Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do e3131 HSPA+ PLUS GSM i/lub do e173u2 AERO2

student11 16 Sie 2013 14:10 14895 45
  • #1 16 Sie 2013 14:10
    student11
    Poziom 21  

Witam

Problem następujący
    Mam Aero2 ale wysokie pingi czasami nawet rozłączy i poszukuje anteny do niego. Kupiłem najtańszą na allegro i różnicy niema i jestem zły więc szukam do e173u2 antenki

Poza tym dla sąsiadki szukam anteny do modemu e3131 obsługującą hspa+
    Tu jeszcze nie wiadomo co będzie czy Play czy Plus bo na kartę podobna oferta.
    Dla sąsiadki coś na magnez ew z boku domu żeby przykręcić,

Potrzebuje coś pewnego a nie jakieś ..... .

1 29
  • Semicon
  • #2 16 Sie 2013 15:07
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jeśli będziesz szukał anteny wśród tych bacików to niezależnie od ceny skutecznej anteny nie kupisz. Jedynym wyborem jest zakup anteny kierunkowej na określone pasmo. Te baciki mogą służyć za maszt do chorągiewek i na tym kończy się ich rola, nie kupuje się również anten szerokopasmowych, jak coś jest do wszystkiego to do niczego. Ponieważ korzystasz z Aero2 to potrzebujesz anteny na 900MHz. Polecam ATK-20 lub ATK-10, ta druga jest mniejsza i ma zysk o 3 dBi mniejszy. Jeśli do BTS-a Aero2 masz niedaleko to wystarczy. Kupisz tutaj http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html Kabel max. 10m do tego konektor http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html Jeśli chodzi o sąsiadkę to wybór trudniejszy. Plus korzysta z BTS-ów: Aero2 na UMTS900, własnych na UMTS2100 oraz Mobylandu LTE1800. W jej przypadku w zależności od lokalizacji może potrzebować anteny na 900MHz lub 2100MHz. Podaj dokładną lokalizację to sprawdzę w zasięgu jakiego BTS-a jest. Podejrzewam, że podobnie jak ty będzie to BTS Aero2 UMTS900. Jeśli chodzi o Play to w miastach używa BTS UMTS2100 a na terenach pozamiejskich UMTS900 i tu podobny wybór anteny zależny od położenia. Jeśli będzie w zasięgu UMTS900 to antena jak w twoim przypadku, jeśli UMTS2100 to potrzebny panel kierunkowy na to pasmo.

0
  • #3 16 Sie 2013 15:08
    dinos83
    Poziom 33  

student11 napisał:
    Mam Aero2

Potrzebujesz anteny 900MHz np. ATK 10 lub 20, jak najkrótszy przewód i złącze pod twój modem.
    student11 napisał:
    Poza tym dla sąsiadki szukam anteny do modemu e3131 obsługującą hspa+

Jak na 900MHz, to ta co wyżej, jeśli na 2100MHz to antena panelowa np. od cebertech.

Podaj odległość od nadajnika http://mapa.btsearch.pl/ i na jakiej częstotliwości ma pracować antena.

0
  • #5 16 Sie 2013 16:12
    matek451

Jeśli chodzi o ten BTS Nieporęt , Izabelińska to tylko pozwolenie i nie wiadomo czy działa.Najbliższe pewne UMTS2100 Plusa to Rembelszczyzna lub Legionowo, Zegrzyńska 6. Ale w tych lokalizacjach jest też Aero2 UMTS900. Ponieważ na 900MHz zasięg jest większy więc lepiej korzystać z anteny na 900MHz, takich jak poleciłem. W Play na tym terenie korzysta z UMTS2100, przy czym w tym rejonie są problemy z zasięgiem i potrzebna dokładna lokalizacja. Polecany panel http://www.cybertech.com.pl/p104,antena-do-mo...i-e3131-e353s-2-e352-hspa-umts2100-17dbi.html Do BDI Aero2 gdy nie ma zasięgu najlepiej przenieść miejsce poboru sygnału na zewnątrz za pomocą przedłużacza USB, w ostateczności te baciki( wystaw za okno ) .

