Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.9 DCI 2004 r. schemat demontażu rozrusznika

bialykiel 15 Sie 2013 16:42 10152 2
  • #1 15 Sie 2013 16:42
    bialykiel
    Poziom 14  

Witam,
    Mam problem z rozrusznikiem w Lagunie 1.9 DCI z 2004 r. Dokładnie chodzi o to że dzisiaj rano jak chciałem odpalić samochód po otwarciu drzwi i włożeniu karty do czytnika wszystkie kontrolki normalnie się uruchomiły i zgasły i po naciśnięciu przycisku start słychać tylko tykniecie i przygasają wszystkie kontrolki tak jakby się samochód uruchamiał a rozrusznik w ogóle nie reaguje i samochód nie odpala bez rekcji. Myślałem że może akumulator padł i nie ma siły obrócić, zamieniłem akumulator na inny i to samo. W końcu wjechałem na kanał i odkręciłem osłonę silnika od dołu i od góry i przy próbie uruchomienia silnika przy rozruszniku pojawia się ogień ( jakieś zwarcie ). Może ktoś wie w jaki sposób można wykręcić rozrusznik lub sprawdzić kable dochodzące do niego bo od spodu widoczność jest znikoma i nic nie widać. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podpowiedział schemat wykręcenia rozrusznika lub powiedział w którym dokładnie miejscu znajdują się kable dochodzące do niego.

pozdrawiam

5 2
  • #2 15 Sie 2013 16:49
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przewody dochodzące do rozrusznika są przy rozruszniku, skoro zdjąłeś osłonę i zauważyłeś rozrusznik oraz znaki świetlne, to przewodów nie sposób nie zauważyć.

Do wyjęcia rozrusznika trzeba prawą półoś wyciągnąć, czyli olej ze skrzyni też zlać trzeba. Część śrub od góry można odkręcić, generalnie dostęp nie ciekawy.

4
  • #3 21 Sie 2013 10:00
    bialykiel
    Poziom 14  

Witam ponownie,
    Udało mi się usunąć usterkę rozrusznika w mojej lagunie. Polegała ona na tym że kable elektryczne podłączone do rozrusznika które powinny być przykręcone w odpowiedni sposób. W przypadku mojego samochodu były praktycznie nie przykręcone i powodowało to zwarcie i brak reakcji rozrusznika (według mnie to pozostałość jakiejś wcześniejszej naprawy i niedopatrzenia mechanika wykonującego tą naprawę). Po oczyszczeniu kabli i założeniu nowej nakrętki i odpowiednim dokręceniu kabli do rozrusznika auto zostało naprawione (Udało się to wykonać bez wyjmowania rozrusznika z samochodu ale trwało to ok. 3-4 godzin). Dziękuje Przemo9826 za cenne wskazówki.

5