Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Asus ROG Vulcan Pro - Nagle przestały działać.

kcpr11 16 Sie 2013 17:32 5145 47
    kcpr11
    Poziom 23  
    Nie mam znajomego elektryka.
  • OptexOptex
    timon22332233
    Poziom 23  
    Otwórz czerwoną obudowę czyli głwne urządzenie, zapisz gdzieś jak masz podłączone przewody (kolorami) w kablu USB albo zrób zdjęcie. Potem odlutuj stary kabel i zalutuj nowy kolorami tak samo jak był stary.
    kcpr11
    Poziom 23  
    Jedyne co narazie mi się udało zrobić to uciąć se palucha ale nie poddaje się. Ciężko będzie to otworzyć.
  • OptexOptex
    kcpr11
    Poziom 23  
    A to jest w ogóle lepsze od karty zintegrowanej z płytą główną?

Dodano po 1 [minuty]:

A coś trochę droższego a bardziej klasy tego co miałem (i zniszczyłem)>?
  • Pomocny post
    timon22332233
    Poziom 23  
    Ten SB na 100 będzie lepszy od integry, a jeżeli chcesz coś wyższej klasy to np : Sweex SC016. Myślę że do takich zastosowań ten soundblaster na USB będzie ok. To szanowana i dobra firma.
    kcpr11
    Poziom 23  
    Dodam, że uważam się za audiofila i dźwięk lubie mieć dobry. Ogólnie tych słuchawek do muzyki nawet nie używałem. Zastanowię się nad tym SoundBlasterem .
    timon22332233
    Poziom 23  
    Jeżeli chcesz mieć tak jakby symulacje oryginału to ten SB będzie dobrym wyborem. Jaki masz budżet? Może znajde dla Ciebie coś bardziej wyrafinowanego :]
    kcpr11
    Poziom 23  
    Powiedzmy, że niema limitu. Jak jest porządny sprzęt to jestem w stanie wydać trochę kasy (oczywiście w granicaxh rozsądku bo po przekroczeniu pewnej ceny już za zwyczaj później wzrost wydajności w stosunku do ceny jest niewielki [jak GTX 780 i Titan] ) . Rozumiem, że te wszystkie karty dźwiękowe będą działały z tymi słuchawkami?
    timon22332233
    Poziom 23  
    kcpr11 napisał:
    Rozumiem, że te wszystkie karty dźwiękowe będą działały z tymi słuchawkami?
    Tak, owszem.
    kcpr11 napisał:
    ak jest porządny sprzęt to jestem w stanie wydać trochę kasy (oczywiście w granicaxh rozsądku bo po przekroczeniu pewnej ceny już za zwyczaj później wzrost wydajności w stosunku do ceny jest niewielki [jak GTX 780 i Titan] )

Proponuje ci audiofilską kartę, cena troszkę straszy, ale to jednorazowy wydatek, a przy dobrym sprzęcie efekt będzie co najmniej świetny : Creative Sound Blaster Recon3D - 265 zł lub jak chcesz zaszaleć i lubisz modding to wtedy : Creative Sound Blaster X-Fi Titanium - 670zł

Dodano po 56 [sekundy]:

Lub troszkę tańsza moddingowa : Creative Sound Blaster Recon3d Fatality PRO - 370zł

Dodano po 1 [minuty]:

A jeżeli zewnętrzna to np CREATIVE SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 PRO USB : 230zł

Dodano po 2 [minuty]:

albo też zewnętrzna : CREATIVE SB X-FI HD - 350zł. Jak chcesz to głównie do słuchawek to kup zewnętrzną - wygoda.
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis
    kcpr11 napisał:
    Gdybym tam do środka po prostu polał spirytusem i poczekał aż się wysuszy?

W żadnym wypadku nie rób takich manewrów.
    Jeśli nie rozładowała się zupełnie elektronika w środku to spowodujesz jakieś zwarcie w ten sposób i zamiast naprawić popsujesz do końca.
    Jeśli już czyścisz to rób to z głową.
    kcpr11
    Poziom 23  
    timon22332233 napisał:
    ednorazowy wydatek

Chyba, że znowu zaleje czymś...

Dodano po 1 [minuty]:

RADU mi wtedy chodziło o samą końcówkę styku usb a nie o kartę.
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis
    kcpr11 napisał:
    RADU mi wtedy chodziło o samą końcówkę styku usb a nie o kartę.

A końcówka z czym jest połączona? Z elektroniką.
    konior966
    Poziom 21  
    [quote="timon22332233"]
    kcpr11 napisał:
    [...]Proponuje ci audiofilską kartę, [...]

Te karty są tak audiofilskie jak integry w nowych płytach.

Jeśli nie chcesz przepłacać i móc cieszyć się bardzo dobrą jakością kup Asus'a Xonar DG. Złącze PCI wbudowany wzmacniacz słuchawkowy (słuchawki do około 150Ω uciągnie). Jeśli nie posiada się wyższej klasy sprzętu, jej jakość w kontekście ceny będzie tanim i całkowicie wystarczającym zakupem.