1
  • #6 16 Sie 2013 16:47
    student11
    Poziom 21  

w połowie aleksandrowa jestem, To jak uważasz najlepiej plus czy play bedzie chodzić?

0
  • #7 16 Sie 2013 17:53
    pawel0414
    Poziom 20  

matek451 napisał:
    Ponieważ na 900MHz zasięg jest większy więc lepiej korzystać z anteny na 900MHz
    Wszystko pięknie tylko na tym paśmie nie ma szybkiego UMTS a jedynie EDGE/GPRS . Aero też nadaje na 900 MHz . Dla sąsiadki wziąłbym jakiś panel na 2100 MHz. Jeśli chcesz się upewnić z jaką stacją bazową się łączysz to pomoże ci w tym program Top Net_Info http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557 , dzięki niemu uzyskasz info o nadajniku a także o zasięgu wyrażonym w procentach a także w dB. Potem tylko sprawdzisz sobie w programie numerek stacji bazowej i zweryfikujesz go na : http://btsearch.pl/

0
  • #8 16 Sie 2013 18:26
    student11
    Poziom 21  

wiecie a może tak zainwestować w lte? modem fakt około 260zł i wziąć na plusa lub play.

0
  • #9 16 Sie 2013 18:48
    pawel0414
    Poziom 20  

LTE jest dostępne w Plusie i w CP , w Play'u nie . Na próbę możesz wziąć.

0
  • #10 16 Sie 2013 18:50
    student11
    Poziom 21  

Tak masz racje ale zastanawiam się czy to coś da jak jej wezme lte, czy bedzie lepszy zasieg i w ogóle lepiej

0
  • Semicon
  • #11 16 Sie 2013 19:10
    matek451

Pawel0414 nie pisz bzdur i nie wprowadzaj w błąd. Antena ATK-10( ATK-20) na 900 MHz służy do poprawy zasięgu UMTS900 z BTS-ów Aero2, a to jest internet 3G( HSPA). Tak jak pisałem na terenie Plus korzysta z BTS-ów Aero2 do świadczenia usługi internetu HSPA. Aero2 należy do Grupy Solorza i na terenach pozamiejskich obsługuje internet 3G dla Plusa i CP( identyfikuje się jako Plus). Anteny Yagi na pasmo 900MHz obsługują więc standard 2G( EDGE) i 3G( UMTS) w sieciach Plus i Play oraz ostatnio w ramach NetWorks- Orange i T-Mobile( na razie w kilkunastu lokalizacjach). Stąd przy wyborze Plusa dla sąsiadki jedyny słuszny wybór to ATK-20(10) i ustawienie jej na kierunek BTS-a Rembelszczyzna. Jeśli chodzi o LTE to do wyboru Plus lub tożsamy z zasięgiem Cyfrowy Polsat( Oferta korzystniejsza dla posiadaczy TvSat). Zasięg teoretycznie sięga do granic Aleksandrowa.Zasięg realizowany z BTS-a Mobyland LTE 1800 z Nieporętu-Rembelszczyzna. Jest szansa na LTE w Aleksandrowie przy pomocy anteny kierunkowej DUAL LTE 1800. Polecam http://www.cybertech.com.pl/p113,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-e3276.html Korzystam z takiego zestawu wraz z modemem E-3276 w podobnej sytuacji ( 4km do BTS-a , 1 km do granicy zasięgu ). Prędkości do 30mbps, zasięg -72dBm.Wiąże sie to z zakupem modemu E-3276 lub podpisania umowy z Plusem(CP) na 24m-ce, wówczas modem za 1 zł od operatora na własność.

