Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do e3131 HSPA+ PLUS GSM i/lub do e173u2 AERO2

student11 25 Sie 2013 23:54 15141 45
    gryphon
    Poziom 14  
    Nie musisz używac anten dual - gdy tak było, tylko takie rozwiązania byłyby w sprzedaży a jak widzisz wcale tak nie jest. Taka antena jaką poleca matek poprostu w pełni obsługuje technologię MIMO. Podłączając antenę dual musisz mieć modem z dwoma gniazdami anteny zewnętrznej.
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Do uzyskania pełnych osiągów w LTE potrzeba dwóch anten. Dlaczego to napisałem w poprzednim poście. Dwie polaryzacje w jakich nadawane jest LTE wymagają osobnych anten na każdą. Poczytaj trochę o LTE a nie sugerujesz bzdury. Argument, ze sprzedają pojedyńcze anteny nie trzyma się kupy. Wcześniej trzeba było kupić dwie i montować pod katem prostym. Dla ułatwienia włożono je w jedna obudowę. Modem E-3276 ma dwa wejścia antenowe i do prawidłowych osiagów potrzebuje DUALA( dwóch anten). Plus(CP) w swojej ofercie sprzedaje AK C2 ,a to DUAL, choć nędzny. Jak myślisz po co. Szkoda ,że do LTE nie polecasz bacika, szkoda słów.
    gryphon
    Poziom 14  
    Zapomniałem, że matek wie absolutnie wszystko najlepiej... Słuchaj tylko jego bo inaczej nie będziesz miał ani internetu ani telewizji... no chyba, ze Trwam:-)) W temacie "bacików" to Ty już lepiej się nie wypowiadaj - dałeś już pokaz braku kompetencji pisząc o długościach i braku zastosowań, kompletnie nie mając pojęcia o budowie i zasadach działania takich anten. Pozdrawiam i dzieki za te Twoje artystyczno-kabaretowe występy matek... A na przyszłośc trochę grzeczniej, nie poszczekuj na kolegów forumowych, bo nie wypada.

Kolego od LTE jeśli chcesz duala polecam http://www.cybertech.com.pl/p116,antena-dualna-lte-4g-10dbi-mimo.html

