Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6300 - Nie działają przyciski 2 5 8 0 w telefonie Nokia 6300

15 Sie 2013 23:11 1833 6
  • Poziom 13  
    Proszę o wskazówki, co mogło nawalić? Telefon oprócz tego ma jeszcze skorodowaną baterię na płycie głównej (czy da się ją wymienić?).

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    Wnioskuje że telefon po zalaniu. Wsadź do wanny ultradźwiękowej i wyczyść ją. Jak to nie pomoże, to próbuj filtr klawiatury. Lecz telefon po zalaniu to loteria. Po próbie jakiejkolwiek naprawy może klęknąć.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Właśnie na zalanie nic nie wskazuje. Telefony po zalaniu które do tej pory miałem, miałby plamy po wodzie pod LCD po odpaleniu po czyszczeniu a alkoholu, na płytach głównych był nalot biały, tutaj wszystko jest czyste, wyświetlacz jak łza, pod ekranami na płycie głównej ani śladu po wodzie.

Chyba że zamoczeniu uległa tylko dolna część telefonu, dlatego ta bateria skorodowana.
    Jutro spróbuję go wymyć w alkoholu, będzie wiadomo więcej.

P.S. Gdzie znajduje się filtr klawiatury?
  • Poziom 15  
    Poszukaj na schemacie układu Z2400 i wygrzej go. Powinno to pomóc
  • Poziom 14  
    Witam mam podobny problem, pewnego dnia przestał działać klawisz 5 oraz co gorsza joystick. Problem polega na tym że nie mogę zgrać numerów telefonów (.
    czy jest szansa to jakoś przywrócić ? aha telefon nie był zalany, nigdy naprawiany włącza się.
  • Poziom 40  
    Do wymiany filtr klawiatury.
  • Poziom 14  
    oo dzięki teraz jak sprawdziłem który to układ widzę ze jest ukruszony w rogu :)