Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka lampy kwarcowej na podgrzewacz do lutownicy

daro19862 16 Aug 2013 22:30 2178 3
    daro19862
    Level 25  
    Witam
    Posiadam taką lampę:
    Przeróbka lampy kwarcowej na podgrzewacz do lutownicy
    Przeróbka lampy kwarcowej na podgrzewacz do lutownicy Przeróbka lampy kwarcowej na podgrzewacz do lutownicy Przeróbka lampy kwarcowej na podgrzewacz do lutownicy

Po podłączeniu do prądu i ustawieniu przełącznika na on (UV+IR) dwie spirale nagrzewają się mocno i dają dużo ciepła ,a ta żarówka co jest po środku daje mocne światło.

Nie jest mi potrzebne te urządzenie więc chciałbym je przerobić na podgrzewacz do mojej lutownicy HOTA (Preheater) natomiast te mocne światło w przyszłości do naświetlarki płytek PCB.

I mam pytanie czy da się to zrobić?Ewentualnie co dodać mam jeszcze lub co odjąć.

Tylko jest jeden problem na urządzeniu piszę że maksymalny czas pracy to 15min tylko nie wiem czego czy grzałek czy żarówki.
    Lisek64
    Level 27  
    Bardziej chodziło o czas pracy palnika ultrafioletowego. Oryginalnie była tam mocowana półowalna osłona , by w razie rozerwania od temperatury okruchy szkła nie poraniły pacjenta
    daro19862
    Level 25  
    Widzę że z taką lampą sprzedają ochronne okulary ,czy te światło jest szkodliwe dla oczu ?Jak tak to z palnika UV czy z palnika IR?
    kybernetes
    Level 39  
    1. Ultrafiolet jest szkodliwy dla oczu.
    2. Zrobienie podgrzewacza z tej lampy może być problematyczne ale życzę sukcesów.
    3. Lampa ultrafioletowa nie będzie pracować bez grzejników - służą one za balasty do tej lampy.
    4. Makgajweryzm fajnie wygląda na filmie, w życiu prościej od przerabiania gotowych urządzeń na zupełnie inne urządzenia wychodzi budowa tych ostatnich z dobranych przez nas elementów.