płynu chłodzącego
    powyżej 50 ° C (patrz MVB 002,4)
    Włączyć wszystkie możliwe odbiorniki energii
    (światła, Ogrzewanie siedzeń, ogrzewanie szyb, klimatyzacja i inne)
    Warunki jakie należy spełnić:
    Prędkość pojazdu pomiędzy 30-60 kilometrów na godzinę
    Prędkości obrotowej silnika pomiędzy 1500-2500 RPM
    Czas trwania ok..15-20 Minut
    Temperatura spalin przed Turbo ładowarki powyżej 700 ° C
    Koniecznie należy zachować powyższe wymagania podczas procedury regeneracji filtra. Jest to warunek prawidłowego zregenerowania DPFa.

Teraz czas na interfejs:

[Wybierz]
    [01 - Engine]
    [Coding-II - 11]
    Włącz Regeneracja wprowadzając 21295.
    [Do It!]
    [Meas. Blocks - 08]
    Wybrać obie grupy, tzn. 070 i 075.

[Go!]
    zduno83
    Poziom 11  
    krzychu zrobilem tak jak mowisz i w blokach na tych kanalach pokazuje brak wartosci tam nic nie ma.
    gruby199111
    Poziom 1  
    Witam. Mam problem obojętnie jakie oprogramowanie wgrywam urządzenie ładuje w nie skończoność SCAN.bin. Czy da się to jakoś naprawić?
    krzychu001
    Poziom 15  
    Musisz chyba wysłać do Viakena to ci zrobią.