Jeżeli kasa nie ma żadnego znaczenia to kup Asus'a Essence STX. W zasadzie najlepszy i w tej cenie bezkonkurencyjny wybór, jeśli chodzi o karty dedykowane specjalnie pod słuchawki i systemy 2.0. Dzięki wymianie OPAMPów (po jednym na kanał + dodatkowy OPA dla wyjść RCA w roli bufora) można nie tylko dostosować dźwięk pod siebie, ale też znacznie podnieść jego jakość i to nawet o kilka klas w górę. Otrzymujemy też ekranowaną elektronikę, pozłacane wyjścia i wysokiej klasy kondensatory elektrolityczne Nichicon Fine Gold, a także cały pakiet systemów Dolby, w tym Dolby Headphones.
    timon22332233
    Poziom 23  
    RADU myślę że założyciel ma zamiar zakupić nową kartę, a ze starą będzie kombinował lub po prostu pożegna się z nią obok śmietnika...

Dodano po 1 [minuty]:

[quote="konior966"]
    timon22332233 napisał:
    kcpr11 napisał:

Jeśli nie chcesz przepłacać i móc cieszyć się bardzo dobrą jakością kup Asus'a Xonar DG. Złącze PCI wbudowany wzmacniacz słuchawkowy (słuchawki do około 150Ω uciągnie). Jeśli nie posiada się wyższej klasy sprzętu, jej jakość w kontekście ceny będzie tanim i całkowicie wystarczającym zakupem.

Jeżeli kasa nie ma żadnego znaczenia to kup Asus'a Essence STX. W zasadzie najlepszy i w tej cenie bezkonkurencyjny wybór, jeśli chodzi o karty dedykowane specjalnie pod słuchawki i systemy 2.0. Dzięki wymianie OPAMPów (po jednym na kanał + dodatkowy OPA dla wyjść RCA w roli bufora) można nie tylko dostosować dźwięk pod siebie, ale też znacznie podnieść jego jakość i to nawet o kilka klas w górę. Otrzymujemy też ekranowaną elektronikę, pozłacane wyjścia i wysokiej klasy kondensatory elektrolityczne Nichicon Fine Gold, a także cały pakiet systemów Dolby, w tym Dolby Headphones.

Jak karta dźwiękowa za 300zł ma mieć gorszą jakość od płyty głównej za 350?? Pomyśl logicznie zanim coś powiesz... Nie znajdziesz słabego punktu tych soundblasterów.
    kcpr11
    Poziom 23  
    [quote="konior966"]
    timon22332233 napisał:
    kcpr11 napisał:

systemy 2.0. Dzięki wymianie OPAMPów (po jednym na kanał + dodatkowy OPA dla wyjść RCA w roli bufora)

kondensatory elektrolityczne Nichicon Fine Gold, a także cały pakiet systemów Dolby, w tym Dolby Headphones.

O.o WTF? Nic z tego nie zrozumiałem...
    mikas3676
    Poziom 14  
    Jeśli jeszcze nie grzebałeś w tej karcie to najlepiej oddaj na gwarancję, skoro masz te słuchawki dopiero pół roku to na bank gwarancja jeszcze jest. Zważ na to że jeśli to nie będzie tak prosta usterka jak uszkodzony kabel USB to raczej sam sobie nie poradzisz i będziesz mógł tą kartę tylko wyrzucić, bo jeśli będzie mieć ślady otwierania obudowy to zwalą winę na Twoją ingerencję wewnątrz.
    konior966
    Poziom 21  
    timon22332233 napisał:
    konior966 napisał:
    timon22332233 napisał:

Jak karta dźwiękowa za 300zł ma mieć gorszą jakość od płyty głównej za 350?? Pomyśl logicznie zanim coś powiesz... Nie znajdziesz słabego punktu tych soundblasterów.

Słuchawki Asus ROG Vulcan Pro - Nagle przestały działać.

Widzisz tu gdzieś na tej biednej karcie DAC? Stary live wygląda dużo solidniej od tej.
    Cytat z forum.pclab.pl
    Cytat:
    Smutne jest to, że u asrocka jest to zamiennik kodeka realteka na oddzielnym pcb z tańszych serii

Następnym punktem przeciwko Creative'om jakimkolwiek to stosunek producenta do klienta, jeśli nie masz najnowszej super Hiper Giga HD 3D tactical recon scout pro XT Titanium (dopisz sobie jeszcze kilka fajnie brzmiących wyrazów) karty z nazwą tak długą że ledwo mieszczącą się na pudełku, to mają cię tam gdzie słońce nie dochodzi.
    Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak przepłacanie, lub płacenie za markę? Tutaj masz doskonały przykład.