Dodano po 13 [minuty]:

Nic nie tracisz biorąc internet na próbę w Plusie lub CP. Weź E-3276 i zrób testy. W tym celu w ustawieniach Mobile Partnera wymusisz na modemie tylko LTE i sprawdzisz jego działanie na miejscu. Przy kłopotach warto zbliżać się do tego Bts-a Rembelszczyzna aby zobaczyć gdzie faktycznie kończy się zasięg LTE, jeśli będzie to w pobliżu miejsca zamieszkania to polecona antena LTE zapewni zasięg. Ważne aby antena była wysoko i aby po drodze nie było przeszkód( wysokie drzewa, budynki w tzw. strefie Fresnela ). Wprawdzie w Plusie( CP) są limity ale prędkośći LTE są na poziomie 15-30Mbps. Dla twojej informacji w Aleksandrowie jest pozwolenie na BTS LTE1800( Jana Kazimierza 100) ale na razie nie działa. W przyszłości pokryje dziurę w zasięgu LTE między Rembelszczyzną a Nieporętem. Jeśli masz środki to warto zainwestować .

1
  • #12 17 Sie 2013 10:08
    pawel0414
    Poziom 20  

matek451 napisał:
    Pawel0414 nie pisz bzdur i nie wprowadzaj w błąd. Antena ATK-10( ATK-20) na 900 MHz służy do poprawy zasięgu UMTS900 z BTS-ów Aero2, a to jest internet 3G( HSPA).
    Miałem akurat na myśli antenę dla sąsiadki , która w Plusie odbierała by UMTS na 2100 MHz a dla kolegi to 900MHz , nie ma wątpliwości.

0
  • #13 17 Sie 2013 11:21
    matek451

Zanim coś napiszesz zajrzyj do źródeł. W Plusie sąsiadka na swoim terenie jest w zasięgu BTS-a Aero 2 UMTS900 i na taką częstotliwość potrzebuje antenę. Czytaj dokładnie posty. Plus na terenach pozamiejskich korzysta z BTS-ów Aero2 UMTS900, stąd tak duże pokrycie zasięgiem tej sieci. Nastąpiło to w 2012 roku po przejęciu przez p.Solorza Plusa i włączeniu go do jego grupy , w której posiadał Aero2 i Mobyland. pozwoliło to ujednolicić zasięg Plusa i CP oraz wprowadziło internet LTE do Plusa. Powtórzę jeszcze raz na terenie Aleksandrowa w Plusie do usługi 3G potrzebna jest antena typu Yagi na 900MHz, identyczna jak do odbioru BDI Aero2 z BTS-a UMTS900 Nieporęt -Rembelszczyzna 3. Do LTE realizowanego z tego BTS-a na LTE1800 antena dual , wcześniej polecana.

0
  • #14 17 Sie 2013 15:00
    student11
    Poziom 21  

Dzięki za odpowiedź,

Jeśli chodzi o nas to nie mamy widocznej anteny tak gołym okiem gdyż zasłaniają anteny.
    Jak rozpoznacie który jest w planach a który już jest nadajnik?
    Czyli jakie rozwiązanie najlepsze by było
    Ja mam Aero2 i coś dla zmiejszenia pingu by się przydało
    Sąsiadka jest w domu(odległośc odemnie 50m) i najlepszą oferte ma play i plus cenowo i jak widze w nadajnikach to plus. tylko teraz jaki wziąć modem i jaki net do tego.
    Bo może wziąć jakiś lte na próbe (czy CP czy PLUS to jedne nadajniki tak? jeśli chodzi o lte)i wypróbować czy może wziąć zwykly modem jakiś e3131 czy coś i do tego antene

Mam jeszcze inny problem, chciałem wczoraj wpiąć antene do tego 173u2 i e3131i chyba uszkodziłem te złącze antenowe bo od wczoraj ani jeden ani drugi nie chce się połączyć z siecią czyli e173u2 z aero2 a e3131 z plus ...

