Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SL65M380EU/10 - wyświetlacz pokazuje cały czas 64 min

17 Sie 2013 12:31 1743 1
  • Poziom 9  
    Mam problem ze swoją zmywarką, mianowicie wyświetlacz pokazuje cały czas 64 min świecą wszystkie diody na raz, podczas próby resetowania lub zamknięcia drzwi gasną diody i pojawia się C1. Z tego co wiem jest to tryb serwisowy lecz nie mogę go wyłączyć lub choćby zmienić na C2 czy tak dalej, jedyne co mogę zrobić to przestawić parametr P oraz E. Wtedy włącza się jakby test i zmywarka pracuje normalnie tzn. pobiera wodę, myje, grzeje a na koniec wypuszcza wodę tak jakby wszystko działało poprawnie.

    Po kolejnym włączeniu znowu się wszystko świeci i znowu 64, dodam tylko, że czasem na wyświetlaczu pojawia się E5. Czyściłem pompę spustową i demontowałem panel sterujący, nie jestem elektronikiem, ale tam wszystko wygląda ok. nic nie jest spalone bynajmniej nie wygląda. Może mi ktoś pomóc, jak wyjść z trybu serwisowego?
  • SterControlSterControl
  • Poziom 13  
    Odpowiedź po latach, ale może komuś się przyda. Czasem jest tak, że zmywarka i jej program się "zatną", staną w jakimś miejscu, i resety i wyłączania z sieci elektrycznej nic nie pomagają. Warto wtedy spróbować sprowokować wywołanie kodu błędu takiej zmywarki. Np wypiąć przewód od pompy odprowadzającej wodę lub cyrkulacyjnej i uruchomić urządzenie. Wówczas możliwe, że zmywarka wyświetli błąd. Po wpięciu przewodów i ponownym uruchomieni, zmywarka uruchomi się w normalnym trybie.