Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własna wtyczka WFX do TotalCommander - szukam wsparcia w napisaniu

jaco777 16 Sie 2013 23:07 1338 2
  • #1 16 Sie 2013 23:07
    jaco777
    Poziom 24  

Witaj litościwy człowieku :-), który odwiedziłeś ten wątek.

Chciałbym napisać wtyczkę do TotalCommandera, która będzie czymś w rodzaju klienta FTP. Wtyczka ta ma oczywiście wyświetlać katalogi i pliki, oraz umożliwiać dokonywanie na nich prostych operacji typu kopiuj, przenieś, zmień nazwę, usuń. Aby wtyczka działała musi wysłać pod określony adres pakiet HTTP/XML i wtedy otrzymuje z tego serwera odpowiedź, również w postaci pakietu HTTP/XML gdzie w sekcji XML są zawarte dane katalogów/plików i inne.

Oczywiście poszukałem w Internecie i znalazłem niezbyt wiele, trzy (prawie) kursy których linki zamieszczam poniżej:
    http://warsztat.gd/wiki/W%C5%82asny+VFS+-+wtyczka+do+Total+Commandera
    http://www.codeproject.com/Articles/33984/Writing-a-Total-Commander-plug-in-in-Visual-Basic
    http://www.tckb.ru/wiki/%D0%9E%D1%81%D0%BD%D0...D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_Borland_Delphi

Po wstępnym zagłębieniu się w powyższe kursy, widzę że nie będzie to taka prosta droga jak przy pisaniu programu w moim ulubionym AutoIT. Dlatego proszę o wsparcie i nakierowanie od czego zacząć : które środowisko wybrać, jaką dystrybucję zainstalować, jak kompilować itp.
    I jeszcze pytanie o bezpieczeństwo tak napisanej wtyczki. Czy wtyczkę taką da się później zdekompilować i poznać jej kod źródłowy, dzięki czemu ktoś będzie mógł ją zmodyfikować ?

Nie jestem zawodowym programistą, ale jak potrzebuję to czasami zaprogramuje mikrokontroler lub napiszę sobie jakiś mały program w AutoIT. Moje programowanie zaczęło się od Commodore C-64 i do tej pory preferuje języki typu Basic oraz C. W Pyton oraz Delhi jeszcze nic nie pisałem.

PS W AutoIT napisałem już program, który wstępnie wykonuje zadane operacje, ale ze względu na wygodę aż się prosi aby robić to w TotalCommander.

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Sie 2013 01:12
    McMonster
    Poziom 32  

Po kilku minutach poszukiwania znalazłem coś takiego. Wygląda na to, że z oficjalnie wspieranych języków mamy C++ i Delphi, z czego ten pierwszy jest o wiele atrakcyjniejszym wyborem.

W kwestii narzędzi, dowolny tutorial ustawiania środowiska dla C++, na przykład za pomocą Code::Blocks i MinGW. Zdekompilować się zwykle da, ale efekt rzadko kiedy nadaje się do użycia.

A dalej już tylko zanznajomienie się z informacjami z podanej strony, w szczególności API pluginów.

0
  • #3 18 Sie 2013 18:55
    jaco777
    Poziom 24  

No tak, najciemniej pod latarnią :-). Dziękuję za link i przypomnienie, że istnieją strony dedykowane dla programistów.

Jak na razie cienko to widzę :-(. W linku polskojęzycznym do tworzenia wtyczki VFX jest dosyć ładnie sporo rozpisane, ale nadal poruszam się po omacku. Musi jeszcze trochę minąć czasu zanim ogarnę złożoność tego problemu. Jeżeli będę miał pytania to oczywiście napiszę.

PS A może znajdzie się ktoś chętny, kto nie za darmo, napisze mi wyjściowy kod źródłowy (z wyjaśnieniami) który mam nadzieję łatwiej zrozumiem i będę mógł sam rozbudowywać ? Na przykładach uczę się najlepiej.

Dodano 25.08.2013
    Pierwsze koty za płoty. Pod Microsoft Visual C++ 2008 Express Edition udało mi się dokonać kosmetycznych zmian w gotowych kodach, skompilować kod do WFX i zadziałało pod TC. Po drodze trzeba było ściągnąć kilka bibliotek, ale poszło bez większych oporów.

0