0
  • #15 17 Sie 2013 15:57
    matek451

Uszkodziłeś oba złącza antenowe? Zobacz dokładnie czy wychodzi taka tulejka czy brak. Te złącza CRC9 w Huaweiach są delikatne, niepotrzebnie wpinałeś tą pseudoantenkę. Spróbuj wystawić modemy na zewnątrz od strony Rembelszczyzny na przedłużaczu USB. Może załapie zasięg na antenie wewnętrznej. Na przyszłość proponuję rozwiązanie. Po zakupie anteny zewnętrznej najlepiej połączyć z modemem , aby było bezpiecznie kupujemy router z obsługą modemów i modem włączamy do routera. Taki zestaw stawiamy w bezpiecznym miejscu. Komputery, laptopy i inne urzadzenia( Tablety,telefony, tv) łączą się z netem po WiFi. Urządzenia bez WiFI łączymy z routerem po LAN. Podłączenie modemu z anteną i częste rozłączanie to pewne uwalenie gniazda anteny zewnętrznej. Sąsiadka niech bierze internet na 7-dniową próbę w Plusie lub CP. Modem oczywiście LTE E-3276 i próba w sposób opisany wcześniej. Jeśli będzie zasięg to może wziąć internet na stałe tylko wówczas warto rozpatrzyć ofertę z routerem Huawei B-593( przy ofercie 15GB kosztuje 49zł). Nie warto brać w Plusie( CP ) modemów bez obsługi LTE, podobnie nie daj się skusić anteną, którą proponują sprzedawcy, to szajs podobny do tego, który kupiłeś. Jedyne skuteczne anteny to zewnętrzne kierunkowe na wybrane pasmo uznanych producentów.

0
  • #16 17 Sie 2013 16:09
    student11
    Poziom 21  

wiesz własnie chodzi o to że wzięła na próbę modem e3131 w plusie i wczoraj chciałem żeby sprawdzić zasięg tej antenki czy cos to zmieni ale ona tak lekko wchodziła że prawie w ogóle wiec myślałem że trzeba dopchać i dopchnąłem. w e3131 lata to gniazdo własnie i jest urwane wiec nie wiem czy zorientują sie czy nie. a w e173u2 jest jak było ale za nic nie chce się połączyć a aero2 w sumie to oba nie mogą się połaczyć.

i szukam kogoś by ewentualnie naprawić to na terenie warszawy

0
  • #17 17 Sie 2013 19:38
    matek451

Spróbuj oddać to E-3131, jeśli wtyk jest widoczny, nie wyleciała ta tulejka to może się nie zorientują. Swoją drogą wciskają ludziom modem bez LTE do testów z góry zakładając , że nie będzie korzystał z LTE. Ten bacik tak luźno wchodził w gniazdo anteny bo być może ma złącze TS9, a ono ma średnicę większą niż CRC9 jakie jest w E-3131 i E-173. Być może w tym drugim nie rozłącza anteny wewnętrznej i stąd nie możesz się połączyć z Aero2. Nie kombinuj z tym drapakiem do pleców bo uwalisz drugie gniazdo. Popróbuj z modemem na zewnątrz.Daj linka do tej aukcji na, której kupiłeś ten złom. Naprawa uszkodzonego gniazda polega na przylutowaniu kabla RG174 ze złączem FME(m) bezpośrednio do płytki. Kabel wystaje z modemu, modem działa tylko na antenie zewnętrznej. Robi to jakaś firma z Poznania za 60 zł. Lepiej kupić nowy E-3131.

0
  • #18 20 Sie 2013 00:56
    student11
    Poziom 21  

na szczęście sie nie kapnął :P ale wiem że to młotek tego faceta bo sprzedaje coś na czym sie nie zna ale do rzeczy.

testuje lte w domu na pietrze w kącie do okna 3m i poziom sygnału 10% ale mam 18/2mb wiec na kozaku. modem jaki dali to e3276.

szukam jakiegoś modemu lte na allegro w miare taniego żeby dać jej. ogólnie bajka

0
  • #19 20 Sie 2013 09:01
    matek451

Miałeś farta ale oni naprawdę nie mają pojęcia o zagadnieniach technicznych, twój zysk. Modem E-3276 kupisz za ok.230zł, MF-821 możesz mieć za ok. 170 zł. Miałem do czynienia z obiema i wybrałem E-3276, szybszy 150Mbps, lepiej współpracuje z TNI. Widzę, że się rozbujałęś i sąsiadka ma szanse na LTE. Dla poprawy zasięgu i stabilnośći niech zainstaluje ten DUAL LTE z Cybertecha.

