Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem lodówka polar 125

10 Mar 2005 18:34 3012 6
  • Poziom 16  
    kupiłem ostatnio lodówke polar 125 użyawaną ( za 4 piwa ) i mam taki problem bo zamrażalinik nie mrozi ale nie w tym problem tylko że leci z niego woda, tzn się skrapla z niego. Czy może ktos wie jak rozwiązać ten problem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    a może dlatego tak się dzieje bo jest nieszczelna. tzn guma na drzwiach jest twarda- powinna tak być czy bardziej miękka.
    dodam że dosyć czesto się włącza i wyłancza
  • Specjalista AGD
    zas napisał:
    a może dlatego tak się dzieje bo jest nieszczelna. tzn guma na drzwiach jest twarda- powinna tak być czy bardziej miękka.
    dodam że dosyć czesto się włącza i włącza

Guma w starym Polarze może być twarda (nawet nowe uszczelki :D ).
    Poza tym, gdyby była z tej strony (nieszczelność), to parownik szroniłby do bólu... (więc nie ma "rosy").
    Pozdrawiam.

PS. cyt: " czesto się włącza i włącza" Co, sprężarka, ma krótki czas włączenia (parę sekund) i wyłącza się? Jak tak, to do wymiany (sprężarka- czasem może rozruch- 10% szans).
  • Poziom 16  
    co pare sekund to nie
    tzn. wydaje mi się że często- wsumie to się nie znam
    włącza się na 2minuty i wyłancza na 4
  • Specjalista AGD
    zas napisał:
    co pare sekund to nie
    tzn. wydaje mi się że często- wsumie to się nie znam
    w(.)łącza się na 2minuty i w(.)łącza na 4

To jak to jest?
    Włącza się i wyłącza? (sprężarka "buczy" i po chwili następuje rozłączenie- termik- robi "pstryk").

Lodówka powinna pracować ok. parę min., i wyłączać się również na parę min. Parownik cały czas powinien być zaszroniony, jeśli nie, to winny termostat (lub jego kapilara "wylatała" z parownika- wtedy lodówa chodzi non stop, oczywiście przy sprawnej sprężarce :D).

Pozdrawiam.

PS. Wykluczam "rozszczelnienie się" układu...
  • Poziom 16  
    włącza sie(buczy)na 2 min
    i wyłanacza się(nie buczy)na 4 min