Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SL65M380EU/10 - wyświetlacz pokazuje cały czas 64 min

sleyer3 17 Aug 2013 12:31 1959 1
    sleyer3
    Level 9  
    Mam problem ze swoją zmywarką, mianowicie wyświetlacz pokazuje cały czas 64 min świecą wszystkie diody na raz, podczas próby resetowania lub zamknięcia drzwi gasną diody i pojawia się C1. Z tego co wiem jest to tryb serwisowy lecz nie mogę go wyłączyć lub choćby zmienić na C2 czy tak dalej, jedyne co mogę zrobić to przestawić parametr P oraz E. Wtedy włącza się jakby test i zmywarka pracuje normalnie tzn. pobiera wodę, myje, grzeje a na koniec wypuszcza wodę tak jakby wszystko działało poprawnie.

Po kolejnym włączeniu znowu się wszystko świeci i znowu 64, dodam tylko, że czasem na wyświetlaczu pojawia się E5. Czyściłem pompę spustową i demontowałem panel sterujący, nie jestem elektronikiem, ale tam wszystko wygląda ok. nic nie jest spalone bynajmniej nie wygląda. Może mi ktoś pomóc, jak wyjść z trybu serwisowego?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    wojtek__
    Level 13  
    Odpowiedź po latach, ale może komuś się przyda. Czasem jest tak, że zmywarka i jej program się "zatną", staną w jakimś miejscu, i resety i wyłączania z sieci elektrycznej nic nie pomagają. Warto wtedy spróbować sprowokować wywołanie kodu błędu takiej zmywarki. Np wypiąć przewód od pompy odprowadzającej wodę lub cyrkulacyjnej i uruchomić urządzenie. Wówczas możliwe, że zmywarka wyświetli błąd. Po wpięciu przewodów i ponownym uruchomieni, zmywarka uruchomi się w normalnym trybie.