Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cabletech URZ0195 - Brak polskiej ścieżki dźwiękowej na kilku kanałach

16 Sie 2013 16:55 2700 12
  • Poziom 15  
    Witam, mam problem z dekoderem Cabletech URZ0195, na kanale Discovery TVN 7 HD oraz TLC podczas nadawanego programu nie ma polskiego lektora, natomiast podczas reklam wszystko jest ok, dodam też, że nie można wybrać żadnej ścieżki dźwiękowej z menu, na innych kanałach jest ok. W czym może być problem? Ze strony dostawcy sygnału jest wszystko w porządku, na innym dekoderze problem nie występuje.
  • Poziom 43  
    malapawel napisał:
    Witam, mam problem z dekoderem Cabletech URZ0195, na kanale Discovery TVN 7 HD oraz TLC podczas nadawanego programu nie ma polskiego lektora, natomiast podczas reklam wszystko jest ok, dodam też, że nie można wybrać żadnej ścieżki dźwiękowej z menu, na innych kanałach jest ok. W czym może być problem? Ze strony dostawcy sygnału jest wszystko w porządku, na innym dekoderze problem nie występuje.
    Następny...? Nie masz przycisku audio lub w menu wybranie wszystko polskie?
  • Poziom 15  
    mam przycisk audio jednak nie ma żadnej ścieżki dźwiękowej na tych kanałach (pusta ramka), na innych są, w menu jest wszystko PL
  • Poziom 43  
    malapawel napisał:
    mam przycisk audio jednak nie ma żadnej ścieżki dźwiękowej na tych kanałach (pusta ramka), na innych są, w menu jest wszystko PL

Skąd odbierasz?
  • Poziom 15  
    co polsatowskie? brak ścieżki jest tak jak pisałem: discovery, tlc, tvn7 hd, na reszcie kanałów jest ok
  • Poziom 37  
    Kolego kto nadaje discovery tlc bo 1 słyszę skąd masz sygnał ? może to kablówka.
    malapawel napisał:
    Cabletech URZ0195, na kanale Discovery TVN 7 HD oraz TLC podczas nadawanego programu nie ma polskiego lektora, natomiast podczas reklam wszystko jest ok, dodam też, że
    Trzeba wybrać podstawową ścieżkę dźwięku a nie dd czy też dd+ bo tam właśnie nie ma polskiego lektora a są dodatkowe ścieżki dzwięku.
  • Poziom 15  
    tak, sygnał jest z kablówki, tak jak wspominałem wcześniej, nie mam możliwości wybrania ŻADNEJ ścieżki dźwiękowej na tych kanałach, ponieważ wyświetla się pusta ramka, na innych dekoderach te ścieżki są dostępne
  • Poziom 37  
    No to zostaje pytać kablówki co oni napawają za ścieżki dźwiękowe.
  • Poziom 15  
    skoro problem na innym dekoderze nie występuje to chyba wina leży po stronie urządzenia?
  • Poziom 37  
    Co można zrobić z dekoderem?, tylko zresetować do ustawień fabrycznym i od nowa zaprogramować ewentualnie wgrać nowe oprogramowanie ale producent pisze że można utracić gwarancję jak padnie, przecież na prom kosmiczny go nie przerobisz. Można też wysłać do naprawy gwarancyjnej.
  • Poziom 15  
    Soft aktualizowany, resetowany do fabrycznych wielokrotnie, sprawdzane na kilku tych samych dekoderach cabletech, problem nadal występuje, nie mam już pomysłów w czym może być problem.
  • Poziom 37  
    malapawel napisał:
    nie mam już pomysłów w czym może być problem
    Zostaje 1 rzecz odesłać do naprawy gwarancyjnej.
  • Poziom 15  
    Pomogła aktualizacja softu.