Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson ARIVA 102e - nie czyta kart TNK SD i TNK smart HD

15 Sie 2013 17:31 6156 8
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam problem z dekoderem ariva 102e, niby powinien poprawnie obsługiwać karty w systemie connax (TNK SD, TNK Smart HD), jednak w moim przypadku tak nie jest. Po wejściu w menu > narzędzia > czytnik kart CA > jest tam pusto. Karta nc+ działa natomiast prawidłowo. Z kartą TNK jest raczej wszystko w porządku, ponieważ u znajomego na dekoderze Ariva 202E działa prawidłowo.
    Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem tego dekodera?

- antena 90cm,
    - siła sygnału 86%,
    - jakość sygnału 70%,
    - karta aktywowana.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    mihal2002 napisał:
    Karta włożona poprawnie w czytnik? Reset dekodera nic nie daje?

Karta włożona chip'em do dołu, przywracałem ustawienia fabryczne, wgrywałem najnowsze oprogramowanie przez RS232, później robiłem aktualizację przez USB ale nic to nie pomogło.
  • Poziom 13  
    LeDy napisał:
    Trzeba wgrać oprogramowanie alternatywne przez USB z 12.07.20 13r. Czytnik jest wtedy uniwersalny. Ostatnie to 1.24B1_patch http://db-pl.2ap.pl/blue/index.php?actio...fty&PHPSESSID=a9gdk88gurv44r5oji6apdgpk5

Próbowałem z tym softem ale zachowuje się podobnie jak z oryginalnym. Wygląda na to, że dekoder ten nie czyta karty z systemem connax. Mało tego próbowałem zrobić multiroom i tu dekoder zachowuje się podobnie, z kartą nc+ działa prawidłowo a z TNk bez zmian.
  • Poziom 43  
    marek_kkk napisał:

Próbowałem z tym softem ale zachowuje się podobnie jak z oryginalnym. Wygląda na to, że dekoder ten nie czyta karty z systemem connax. Mało tego próbowałem zrobić multiroom i tu dekoder zachowuje się podobnie, z kartą nc+ działa prawidłowo a z TNk bez zmian.
    Mam go i działa z TNK . Wgrywasz, (jak?), wszystko zgodnie z zasadami podawanymi na forum Fergusona?
  • Poziom 13  
    LeDy napisał:
    Wgrywasz, (jak?), wszystko zgodnie z zasadami podawanymi na forum Fergusona?

Wgrywam tak jak jest podane w instrukcji:

Code:
    - Menu-> Narzędzia-> Aktualizacja przez USB

- rodzaj aktualizacji wybieram: Allcode+bootloader
    - wybieram plik z aktualizacją
    - wciskam Start
    - po instalacji przywracam ustawienia fabryczne i instaluje kanały
  • Poziom 43  
    To pousuwaj jeszcze z pendrive'a wszystko bo może coś przenosi? Po ustawieniach fabrycznych zrób skanowanie programów a nie wgrać listę. Może coś z listy "włazi"?
    U mnie TNK działa .
  • Poziom 13  
    Dekoder wrócił z serwisu - dokonano naprawy czytnika kart

pozdrawiam