Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FERGUSON ARIVA TT HD PVR 500GB - Jaki format zapisu na twardym dysku?

16 Sie 2013 11:48 4773 7
 • Poziom 9  
  Witam!

  Poszukuję informacji dotyczącej formatu plików zapisywanych w tym odbiorniku. Czy każdy z nich można będzie edytować po skopiowaniu do komputera przez łącze USB? Czy mogą pojawić się ograniczenia w tym zakresie w przypadku niektórych zapisów ze stacji kodowanych?

  Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  lukand napisał:
  Czy każdy z nich można będzie edytować po skopiowaniu do komputera przez łącze USB?

  Niczego przez usb z tego tunera nie wyciągniesz!,
  bo nie do tego ono służy.
  lukand napisał:
  Czy mogą pojawić się ograniczenia w tym zakresie w przypadku niektórych zapisów ze stacji kodowanych?

  Dane na dysku są zapisywane w takim systemie plików i zakodowane, że komputer sobie z tym nie poradzi.
 • Poziom 9  
  Trochę to dziwne, bo w opisie tego modelu podają, że możliwe jest kopiowanie plików do komputera. Mówię o tym konkretnym modelu. Wiem z doświadczenia, że w innych tunerach z twardym dyskiem takiej możliwości nie ma. Stąd moje pytanie.
 • Poziom 43  
  lukand napisał:
  dziwne, bo w opisie tego modelu podają, że możliwe jest kopiowanie plików do komputera.

  Ze strony fergusona:
  "Chcesz zachować nagrania na dysku komputera? Dzięki złączu USB podłączysz odbiornik bezpośrednio do komputera i będziesz mógł skopiować dowolny plik o dowolnej wielkości."
  No właśnie, piszą o kopiowaniu plików, a nie, że pliki będą działać na komputerze, że będzie możliwość edycji takich danych, obróbki, przycinania, itd.
  LeDy napisał:
  Jeszcze jest coś takiego: ArivaTwin_USB_file_manager
  ¢ program do zrządzania plikami przez USB http://www.ferguson-digital.eu/en/download/HD...s/Ariva-TT-HD-PVR/ArivaTwin_USB_file_manager/

  A do tego potrzebujesz jeszcze:
  http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/fun...k,b91d9d6c1cf9204b91cca807251f0942/no_html,1/
 • Poziom 9  
  Mam również nieco inne doświadczenie. Otóż korzystałem też z tunera Opticum HD X110p. Tam zapis materiału następuje na zewnętrznym dysku twardym. Po podłączeniu takiego napędu do komputera widoczne są katalogi a w nich pliki z rozszerzeniem *.ts. Odczyt programem SMPlayer odbywa się bez zakłóceń. Zależnie od tego, czy materiał był SD czy HD można podejrzeć rozdzielczość nagranego filmu. Ponadto dostrzegam pewną prawidłowość. Jeżeli film jest dłuższy niż kwadrans (lub coś koło tego), to w katalogach pojawiają się kolejne pliki *.ts (o wielkości do około 1 GB). Czy odczyt takich plików na komputerze przez SMPlayera nie daje żadnych nadziei na edycję całego filmu? Oczywiście wiem, że można użyć karty do przechwytywania wideo, ale to jednak dodatkowa operacja, ale skoro nie można inaczej, to jakoś to przeboleję.
 • Poziom 9  
  Zwracam się z prośbą o rozwiązanie problemu dotyczącego funkcji nagrywania. Otóż do dziś nie miałem problemu z dostępem do listy nagrań. Niestety z nieznanych mi powodów naciśnięcie klawisza „PVR List” na pilocie nie skutkuje wyświetleniem listy dokonanych zapisów. Usiłując zwolnić miejsce na kolejne nagrania postanowiłem skorzystać z komputera oraz stosownego oprogramowania dostępnego do pobrania ze strony internetowej Fergusona. Jednak moje usiłowania okazały się jak dotąd nieskuteczne. Oczekiwana lista nagrań nie pojawia się po podłączeniu odbiornika do komputera przewodem USB oraz uruchomieniu rzeczonego oprogramowania. W konsekwencji nie mam możliwości skopiowania danych na dysk komputera oraz nie da się uruchomić listy zapisanych nagrań. Dodam jeszcze, że próba podejrzenia stanu zapisu dysku skutkuje uzyskaniem informacji, że dysk jest całkowicie zapisany, co nie może być prawdą, gdyż bezpośrednio przed podłączeniem tunera do komputera istniała jeszcze niewykorzystana pojemność w liczbie kilku gigabajtów. Proszę zatem o pomoc w odzyskaniu dostępu do danych zapisanych na dysku odbiornika lub. Czy istnieje alternatywna ewentualność odzyskania danych poprzez zastosowanie odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych?