Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran dotykowy - temat do pogdybania.

15 Sie 2013 16:17 1311 7
  • Poziom 2  
    Gdzieś przeczytałem, że ekran pojemnościowy może gorzej np działać jak telefon jest odizolowany od podłoża, np leży na poduszce a ja go macam tylko palcem.

Czy jest to prawdą?
    Jeżeli jest prawdą to czy można "odwrócić" zachowanie i spowodować by ekran lepiej reagował na dotyk, chodzi mi głównie o rozwiązanie hardwarowe (tu pytam bardziej teoretycznie bo wątpie bym jakieś kabelki przylepiał do ekranu ;-))

I jeszcze takie pytanie też do pogdybania.
    Co może być przyczyną, tego że nowy telefon (chinczyk) mimo że ma ekran pojemnościowy, nie zawsze łapie dotknięcie, a np w takiej lumii (najtańszym modelu) nigdy nie było z tym problemu.
  • Poziom 42  
    Sam sobie odpowiedziałeś - "chińczyk".
  • Poziom 9  
    Dokładnie, pamiętajmy że to "kopie" różnych technologi a nie ich pierwotna forma.
  • Poziom 2  
    Jesteśmy na forum technicznym i odpowiedź że nie działa bo to kopia jest uważam zbyt lakoniczna, ale może pytanie też jest zbyt ogólne, w takim przypadku jednak po prostu nie oczekuję odpowiedzi.

Nadal czekam na jakąś merytoryczną dyskusję, wszak zadałem trzy pytania.
  • Poziom 42  
    Kolego @repsac

A o czym tu dyskutować ? "Chińczyk" nie jest idealną kopią czyt. zamiennikiem, a nawet klonem oryginalnego urządzenia. W bardzo wielu przypadkach działa bo "działa". W swojej karierze spotkałem się już z podrobionymi przez "chinoli" markowymi telefonami, które dopiero po rozebraniu na "elementy pierwsze" okazywały się podróbką. Podrabiane urządzenia lub co gorsza "robione" na "wzór" nigdy nie będą dobrej jakości, to samo tyczy się części (chociażby popularne wyświetlacze do telefonów). Myślę (oczywiście prywatnie), że prowadzenie merytorycznej dyskusji na temat "chińczyków" mija się z ideą tego forum i może służyć jedynie "nabijaniu" punktów.
  • Poziom 2  
    Nie rozumiemy się.
    Zadałem 3 pytania a Ty ciągle tylko odnosisz się do jednego z nich.
    Nie ma na nie sensownej odpowiedzi lub jej nie znasz - ok, zostają jeszcze dwa pozostałe pytania. A jak i one są bez sensu to po prostu nie pisz, bo dyskusja na temat sensu dyskusji nie ma sensu ;-). W razie czego pisz na priv, a temat zostawmy dla tych którzy chcą tutaj coś wnieść.
  • Poziom 42  
    Czy Ty Kolego nie pojmujesz, iż na Twoje pytanie nie ma sensownej, a tym bardziej logicznej odpowiedzi.
    repsac napisał:
    Czy jest to prawdą?
    Jeżeli jest prawdą to czy można "odwrócić" zachowanie i spowodować by ekran lepiej reagował na dotyk, chodzi mi głównie o rozwiązanie hardwarowe (tu pytam bardziej teoretycznie bo wątpie bym jakieś kabelki przylepiał do ekranu :wink:)

Nie ma technicznej możliwości. (bynajmniej nie znam magii).

repsac napisał:
    I jeszcze takie pytanie też do pogdybania.
    Co może być przyczyną, tego że nowy telefon (chinczyk) mimo że ma ekran pojemnościowy, nie zawsze łapie dotknięcie, a np w takiej lumii (najtańszym modelu) nigdy nie było z tym problemu.

Gdyby "chińczyk" miał markowe podzespoły, to na pewno by się tak nie działo. Nokia to Nokia, niby najtańszy model - ale jakość !

A teraz z innej strony, napiszę Ci dlaczego stosuję tylko i wyłącznie oryginalne części:
    1. Gwarancja
    2. Kompatybilność - kupuję część A do modelu A i jest ona w 100% zgodna
    3. Klient ! - owszem płaci za naprawę ~50 zł drożej, ale:
    a) ma gwarancję na część i usługę (oryginalna część)
    b) nie ma gwarancji na część i usługę (jak pracuję na żądanie Klienta na zamienniku)
    c) jest ryzyko i zabawa, ale oszczędnością na częściach tracę Ja bo Klient nie wróci do mnie

Naprawdę nie rozumie Twojej polemiki. Nie przekonasz Mnie, ani 99.99% użytkowników Elki nad wyższością "chińczyków". Uwierz mi na słowo, jest to merytoryczne rozwianie Twoich wątpliwości.
  • Poziom 2  
    Dobra chińczyk nie chińczyk - dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Wracając do pytań, przeprowadziłem drobny eksperyment, mianowicie trzymając telefon w ręce nacisnąłem ikonkę i przytrzymałem palcem. Wszystko było ok.
    Natomiast gdy telefon położyłem na stole i zrobiłem to samo, dotyk został wykryty jako puknięcie i odpalała mi się aplikacja. Eksperyment powtarzałem kilkakrotnie rezulatat był taki sam lub dotyk w ogóle nie był wykrywany.

Czy może ktoś z forumowiczów wyjaśnić TECHNICZNIE takie zachowanie - proszę jednak o konkrety bez odpowiedzi typu "chinczyki tak mają"/"ekrany pojemnościowe tak mają"