Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem - W pewnym momencie internet jakby nie dziala

17 Sie 2013 01:43 1332 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Przyszedlem na to forum po pomoc, mam problem zwiazany z internetem. Wiec jest tak. "Surfuje" sobie po internecie i wszystko jest wporzadku. Dopoki nie wejdę na youtube. I zacznę ładować jakiś film. Wtedy po jakimś czasie internet teoretycznie nie działa. Bo jeśli np. Jestem zalogowany w jakiejś grze, coś ściągam, to na tym internet dziala. Tzn. nadal mogę grać, ściągać itp.. Lecz jeśli, chcę wejść, na np. facebooka, google.. Cokolwiek! Komputer nie chce się połączyć z żadną witryną. :/ . Dodam, że jak gram i się wyloguję, to już się do gry nie mogę zalogować. :/ . Napisałem też, że dopiero jak wejdę na youtube. Czasem, ale to bardzo rzadko, bez żadnego wejścia na yt, czy cokolwiek się ten problem pojawia. Po prostu nie chce się łączyć z żadnym serverem.. Patrzyłem też na stan połączania i tam gdzie jest wysyłane i odbierane, to praktycznie wcale się tam prawie nic nie dzieje. Czasem może o 100bajtów coś podskoczy. A jak internet działa, to skacze po parę Mb. Proszę o pomoc. Naprawdę potrafi to wkurzyć człowieka. Gdyż, aby to "naprawić" trzeba uruchomić ponownie laptopa :'( .
  • Poziom 16  
    Jaki dostawca? Router?
  • Poziom 8  
    Dostawca internetu neostrada, czyli teraz chyba orange.. Bo sie firmy polaczyly. ^^ Router planet adw-4401

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Dodam, ze gdy jest juz ten "brak wysylania, czy cos" to nawet sie nie moge z routerem polaczyc.. W sesie, ze nie moge wejsc, na stronke konfiguracyjna routera... A na drugim komputerze, ktory jest podlaczony przez kabel... Z internetem problemow niema :/
  • Poziom 33  
    Czyli zgadujemy ze po wifi się łączysz. Wklej zrzut ekranu z opcjami związanymi z wifi na routerze, z inSSIDera skąd się łączysz i przy routerze zaznaczając swoją sieć, z ustawień zaawansowanych karty wifi. Podaj model karty sieciowej. Na innych przeglądarkach jaka sytuacja. Wklej ipconfig /all gdy masz internet i gdy nie. Używasz do łączenia programu czy systemu.
  • Poziom 8  
    problem - W pewnym momencie internet jakby nie dziala problem - W pewnym momencie internet jakby nie dziala problem - W pewnym momencie internet jakby nie dziala

Karta sieciowa to Atheros Ar9285, na innych przegladarkach sytuacja jest taka sama, internet nie dziala. :/ Nie wiem za bardzo jak wkleic Ci ss'a z ipconfig'a, poniewaz to sie wlacza na niecale 1sec, a ja zeby zrobic ss'a musze nacisknac 2 przyciski. :/ Do laczenia uzywam w sumie systemu, odrazu mowie mam windows 7 home premium...
  • Poziom 33  
    Band : B/G
    Security: WPA-PSK lub WPA2-PSK
    Encryption: AES
    Pre-Shared Key: ~12 znakowe, nie słownikowe hasło

W zakładce zarządzania sieciami bezprzewodowymi skasuj swoją sieć i ponownie się połącz.
  • Poziom 8  
    Zobacze w domu, czy to cos pomoze.. Bo teraz jestem u babci i wlasnie zamierzam wejsc na youtube, zobaczyc czy tutaj tez wystepuje ten problem. :/

Juz chwile siedze na youtube, a problem nadal nie wystepuje, wiec wnioski sa takie ze to pewnie wina routera... Jak bede w domu to sprawdze te ustawienia. :P Problemy mialem tylko z 1 piosenka... :/ Nie chciala sie za bardzo bufforowac, ale internet calkowicie sie nie wylaczyl.. Wiec chyba tutaj dziala. Nie wiem? Moze to ze u babci jest duzo szybsza predkosc internetu cos wplywa na to ze dziala? :?:

Ehhh... Mylilem sie :/ Napisalem sprawozdanie z "testowania" czy wystepuje problem, 2 min pozniej, nie moge zadnej stronki wlaczyc.. Youtube sie nie bufferuje i wszystkie objawy.. Takze router mozna zostawic w spokoju.. Cos jest nie tak z laptopem :/ Jutro jak bede sie nudzil, to wejde na tryb awaryjny z dostepem do sieci i sprawdze, czy problem takze wystepuje. :'(