0
  • #20 20 Sie 2013 21:34
    gryphon
    Poziom 14  

matek45 - nie wiem dlaczego tak potępiłeś anteny typu omni. To nie jest tak, że "do wszystkiego i do niczego" tylko tak, że każda jest do czegoś innego. Jeśli jest sporo przekód terenowych, nadajnik z anteną się "nie widzą" to nawet najsilniejsza kierunkowa nic nie zdziała ze względu na niewielki kąt promieniowania. Antena dookólna ma dużo mniejszy zysk ale z każdej strony dlatego często okazuje się lepsza w danej sytuacji (i konfiguracji terenu) od stricte kierunkowej. Przetestowane na sobie:-)

0
  • #21 20 Sie 2013 22:22
    matek451

Anteny kierunkowe stosuje się w sytuacjach gdy do BTS-a jest znaczna odległość i potrzebny jest duży zysk anteny. Wąski kat promieniowania to zaleta , antena ustawiona dokładnie na wybrany BTS(Nie musi być widoczności) zawsze jest skuteczniejsza niż dookólne. To, że dookólna "widzi" BTS-y wkoło to podstawowa wada obok mniejszego zysku. Powoduje zjawisko przeskakiwania między BTS-ami jeśli jest ich wiele w pobliżu i łączy niekoniecznie z najmniej obciążonym.Przeskok na inny BTS powoduje chwilowe zerwanie połączenia( zmianę adresu IP, podstawowa wada przy grach on line) Antena kierunkowa o wąskim kącie promieniowania pozwala wymusić połączenie z BTS-em, który zapewnia najlepsze parametry(prędkość, ping, stabilność). Więc to co wg. Ciebie jest zaletą to poważna wada. Anteny szerokopasmowe to kolejny chwyt marketingowy. Sprzedawcy podają max. zysk nie mówiąc na jakiej częstotliwości. Nie zamieszczają wykresów parametrów. Nie da się zbudować anteny wielozakresowej o dobrym zysku na wszystkie pasma. Nawet w Chinach i za 100zł. Budowa anten opiera się na teorii a ona to wyklucza. Tzw baciki pominę milczeniem bo nie uważam je za anteny. Z powyższego jasno wynika, że dobra może być tylko antena kierunkowa na wybrane pasmo.

1
  • #22 20 Sie 2013 22:31
    gryphon
    Poziom 14  

No i znowu nie zgodzę się zo Toba. Teoretycznie wszytsko jest pięknie. Te nazywane przez Ciebie "baciki" to zwykłe anteny dookólne (czyli omni), szeroko stosowane więc nie wiem dlaczego się tak do nich uprzedzasz. Nie wszędzie potrzebny jest zysk 16dB. Ja mam np. w okolicy jeden nadajnik Aero2 i antena omni nigdzie nie skacze po nadajnikach, bo zwyczajnie innych nie ma. Kierunkowa natomiast bardzo często po ustawieniu za chwilę gubi sygnał, co wynika z przeszkód terenowych (lasy, pagórki itp.) Antena dookólna z zyskiem 5dB potrafi złapać sygnał bezpośredni oraz odbity dzięki temu trzyma połaczenie doskonale. Tak więc sam przekonałem sie, że dawanie wszędzie i bezkrytycznie anten kierunkowych typu yagi lub panelowych nie jest remedium na problemy z sygnałem. Oczywiście jeśli masz 10km od nadajnika to trzeba próbować z kierunkową bo tylko ona ma szanse coś złapać ale są jeszcze inne przypadki, o których już napisałem. Wiadomo również, ze deklarowany zysk 13 dB dla omni to fikcja i nikt poważny w to nie wierzy. Jednak 5-6 dB dla 900MHz uzyskuje się z takich anten bez problemu i to właśnie często wystarcza.

