Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xp - Przerywa startowanie systemu/ nie działa klawiatura

ratem 16 Sie 2013 15:31 1251 6
  • #1 16 Sie 2013 15:31
    ratem
    Poziom 8  

Witam.

Objawy są następujące: włączam komputer, pojawia się czarny ekran z informacją, że system został źle zamknięty po czym pojawiają się opcje włączania serwisowe, ostatni prawidłowy i normalnie - ale nie działa klawiatura (podłączona pod USB). Po kilku dziesięciu sekundach sam startuje ale za chwilę znów czarny ekran. Próbowałem z płyty XP ale nie startuje (zmieniałem w biosie na cd first - nic nie daje, F12 - bootowanie z cd też nie działa). Dodam, że twardy jest ustawiony master. Poradźcie czy to dysk twardy, płyta czy system xp nawalił. Jak rozwiązać problem. Pozdrawiam.

0 6
  • #2 16 Sie 2013 15:37
    globusek14
    Poziom 31  

Podaj pełną konfigurację sprzętową.

Czarny ekran utrzymuje się cały czas po tym jak włączy się w trybie normalnym?

W biosie jest widoczny CD-rom? Bo jak tak to raczej nie możliwe jest, żeby przy prawidłowym ustawieniu bootowania nie startował z płyty.

Masz może możliwość jednorazowego bootowania? F2 albo F12 żeby wybrać z BootMenu?

0
  • #3 22 Sie 2013 12:27
    ratem
    Poziom 8  

witam, nie mam możliwośći butowania. Klawiatura reaguje tylko w Biosie. Teraz po włączeniu kompa co jakiś czas się wyłącza zasilanie np. startuje po 30 sek system gdy nie wybiorę innego trybu windows(klawiatura nie działa) i po jakimś czasie komp się wyłącza, wciskam del i trzymam -po krótkiej chwili się wyłącza, trzymam F12 to samo.Sprawdziłem połączenia kabli odkurzyłem i wygląda , że w porządku. Może to zasilacz ale nie ma wpływu na działanie klawiatury. Pewnie płyta główna. W załącznikach ekrany. xp - Przerywa startowanie systemu/ nie działa klawiatura xp - Przerywa startowanie systemu/ nie działa klawiatura xp - Przerywa startowanie systemu/ nie działa klawiatura xp - Przerywa startowanie systemu/ nie działa klawiatura

0
  • #4 22 Sie 2013 12:33
    artiii
    Poziom 15  

Najprawdopodobniej problem bedzie z płyta główną. Zobacz czy któryś z kondensatorów na płycie nie jest wstrzelony tzn. czy jego górna część nie jest wypukła. Jeśli jest to niestety ale masz problem z płytą.

0
  • #5 22 Sie 2013 12:35
    globusek14
    Poziom 31  

Klawiatura jest pod USB czy PS2?

0
  • #6 22 Sie 2013 12:44
    TomekxD
    Poziom 29  

ratem napisał:

nie działa klawiatura (podłączona pod USB).

Masz mozliwosc podlaczenia klawiatury pod PS2?

0
  • #7 22 Sie 2013 12:52
    artiii
    Poziom 15  

Klawiatura jest pod USB przecież napisał.

0
  Szukaj w 5mln produktów