Zamiast tak wpatrywac się w zysk db lepiej popatrzec na dołączony przewód oraz jego długość. Tłumiennośc słabego przewodu "zabije" każdy zysk, nawet najlepszej anteny. Tak więc najważniejsze praktyczne zasady to najkrótszy możliwy oraz najlepszej jakości przewód koncentryczny!
    matek451
    No teraz mnie położyłes na łopatki. Polecasz Duala tej samej firmy, tylko o zysku 10 dBi czyli mniejszym o 5dBi. Do tego piszesz o lepszym przewodzie, tłumienności jego długości a tymczasem Cybertech używa w obu H-155.Poleciłem długość max.10m ale można zamówić krótsze. Dla normalnego użytkownika antena ma działać dobrze i nie rozumie niuansów o, których piszesz, a DUAL LTE 15dBi Cybertecha poprawia zasięg. Zamontowałem 4 zestawy to wiem.Ja nikogo nie obrażam, nie jestem skończoną mądrością tylko polecam sprawdzone rozwiązania dla przeciętnego użytkownika. Mógłbym pisać o rozwiązaniu o routerze w pobliżu anteny, wtedy kabel najkrótszy z możliwych, o RG-58 , załączać tabelę charakterystyk kabli koncentrycznych z Dipola tylko po co, większości to niepotrzebne. Kabaret to wprowadzasz ty, ja operuję konkretami.
    gryphon
    Poziom 14  
    Ani H155 ani RG58 demonami osiągów nie są... Szczególnie ten drugi. Kabaret zacząłeś Ty ze swoimi bacikami, dając dowody na to, że nie masz pojęcia o ich budowie i zastosowaniu. Polecam ciekawe ksiązki o budowie anten gsm. Ja nie traktuję rozmówców jak pół-idotów - Ty tak, podając "konrety" bez wyjaśnień. To forum elektroda a nie onetu więc kilka słów o tłumienności, routerach i innych ciekawych rozwiązaniach jest jak najbardziej na miejscu. Poleciłem antenę 10db zamiast 15 ze względu na koszty, co dla każdego jest ważne. Sądzę, że taki zysk przy dobrym przewodzie będzie wystarczający aż nadto (także wiem to z doświadczeń). Ty polecasz jedno ja drugie a kolega wybiera sam, przyjmij to do wiadomości i pogódź się z tym a nie ciągle próbujesz coś udowodnić i "zawracać Wisłę kijem". Jeśli masz coś do mnie pisz na PW - nie ma sensu śmiecić na forum (vide regulamin),.
    matek451
    Na forum Elektrody zagladaja też ludzie dla których to co piszesz to magia. Potrzebuja gotowych rozwiązań, konkretów a nie wyjaśnień jak działa antena. Nie są wcale pól -idiotami jest to im niepotrzebne Polecać antenę patrząc na koszty to wielce ryzykowne, uczciwie trzeba było podać ,że z zysku 10 dBi ze względu na straty na kablu H-155 i konektorze zostanie połowa, a to może być za mało wszak kolega jest na granicy zasięgu. Twoje tanie rozwiązanie może okazać sie drogie. Co do bacików to nie spotkałem jeszcze profesjonalisty, który wskazywał by ich wyższość nad antenami kierunkowymi na dedykowane pasmo. Pomijam fakt, ze jest to chińszczyzna nie trzymająca parametrów i norm,masowo sprzedawana jako panaceum do poprawienia zasięgu od 800do 2600MHz. Dla mnie może służyć za drapak do pleców lub maszt na chorągiewkę.
    gryphon
    Poziom 14  
    matek451 napisał:
    Na forum Elektrody zagladaja też ludzie dla których to co piszesz to magia. Potrzebuja gotowych rozwiązań, konkretów a nie wyjaśnień jak działa antena. Nie są wcale pól -idiotami jest to im niepotrzebne.

Ryzykowne stwierdzenie - za podobne podejście dostałem kiedyś maila od Moderatora, "żeby nie zaniżać poziomu, bo jets to forum elektroniczne a nie kółko laików" dlatego teraz już idąc za tą radą traktuję wszystkich jak ludzi interesujących się elektroniką chociaż w pewnym stopniu. Ty za to proponujesz rozwiązanie typu - "kup to i nie pytaj dlaczego".

matek451 napisał:
    Polecać antenę patrząc na koszty to wielce ryzykowne, uczciwie trzeba było podać ,że z zysku 10 dBi ze względu na straty na kablu H-155 i konektorze zostanie połowa, a to może być za mało wszak kolega jest na granicy zasięgu. Twoje tanie rozwiązanie może okazać sie drogie.

Znowu złe podejście do tematu. Trzeba patrzeć na wszystko, nie polecam wyłącznie ze względu na cenę, wręcz przeciwnie. Ze względu na straty tego przewodu z każdego zysku, każdej anteny zostanie połowa (nie tylko z 10 db), tak więc różnica pozostanie raczej na podobnym poziomie. Nie twierdzę, że akurat ta antena będzie idealna, bo tego kolega student nie dowie się dopóki nie kupi i nie zainstaluje. W każdych warunkach jest inaczej. Drogie rozwiązanie? Każdy sprzęt zakupiony w sieci można zwrócić i wymienić na inny. To przysługuje każdemu - a dodatkowo umawiając się grzecznie ze sprzadawcą, można oszczędzić na przesyłce. Trzeba tylko być miłym o otwartym na ludzi, to wystarczy.[/quote]

matek451 napisał:
    Co do bacików to nie spotkałem jeszcze profesjonalisty, który wskazywał by ich wyższość nad antenami kierunkowymi na dedykowane pasmo. Pomijam fakt, ze jest to chińszczyzna nie trzymająca parametrów i norm,masowo sprzedawana jako panaceum do poprawienia zasięgu od 800do 2600MHz. Dla mnie może służyć za drapak do pleców lub maszt na chorągiewkę.

