Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat CC 2.0 2010 - Usterka sieci CAN - brak komunikacji z wieloma modułami

16 Sie 2013 12:45 2499 7
  • Poziom 26  
    Witam, problem jest z siecią CAN łączącą m.i. moduły w przednich dzwiach, zegary, moduł za kierownicą (pomarańczowo-zielony i pomarańczowo-brązowy przewód - cała sieć na tych przewodach padła).

Odpinam wszystko co mi przyjdzie do głowy i dalej jest "kupa".

CAN GATEWAY sprawdzony, nawet pobmieniony. Jest sprawny.

Mierzę napięcie na sieci CAN w drzwiach kierowcy, CAN-L ma przy zapłonie 4,5V, CAN-H 0,6V.

Gdy zapłon nie jest włączony to opowiednio na CAN-L 12V, CAN-H 0,6V.

Kostki drzwi sprawdzone.

W kostce OBD CAN H i L mają odpowiednie napięcia czyli po 2,5V.

Przydał by się porządny schemat.

Od zwykłego passata nie za bardzo pasuje. Tu w CC nie ma sieci CAN na tylne moduły drzwi - tył jest analogowy / ewentualnie komunikują się jednym przewodem z modułami w przednich drzwiach. Nie ma także czujników parkowania.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Prubowałeś odczytać błędy w komforcie? .
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Przy diagnostyce sieci CAN zwykły mulrimetr tu nic nie da. Oscyloskop w grabę i do dzieła. Obstawiam że jest jakis bałagan w kabelkach.
  • Poziom 23  
    Czy występuje dodatkowe doposażenie autka dopięte na szyne can??- sprawdż to
  • Poziom 26  
    Poczyniłem następne testy. Na linii CAN pom-ziel i pom-brąz podpięte są moduły:
    drzwi, panel klimy, moduł kierownicy, komfort za schowkiem.

Can Gateway nie ma komunikacji z klimą i z modułami drzwi (z licznikiem także ale to leci po dwóch indywidualnych przewodach).
    Jest komunikacja z komfortem i modułem kierownicy mimo dziwnych napięć, jednak te napięcia wychodzą z każdego modułu na tej linii więc raczej tak ma być.
    Can wszędzie ma przejścia więc wiązki są ok.

Komfort wali błędem odpiętych modułów drzwi, gdy podłączę moduły błąd znika.
    Moduły drzwi są sprawne, panel klimy zapewne także.

Wychodzi że nadal uszkodzony jest Gateway lub wsad pamięci który przeniosłem z oryginalnego do nowego. Sprawdzę to w wolnej chwili.

Dodano po 1 [minuty]:

SKRZYNIA napisał:
    Czy występuje dodatkowe doposażenie autka dopięte na szyne can??- sprawdż to

Nic nie ma, seria. Żadnego alarmu CAN czy coś w tym stylu.
  • Poziom 26  
    Dalej nie wiem co jest grane w passacie. Chcę podmienić gateway po raz kolejny, może kupiłem zepsuty...

Mam pytanie: jaki moduł gateway pasuje zamiennie za 3C0907530Q - oryginalny z CC.
  • Poziom 26  
    Już wiem że gateway będzie pasował taki jak był lub nowszy czyli Q, M, N.
    B, C, D, G, H, K, P, L nie nadają się, będzie działać tylko część podzespołów.

Czy ktoś wie gdzie dostanę Gateway 3C0907530Q w używce? Na alledrogo nie ma.