0
  • #23 20 Sie 2013 23:20
    matek451

Te baciki są zbudowane z pominięciem jakichkolwiek zasad wg. sprzedawców im dłuższe tym lepiej. Zysk , o którym piszesz 5-6 dBm to fikcja. Odlicz straty na kablu i złączu antenowym i pozostaje ile? Czasami działa jak tłumik. Jedyne czemu służą to przenoszą miejsce poboru sygnału na zewnątrz. Te teorie o fali odbitej to bajki. Ciesz się, ze masz BTS( nie nadajnik to pojęcie w internecie nie obowiązuje, to nie radio) Aero2 w pobliżu to ten patyk jakoś działa, szczególnie na 900MHz. Dla takich jak ty prostszym rozwiązaniem umieścić modem na przedłużce USB i masz to samo. Antena kierunkowa dobrze ustawiona( brak przeszkód w strefie Fresnela) nie gubi sygnału i w zależności od pogody zapewnia sygnał+/- 2 dBm. Trudno polecać coś co z założenia,9 sam piszesz, że 13dBi to fikcja dla patyka) nie ma prawa dobrze działać. Wiarygodne są tylko pomiary sygnału z anteną i bez anteny.Oczywiście przy pomiarze bez anteny modem w miejscu anteny. Zrób to zobaczysz "zysk" swojej. Reszta to dywagacje i przechwałki.

0
  • #24 20 Sie 2013 23:26
    gryphon
    Poziom 14  

No to jeśli juz czepiamy się nomenklatury (napisałem "nadajnik" umownie), to nie BTS a Node B w przypadku Aero2 (to jest UMTS). Reszta to nie przechwałki tylko praktyka - piszę wyraźnie, że kierunkowe nie zdały egzaminu a Ty swoje. Nie twierdzę, że ATK0 czy 20 to kiepskie anteny - przeciwnie, jedne z najlepszych ale nie we wszystkich warunkach. Gdybym zastosował bezkrytycznie Twoje wskazówki u siebie byłbym bez internetu... Przypomnę jeszcze, że wszystkie anteny w telefonach komórkowych to właśnie "baciki" (teraz to już nawet nie baciki...) a nie kierunkowe potwory. Teorie o odbitej fali to bajki? Hmm... gratuluję:-) Gdyby umieszczenie modemu na przedłużce było tym samym... zgadnij - zrobiłbym to czy nie?:-)) A masz Aero2 mam 5 km od siebie więc nie aż tak blisko. Pozdrawiam.

0
  • #25 20 Sie 2013 23:47
    matek451

U mnie Aero2 w odległości 4km ale po drodze wzniesienie, las. W domu całkowity brak -113dBm , na zewnątrz -89dBm więc łączyło. Ale to prowizorka więc zakup ATK-10, wycelowana w odpowiednim kierunku i -77/-79 dBm.Wszystko jasno, przejrzyście poparte pomiarami. ATK-10 do Cyfrowego Polsatu i BDI Aero2. Wcześniejsza próba dawno temu z bacikiem od CP na parapecie nędza, nigdy więcej. Piszemy tu o 900MHz a te drapaki służą ponoć i do LTE1800 i UMTS2100. Nabywcom życzę powodzenia. Powtórzę jeszcze raz, wiarygodność i skuteczność anteny mogą potwierdzić tylko testy i tego się trzymajmy, reszta jest milczeniem. Oprócz ATK-10 używam panela DUAL LTE1800( CP, 4km od nadajnika ,las 1km do zasięgu wg,mapy CP, -79dBm)i panela 2100MHz do T-Mobile. I nie zamienił bym na bacika. Pozdrawiam i dziękuję za życzenia.

0
  • #26 21 Sie 2013 00:15
    gryphon
    Poziom 14  

Dokładnie tylko testy, trzeba jednak pamiętać, że ich wyniki mogą być różne w różnych lokalizacjach stąd Tobie wyszło, że tylko kierunkowa a mnie, że nie tylko - i naprawdę nic dziwnego w tym nie widzę. Pozdrawiam.

