Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony TA-F60 czyli sam zrobię hyrydę

10 Mar 2005 17:30 3032 6
  • Poziom 11  
    Witam.Mam na stole 27 letniego Soniaka (Wzmak).Ciekawy patent,bo nie dość,że ma zamiast normalnego trafa ma przetwornicę to jeszcze końcówka jest chłodzona cieczą.Zależy mi,żeby go zrobić,ale oczywiście nie ma części.Wszystko co się dało już zrobiłem,lecz zostały dwa nieszcęścia : CX171.Są to drivery do końcówki,produkowane przez Sonego (nieosiągalne u nas).Jedyne co przychodzi mi do głowy to zrobić jakąś hybrydę i wstawić ją w miejsce ww. układów.Niestety nigdy jeszcze nie robiłem takich numerów,a żeby śmieszniej było to jedyne informacje o CX171 są na schemacie.O zwykłym PDFie już zapomniałem (po godzinach wpatrywania sie w ekran z napisem Google,a przedstawicieli Sonego niebardzo interesuje ten temat).Dołączam fragment schematu proszę szanowne grmium o pomoc w tym "projekcie"
  • Poziom 36  
    Zaraz ale znajduję tego CXa w northcie-CX171 UKLAD SCALONY 155.2 zł
    Ewentualnie trzeba szukać czegoś co go zastąpi.
  • Poziom 11  
    155 x 2 = 310,a to już trochę przeginka.Jeżeli chodzi o zamiennik to szukałem,szukałem,szukałem i nic nie znalazłem.Jak już wspomniałem nawet Sony nie chce mi udostępnić danych tej kostki,a zmiennika (przynajmniej oficjalnie nie ma).W moich katalogach też ich nie ma.Jak ktoś zna takowe to będę zobowiązany.
  • Poziom 27  
    cześć mam ten sam piec spaliła sie cała przetworka i koncówka przerobiłem na hybryde stk4241 wstawiłem trafo i smiga jak tralala wykorzystałem ten sam radiator to nie jest wodne chłodzenie tylko rdzen z miedzi mam tez schemat tego wzmacniacza(za perwszym razem zamontowałem tda7294ale niedawał se rady ten przedwzmacniacz podawal taki sygnał ze tda niedał sobie rady
  • Poziom 11  
    Wszystko spoko ale końcówka jest OK.Potrzebny mi tylko przedwzmacniacz.A co do chłodzenia to mam w serwisówce jak byk napisane,że w tej rurce jest płyn.
  • Poziom 27  
    tylko że bez tych układów końcówka niedziała bo one sterują tranzystorami a raczej ich niedostaniesz chyba że wylutuje te zmojej płytki i sprawdzisz czy działają bo umnie wyleciała przetworak ale te scalaki sa chyba całe
    jakbyco topisz
  • Poziom 11  
    Koniec tematu