Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor Samsung UE37ES6100 - i Aiwa HV-DK910MKII - jakim kablem połączyć?

misiekk89 17 Sie 2013 01:05 3726 15
  • #1 17 Sie 2013 01:05
    misiekk89
    Poziom 16  

Witam,
    Jakim kablem połączyć telewizor Samsung UE37ES6100 z "wiekowym" magnetowidem Aiwa HV-DK910MKII ?
    Połączyłem oba urządzenia za pomocą kabla, którym do tej pory miałem połączony telewizor crt z tym magnetowidem. Niestety nowy telewizor, nie wykrywa magnetowidu na połączeniu tym kablem. Kabel którym próbowałem połączyć, wyglądał identycznie jak ten:
    Szeroką końcówka podłączałem do tv, z kolei 4 cinche do magnetowidu pod te 2 komplety gniazd czarno-białych:
    Tak wygląda ten magnetowid:

0 15
  • #2 17 Sie 2013 01:15
    kizek
    Poziom 35  

Musisz odpowiednio prawidłowo podłączyć te cztery cinche.
    Audio In.
    Audio Out.
    Video In.
    Video Out.

0
  • #3 17 Sie 2013 01:25
    misiekk89
    Poziom 16  

Tylko jak je prawidłowo podłączyć?

0
  • #5 17 Sie 2013 02:15
    misiekk89
    Poziom 16  

A jak mam dojść do tego, który cinch to który styk w gnieździe?

0
  • #6 17 Sie 2013 02:50
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, na Twoim miejscu postąpiłbym następująco:

- w magnetowidzie włączona kaseta video
    - telewizor ustawiony na złącze Scart - o ile są jakieś opcje dla tego wejścia, to trzeba wybrać Composite, jeśli takowa jest.
    - każdą z wtyczek Cinch po kolei próbować w gnieździe Video Out, przy któreś obraz z taśmy powinien pokazać się na ekranie, póki co bez dźwięku
    - zakładając, że powyższa operacja zakończyła się sukcesem, ten sam proces jak powyżej, ale dla gniazda Audio Out.

O ile nie uda się powyższy plan to można spróbować plan B :)

Plan B - dwa kable Cinch - Cinch

1 kabel -> magnetowid -> Video Out, TV wejście Y (zielone) przy gniazdach oznaczonych Component IN
    2 kabel - magnetowid - Audio Out, TV - Audio In (Left)
    Mała uwaga: w ustawieniach telewizora dla gniazd Component potrzebna będzie zmiana na Composite.

Instrukcje Samsunga dostępne na Internecie są niestety bardzo pobieżne :(

1
  • #7 18 Sie 2013 01:40
    misiekk89
    Poziom 16  

Rozumiem że jak podłączę odpowiednio te cinche do magnetowidu, to będę mógł odtwarzać kasety VHS a także nagrywać programy z naziemnej telewizji cyfrowej? A czy istnieje możliwość nagrywania programów z Cyfrowego Polsatu za pomocą magnetowidu?

0
  • #8 18 Sie 2013 01:45
    kizek
    Poziom 35  

Teoretycznie sygnał powinien być na gnieździe euro w przypadku odbioru sygnału telewizji cyfrowej, ale różnie to bywa wszystko zależy od producenta. Co się tyczy dekodera CP to w zależności jakim przewodem masz połączony CP z TV.

0
  • #9 18 Sie 2013 01:55
    misiekk89
    Poziom 16  

kizek napisał:
    wszystko zależy od producenta

Producenta kabla?
    kizek napisał:
    jakim przewodem masz połączony CP z TV.

Kablem HDMI.

0
  • #11 18 Sie 2013 02:00
    misiekk89
    Poziom 16  

Czyli jak mam TV z CP połączone kablem HDMI to nie nagram nic magnetowidem?

0
  • #12 18 Sie 2013 02:13
    kizek
    Poziom 35  

Osobiście posiadam Samsunga LE37B650 w przypadku odbioru DVB-t, sygnał na gnieździe Euro jest. Co się tyczy CP to pozostaje jedynie sprawdzić.