0
  • #27 25 Sie 2013 22:58
    student11
    Poziom 21  

Witam

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
    Otóż zdecydowałem się dla sąsiadki na LTE w Plusie, lecz sygnał do niej nie dociera a do mnie na piętrze tak(jakość 10%) aczkolwiek jestem troszkę dalej od niej.

Zastanawiam się nad
    Mocna antena kierunkowa ATK 502 o wzmocnieniu 16db
    2G / 3G / 4G / HSPA+ / LTE
    http://allegro.pl/mocna-duza-antena-3g-lte-e3131-e398-e3276-mf821-i3486257909.html

tutaj tylko 900mhz
    http://allegro.pl/antena-hspa-do-e173-e3131-e3276-i-inne-i3496684502.html

czy też
    http://allegro.pl/antena-kierunkowa-lte-dual-lte-17dbi-1800-mhz-2xnz-i3447736269.html

a jak rozpoznajecie który bts jest w planie i czy działa czy nie?

0
  • #28 25 Sie 2013 23:09
    gryphon
    Poziom 14  

Jeśli LTE to tylko anteny na 1800MHz (link z tą na 900 chyba nie di tego tematu).

Osobiście polecam: http://www.cybertech.com.pl/p94,antena-lte-4g-15dbi-10m-kabel-fme-z.html

Antena posiada deklarowany zysk (co wbrew pozorom nie jest aż tak częste).

Na mapie BTSearch możesz przełączać się między "pozwoleniamu UKE", "bazą btsearch" i kilkoma innymi. Jeśli w bazie btsearch nie widnieją lac i cid oznacza to, że bys lub node b nie jest sprawdzony - w praktyce może jest a może go nie ma. Wtedy pozostaje zapytać kogoś kto mieszka blisko i ma możliwość sprawdzenia lub samemu przejechać się i sprawdzić czy działa.

0
  • #29 25 Sie 2013 23:28
    student11
    Poziom 21  

tak oczywiście masz racje jakoś mi się skojarzyło z aero i pogubiłem się już.
    napisałem email do nich, ale jestem ciekaw czy rzeczywiście będzie te 15 dbi bo w takim układzie najlepiej połączyć się z nadajnikiem który jest prawie 10km odemnie

0
  • #30 25 Sie 2013 23:45
    matek451

Do LTE poleciłem Ci wcześniej antenę DUAL LTE z Cybertecha a ty szukasz na Allegro wynalazków. Jak chcesz utopić kasę twoja sprawa. Do LTE potrzebna antena DUAL bo ten standard wykorzystuje sygnał w dwóch polaryzacjach:pionowej i poziomej, stąd potrzeba dwóch anten ustawionych pod katem prostym. W dualu sa to dwie anteny zamknięte w jednej obudowie. Dlatego musiałbyś kupić dwie anteny jakie polecił gryphon i ustawić pod kątem prostym. Wygodniej i taniej kupić DUAL LTE 1800 http://www.cybertech.com.pl/p113,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-e3276.html z 10m kablem. To jedyny sensowny wybór. Zamontowałem już trzy takie anteny w naprawde trudnych lokalizacjach( 1-2 km od granicy zasięgu i LTE działa ku zadowoleniu właścicieli. BTS LTE Mobylandu zwykle sa niezweryfikowane( pozwolenia UKE). Do weryfikacji porównuję mapy zasięgu operatorów z baza pozwoleń UKE i moge wnioskować , który BTS działa.

Dodano po 10 [minuty]:

Z jakim BTS-em chcesz sie łączyć na 10km. jak BTS LTE Mobylandu masz w Nieporęcie lub Rembelszczyzna a to 4-5km od Ciebie. Kogo i o co pytałeś? Napisałem Ci już wszystko o antenie modemie, wskazałem gdzie kupić więc o co jeszcze pytać. Wziąć internet w Plusie(CP) z E-3276 lub B-593 kupić ten dual w Cybertechu. Zamontować na dachu , ustawic na Nieporęt lub Rembelszczyznę i cieszyć się LTE.

0