Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy ping 100ms-3000ms ciągle

16 Sie 2013 16:10 1890 12
  • Poziom 7  
    Witam. Ostatnio z moim internetem radiowy dzieją się dziwne rzeczy. Pierwszy raz od 3 lat zacząłem mieć skoki pingu. Jeszcze dwa tygodnie temu zdarzało się to maksymalnie raz na dzień. Jednak wczoraj wieczorem ping znowu osiągnął wartość około 1500. Pomyślałem sobie, że jak wstanę dzisiaj rano to wszystko będzie okej jednak się przeliczyłem ..... Ping ciągle utrzymuje się w granicach 100-3000ms. Napisałem do dostawcy internetu jednak nie dostałem jeszcze odpowiedzi, więc staram się szukać jej na własną rękę, ponieważ jest to cholernie irytujące nie móc w nic zagrać ani nawet pooglądać filmików na youtube. Antenę mam umieszczoną na wysokości 1 piętra prosto na górę (Skrzyczne) na której znajduje się nadajnik. Nic nie zasłania anteny. Jak pisałem wyżej problemy te występują pierwszy raz od 3 lat więc zastanawiam się czy to nie wina mojej karty sieciowej. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Podejrzewam, że się dostawca "dociążył" na sieci bezprzewodowej albo na łączu do internetu. Dla wszystkiego uruchom ping do bramy z wyniku "ipconfig /all".
  • Poziom 7  
    A mógłbyś mi napisać jak to zrobić, bo w tych sprawach jestem niezbyt oczytany ;)?
    Mój błąd w poleceniu, już poprawiłem. Uruchom wiersz polecenia, wpisz komendę jw. Jedna z linijek będzie zawierać adres opisany jako "brama". Do tego adresu uruchom ping.
  • Poziom 7  
    Jak wpisuję tą komendę to wyskakuje mi wiersz poleceń i od razu się wyłącza.
    Napisałem:
    salmon napisał:
    Uruchom wiersz polecenia

czyli najpierw uruchamiasz wiersz polecenia z menu lub wpisujesz "cmd", a potem w tym "czarnym oknie" polecenie, to się nie zamknie.
  • Poziom 7  
    W momencie w którym wysłałem posta pomyślałem o tym :). Ping oscyluje pomiędzy <1 a 3ms
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Jeżeli teraz ping do jakiegokolwiek hosta w internecie jest daleki od doskonałości, to "siada" dlasza struktura lub łącze internetowe dostawcy. Nic sam nie zrobisz.
  • Poziom 7  
    Czyli wina leży po stronie dostawcy internetu? Mogę jedynie czekać aż się ustabilizuje lub zerwać umowę gdyby nie mieli zamiaru na poprawę swoich usług?
    Zgłosić reklamację na usługę - jeżeli e-mail jest oficjalnie uznawanym kanałem, to owszem, wystarczy, ale lepiej sprawdź w umowie/regulaminie. Może jest to jakiś przejściowy problem, bo np. zmieniają też dostawcę/topologię sieci/cokolwiek, a może się po prostu przeliczyli. Jeżeli to drugie, to może są już podjęte jakieś działania i za chwilę zwiększą "gardziołko", a może nie. To od dostawcy musisz uzyskać jakieś konkrety. Jeśli masz jakiś wybór wśród innych, a obecny dostawca odpowie, że np. może za pół roku :), to rozglądnij się w ofercie innych. Gorzej, jak nie ma z czego wybierać...
  • Poziom 7  
    Wybierać jest z czego, nawet mógłbym się starać o przejście na Natię, czy Neostradę, tylko chciałem zaczekać do skończenia tej umowy (jeszcze rok). Ostatnio dostałem e-mail od dostawcy internetu, żeby wpłacać rachunki na inne konto, ponieważ firma posiada nowego właściciela. Czy możliwe jest aby te zmiany miały wpływ na owe problemy?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Możliwe, bardzo możliwe. Jak się to mówi - cięcie kosztów :)
  • Poziom 7  
    Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak jutro zadzwonić do mojego dostawcy i dowiedzieć się o co chodzi ;/. Dzięki za pomoc :)