Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rzucić obraz na ścianę bez kupna rzutnika

16 Sie 2013 22:02 16704 18
  • Poziom 13  
    Witam. Chciałbym zrobić sobie graffiti na ścianie w pokoju. Mam namyśli rzucić obraz na ścianę z komputera i odrysować od tego szkic. I pytanie leży tutaj czy dałoby się wykorzystać lub zrobić coś takiego typu rzutnik aby uzyskać taki efekt a także uniknąć kosztów ( mam na myśli kupno rzutnika ). Czy macie jakieś pomysły? Jestem otwarty na propozycje. Może ktoś z was słyszał/widział jak się to robi ? Z góry thx ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Wszystko fajnie tylko trzeba mieć drukarkę do folii i rzutnik :D myślałem bardziej o czymś co da radę rzucić na ściane bez kupowania sprzętów ;)
  • Poziom 13  
    O właśnie o takie propozycje mi chodziło, bardziej może prymitywne ale skuteczne. Tylko teraz pytanie czy dostanie takie szkło??
  • Moderator na urlopie...
    jacoksc napisał:
    O właśnie o takie propozycje mi chodziło, bardziej może prymitywne ale skuteczne. Tylko teraz pytanie czy dostanie takie szkło??

Nie mam zielonego pojęcia. Musisz pogooglować - wydaje mi się, że jest to do zrobienia.
  • Poziom 18  
    Poszukaj soczewki fresnela.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To się nazywa "soczewka fresnela". Tyle, że wątpię, by udało ci się uzyskać taką jasność, by obraz był widoczny na ścianie. Zrób sobie zdjęcie i prymitywny rzutnik przeźroczy - jakaś latarka i soczewka.
    Drukarka do folii, to każda drukarka atramentowa i laserowa. Tylko właściwa folia jest potrzebna.
  • Poziom 13  
    Zrobić zdjęcie masz na myśli wydrukowanie owej folii ?
    Mam na myśli cokolwiek, co da ci wymagany obraz w skali na małym kawałku przeźroczystego lub półprzeźroczystego materiału, który będziesz sobie mógł prześwietlić.
  • Poziom 27  
    Zdjęcie - czyt. obraz, który chcesz rzucić na ścianę. Nie lepiej pożyczyć/kupić używany projektor za kilka groszy? Koszt soczewki przewyższy koszt używanego, sprawnego projektora.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Błażej napisał:
    Mam na myśli cokolwiek, co da ci wymagany obraz w skali na małym kawałku przeźroczystego lub półprzeźroczystego materiału, który będziesz sobie mógł prześwietlić.

Można spróbować zrobić zwykłe zdjęcie na zwykłej kliszy - wywołać, podświetlić z soczewką i gotowe. Może się udać.
  • Poziom 13  
    Tak sądziłem, że najlepiej byłoby z projektorem. Ale chciałem zapytać się was o jakieś porady lub wskazówki. Bo raczej nie ma innych sposobów przerzucenia obrazu na ścianę ?
    Są. Siatka.
  • Poziom 13  
    Co masz na myśli pisząc siatka bo nie czaje ?
    Drukujesz sobie obrazek w całości lub w postaci zarysów, nakładasz na to siatkę o określonym wymiarze. Na ścianie zaznaczasz taką samą siatkę odpowiednio powiększoną. A potem proporcjonalnie przenosisz kontury kratka w kratkę.
  • Poziom 30  
    Jak fantazjować to fantazjować. Możesz sobie w komputerze powiększyć obrazek do rozmiarów takich jaki ma być na ścianie. Następnie w jakimś programie do obróbki grafiki podzielić go na formatki A4, wydrukować wszystko, przekalkować na ścianę a następnie pomalować ścianę. I tyle.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
  • Poziom 10  
    kolego przecież to nic prostszego
    wykonaj jakąś obudowę w formie tuby z np brystolu lub kartonu na jednym końcu daj żarówkę a na drugim wydrukowany na foli przezroczystej obrazek same kontury i masz najzwyklejszy i najprostszy rzutnik za 0zł

jak to mówią "nie wiesz to pytaj do grobu nie wezmę"