No widzisz matek, Ty nie spotkałeś a ja spotkałem wielu specjalistów, którzy cenią i stosują anteny omni. I nie przekręcaj moich wypowiedzi - nikt tu nie pisał o wyższości takich anten nad kierunkowymi! To już Twoja interpretacja. Chodziło tylko o to, że w pewnych warunkach taka antena sprawdzi się lepiej od stricte kierunkowej - zwyczajnie, żeby upolować wróbla nie trzeba działa przeciwpancernego. Jeśli interesujesz się tematem powinieneś znać budowę oraz zasadę działania tych anten. Argument o chińskim pochodzeniu jest o tyle nietrafiony, ze 90% sprzętu, za który płacimy grube pieniądze pochodzi właśnie z Chin. Tak więc skoro radzą sobie z produkjcą profesjonalnych aparatów fotograficznych i sprzętu rtv, poradzą sobie chyba takze z kilkoma kawałkami metalu i cewkami prawda? Nic nie pisałem o panaceum na wszystko - trzeba czytać spokojnie i uważnie. Napisałem o plusach, które wynikając ze stosowania dobrych anten omni. Reasumując, możesz sobie taką anteną nawet dłubać w nosie (byle swoim), co żaden sposób nie zmieni faktu, że są to normalne, z pwoodzeniem powszechnie stosowane do pewnych rozwiązań anteny. Gdyby rozwinąć "twoją teorię nieprzydatności" trzeba by zdjąć wszystkie anteny CB, bo przecież tam anteny kierunkowe to margines. Wiem, że to inne pasmoale zasada dokładnie ta sama. Zresztą dawałem już i inne przykłady (telefonów komórkowych), na które Ty wolisz pozostać głuchy - no bo przecież znacznie łatwiej jest bez opamiętania lansować swój "jedynie słuszny" hit. Pozdrawiam.
    matek451
    Pisząc o chińszczyźnie miałem na myśli tych sprzedawców, którzy handlują mydłem i powidłem więc i antenami typu omni. Podają zysk wyssany z palca( 13 a nawet 15dBi jak pewna firma na Y.. spod Tarnowa), polecają na wszystkie pasma. Nigdy ich nie testowali. Ludzie to kupują i później są zawiedzeni, psioczą na operatorów. Sam spotkałem się z takimi sytuacjami. Nie twierdze, że w Chinach nie wyprodukują dobrej anteny ale na nasz rynek trafia dużo chłamu. Zauważ, że rzetelni producenci, sprzedawcy nie biorą tego do ręki (Bestpartner, Dipol, Cybertech) a jak już to maja sprawdzonego partnera w Chinach i podają realny zysk. Pozdrawiam.
    gryphon
    Poziom 14  
    Dlatego też od pierwszego posta w tym temacie utrzymuję, że zysk 13dB dla takiej anteny jest fikcją (a dokładniej bzdurą) i to chyba wie każdy, kto trochę interesuje się fizyką i elektroniką. Zwykły chwyt marketingowy, który całkowicie pomijam. Realny zysk tego typu konstrukcji to 5-6dB i jest osiągany przez sumowanie zysku kilku odcinków anten 1/4 fali. Zarowno Dipol jak i Cybertech mają w ofercie anteny typu omni (chociaż u tych drugich trzeba zapytać bo nie mają aktualizacji na stronie) natomiast Bestpartner nie ma nawet kierunkowych ATK ponieważ ogranicza się tylko do paneli (mają za to repeatery sygnału za 600 zł, to dopiero jest "chińszczyzna" w pełnym tego słowa znaczeniu - porządne (homologowane) urządzenia tego typu kosztują ok. 2000 zł i są dostępne np. w Dipolu).