0
  • #13 24 Sie 2013 02:20
    misiekk89
    Poziom 16  

Polon_us napisał:
    Cóż, na Twoim miejscu postąpiłbym następująco:

- w magnetowidzie włączona kaseta video
    - telewizor ustawiony na złącze Scart - o ile są jakieś opcje dla tego wejścia, to trzeba wybrać Composite, jeśli takowa jest.
    - każdą z wtyczek Cinch po kolei próbować w gnieździe Video Out, przy któreś obraz z taśmy powinien pokazać się na ekranie, póki co bez dźwięku
    - zakładając, że powyższa operacja zakończyła się sukcesem, ten sam proces jak powyżej, ale dla gniazda Audio Out.

Postanowiłem najpierw przetestować podłączenie magnetowidu do "zwykłego" telewizora crt i się okazuje że jest problem...
    Przy takim podłączeniu mam dźwięk:
    Gniazda:
    Natomiast obrazu, uzyskać nie mogę. Każdą z pozostałych 3 wtyczek, wkładam z osobna w gniazdo Video Out i nic to nie daje. O co chodzi?

0
  • #14 24 Sie 2013 16:27
    Polon_us
    Poziom 40  

misiekk89 napisał:
    Połączyłem oba urządzenia za pomocą kabla, którym do tej pory miałem połączony telewizor crt z tym magnetowidem.

misiekk89 napisał:
    Postanowiłem najpierw przetestować podłączenie magnetowidu do "zwykłego" telewizora crt i się okazuje że jest problem...

Coś tu "śmierdzi" - raz piszesz, że używałeś uprzednio, a teraz nie masz obrazu na zwykłym telewizorze?

Jedyne co mogę zasugerować, to wymianę kabla - może jest uszkodzony. Lub sprawdzić go miernikiem, o ile wiesz, jak to zrobić. Na forum jest wiele tematów na temat kabli Scart -> Cinch.

Jeszcze jedno, na zdjęciu pokazującym tylnią ściankę magnetowidu jest przełącznik, który jest ustawiony w pozycję OFF. Wątpię, aby on miał wpływ na wyjście Video Out, ale nie zaszkodzi go przestawić na ON. Dla celów testowych :)

0
  • #15 24 Sie 2013 16:44
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

TEST SIGNAL - obraz kontrolny (pionowe białe pasy na czarnym tle) przy połączeniu kablem antenowym.

0
  • #16 29 Sie 2013 00:10
    misiekk89
    Poziom 16  

Polon_us napisał:
    Coś tu "śmierdzi" - raz piszesz, że używałeś uprzednio, a teraz nie masz obrazu na zwykłym telewizorze?

Nic nie "śmierdzi" po prostu napisałem za mało szczegółów. A mianowicie... Magnetowid nie jest moją własnością tylko jednego z członków rodziny. Ów członek miał magnetowid połączony z tv crt, ponoć działało ok. Stary tv crt zutylizował. Kupił nowy tv Samsunga i nie wiedział jak podłączyć go z magnetowidem i tak magnetowid stał dłuższy czas nie używany. Teraz mu się przypomniało że pooglądał by sobie filmy z kaset VHS. Poprosił mnie o podłączenie magnetowidu z nowym tv. Podłączałem, tv nowy nie wykrywał mi magnetowidu więc wziąłem magnetowid do siebie i próbowałem go podłączyć z telewizorami crt które mam w domu. Próbowałem na dwóch tv crt i na każdym jest dźwięk ale nie ma obrazu. Możliwe że i jest kabel uszkodzony bo jest dość wiekowy tzn. jest na nim cena 45000 zł :D
    Polon_us napisał:
    Jeszcze jedno, na zdjęciu pokazującym tylnią ściankę magnetowidu

To zdjęcie to akurat nie jest mojego autorstwa, pochodzi z zasobów internetu. Nie podałem źródła-przepraszam.
    Tylko pierwsze zdjęcie jest mojego autorstwa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo