Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra k12, szarpie, nie trzyma obrotów, przerywa.

16 Sie 2013 19:23 7773 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    posiadam Nissana Micre k12 z silnikiem 1.2. Od pewnego czasu zaczęła gasnąć i przerywać. Auto zostało zaprowadzone do mechanika, który wymienił, kabel od masy (co niby powodowało szarpanie), sondę lambda (była wypalona przez pusty katalizator). Przez pewien nie długi czas było dobrze. Znowu zaczęła przerywać i gasnąć na niskich obrotach. Wymieniłem przepustnice. I teraz auto na zimnym silniku gaśnie i zdarza mu się, że dojdzie do 2.5-3tys. obr. i tak jakby go odcinało. Po chwili to ustępuje. Jest to nie zależne, czy auto jest na gazie, czy na benzynie. Na ciepłu silniku niby trzyma obroty, ale zdarzy mu się przygasnąć. Jakieś pomysły?
  • Poziom 38  
    Podaj dokładniejsze dane o samochodzie.
  • Poziom 14  
    Nissan Micra k12. Silnik 1.2 80KM. Rok produkcji 2005.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Odświeżę temat.
    Czy problem falujących obrotów na zimnym silniku został wyjaśniony ?
    Mam podobne objawy. Samochód odpala bez problemów, ładnie wchodzi na obroty, jednak po parunastu sekundach zaczynają mocno falować obroty ( potrafi zgasnąć ). Po rozgrzaniu silnika ( gdy zgaśnie niebieska kontrolka ) obroty się uspokajają i jest wszystko w porządku.
    Micra 1.2 65KM 2004 rok.
  • Poziom 14  
    Tak problem został rozwiązany. Wymieniłem przepustnice na nową, i zostały skasowane błędy z komputera. Problem znikł :D