O antenach "z rynku" czy "z kiosku" typu mydło i powidło nikt tutaj nie pisał.

Tak więc jak widzisz wszystko się zgadza, trzeba tylko spokojnie, bez nerwów podchodzić do tematu - przecież piszemy tutaj dla przyjemności a nie pod przymusem. Pozdrawiam.
    matek451
    Myśląc o sklepach miałem na myśli też sprzedawców z Allegro a tam takich "anten" nie brakuje. Obiecują taki zysk, że zapiera dech w piersiach, strony pełne kitu i ludzie kupują. Większość ludzi w tym kraju nie ma pojęcia o fizyce( wiem z doświadczenia bo zarabiam kasę ucząc jej) a elektronika to już magia. Stąd zakup takiej anteny dla laika obarczony jest wielce prawdopodobnym błędem a oczekiwania duże. Stąd później narzekania i wołania o pomoc na forach. Osobiście też nie polecam Bestpartnera bo ceny tam to kosmos. Na temat repeaterów GSM się nie wypowiadam ze względów na ich ' legalność". Pozdrawiam.
    student11
    Poziom 21  
    Witam

Dziękuje jak cholera wam za odpowiedzi :) Kupiłem ten lte huaweii i smiga ma 10% u mnie na piętrze ale u sąsiadki na parterze 100m odemnie już nie ...
    Niedługo mam zamiar kupić sąsiadce tą antenę ale ... czy nie będzie problemu jak ja ją przyczepie do boku domu zboku w kierunku Rembelszczyzny? no niestety będą zasłaniać drzewa i domy ale możliwości wejścia na dachu niema ...
    gryphon
    Poziom 14  
    Witaj,

Zawsze masz możliwość odesłania lub wymiany anteny na inny model (jeśli będą kłopoty z sygnałem). Trzeba próbować. Zaocznie nikt Ci nie powie jak to będzie wyglądało. W teorii antena powinna być jak najwyżej (mniej przeszkód terenowych) ale też bez przesady, bo wtedy będzie już tyle przewodu że straty z tego tytułu zaczną być istotne. Tak więc kup, spróbuj w razie czego wymień albo oddaj. Może okazać się, że u Ciebie wcale nie trzeba windować anteny bardzo wysoko dla uzyskania stabilnego sygnału.
    student11
    Poziom 21  
    Witam

Otóż Panowie kupiłem:
    TL-MR3420
    LTE E-3276
    PANEL LTE CT-15_1.8_Duo MIMO (15dBi/1800MHz) - http://allegro.pl/antena-lte-4g-mimo-15dbi-modem-huawei-e3276-i3565074143.html

Tylko teraz ważne. Karta zakupiona w plusie(oferta na karte) jak pojedzie się do wawy lte hula, ale teraz po włożeniu modemu do tego tp-linka widnieje napis unplugged. Wszystko teoretycznie powinno być dobrze ale nie działa internet. Tak świeci się dioda na modemie jak jest włączony do tp-linka... słyszałem że potrzebny będzie aktywny hub usb. nie wiem czy ktoś miał problem też taki?
    student11
    Poziom 21  
    rozwiązanie było proste->kupić hub aktywny 1A

teraz mam problem bo jak skierowałem w stronę Rembelszczyzny to mam zaledwie 10mb i upload słaby do skypa
    matek451
    Wygląda na przeciążenie BTS-a. Te dwa pobliskie BTS-y 1. Jana Kazimierza 100 i 2.Nieporęt Mysliwska raczej na razie nieczynne( tak wynika z mapy zasięgu CP). Mimo to popróbuj ustawić antenę na Nieporęt czy Legionowo.
    student11
    Poziom 21  
    Sąsiadka zadowolona aczkolwiek nie wiem czy antena coś daje bo do nadajnika jest tyle drogi i drzew. Też jest nisko wiec skuteczności nie mogę ocenić.
    Temat do zamknięcia