Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox 3.0 - Problem z odblokowaniem portów

ŁukiSzczecin 18 Sie 2013 02:37 5481 2
  • #1 18 Sie 2013 02:37
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Witam. Jako że kończyła mi się umowa na internet (którą z resztą chciałem przedłużyć) zaoferowano mi przedłużenie usługi + telewizja na kartę za to że przedłużam. Internet oczywiście w TP (Neostrada). Wszystko pięknie, internet chodzi ale nie łączyły się żadne gry internetowe (WoT, Anno 1701 i tym podobne w które można grać przez internet) okazało się, że w konfiguracji liveboxa trzeba było ustawić zaporę na poziom "Niski" i od tej pory w kwestii gier jest ok - można się połączyć z serwerami.

-Jak dotąd korzystałem z modemu Sagecom F@st 3764 (tam nie występowały te problemy) otóż mam problem z odblokowaniem portów dla uTorrent czy też BitTorrent. Na poprzednim modemie po dodaniu portu, itd i zatwierdzeniu ustawień było ok natomiast tutaj po wpisaniu sobie portu i zastosowaniu uTorrent i BitTorrent wyświetla że port jest zamknięty, ale nadal można pobierać (nie bardzo mnie to ratuje ale o tym niżej). Próbowałem losować w uTorrent i BitTorrent różne porty i odblokowywać je w livebox'ie, po zastosowaniu uruchamiałem ponownie program, modem, a nawet komputer - niestety bez rezultatu. Ustawienia na livebox (porty próbowałem różne):

Udało się za pomocą opcji uPnP jednakże nie zadowala mnie to, ponieważ zauważyłem, że należy włączyć program (w tym przypadku uTorrent, BitTorrent) i zalogować się na livebox'a (ponieważ nadal dostaję komunikaty że port jest zamknięty). Na stronie liveboxa w zakładce uPnP muszę wciskać kilka razy zaktualizuj, z reguły uruchomić ponownie program i livebox dopiero łaskawie go odblokowuje - niestety, tylko do kolejnego restartu komputera. Da się jakoś odblokować porty dla tego typu programów "na stałe" ?

Tak wygląda ta opcja na livebox'ie:

-Można uznać to za kolejny problem, za razem największy gdyż pomimo że po wielu próbach się udaje, torrent przechodzi test pomyślnie wyświetlając informację że port jest odblokowany - a mimo wszystko tworząc własny torrent, i próbując pobrać go na innym komputerze pobieranie nie rozpoczyna się. Tj. status to "Łączenie z peerami" i na tym się kończy. Oczywiście próbowałem listę trackerów zaktualizować o kilka kolejnych adresów, niestety nic nie pomaga. Dosłownie raz udało się rozpocząć pobieranie z drugiego komputera (w domu, ta sama sieć) ale niestety potrwało to około 15 sekund i znów występowało "Łaczenie z peerami". Natomiast na moim komputerze (ten ktory utworzył torrent) widnieje jedynie "Wysyłanie" w statusie, nic więcej. Ponadto po utworzeniu torrenta pokazuje się na dole żółty / pomarańczowy wykrzyknik a po najechaniu na niego "Brak połączeń przychodzących. Może to oznaczać problem z konfiguracją sieci"

Proszę o pilną pomoc, ponieważ muszę wykonać format wszystkich partycji i na nowo zainstalować system (Windows 7 Home Premium 64 jak by to było potrzebne) a muszę pilnie przerzucić na stacjonarny (Win XP) około 80 GB ważnych dla mnie plików. Obecnie mam nieco nóz na gardle, porobiłem paczki z hasłami w .rar i próbuję wrzucić to wszystko na chomikuj.pl jednakże przy transferach rzędu 400kb/s trwało to będzie wieki.

Jak potrzebne jeszcze jakieś info to proszę pisać, podam.

P.S może zna ktoś sposób na przesłanie dość dużych plików między komputerami które znajdują się w jednej sieci? (Laptop Win 7 połaczony WiFi, stacjonarny XP Pro połączony przewodem RJ45 - w razie potrzeby również laptopa mogę tak podłączyć pod liveboxa), to tak przy okazji bo nie mam pojęcia czy da radę przeskoczyć problemy z tymi torrentami, a pliki te przed formatem koniecznie chcę skopiować na inny komputer. Wybaczcie że post taki długi, chciałem to możliwie konkretnie opisać. Pozdrawiam

1 2
  • Pomocny post
    #2 18 Sie 2013 10:00
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

ŁukiSzczecin napisał:
    może zna ktoś sposób na przesłanie dość dużych plików między komputerami które znajdują się w jednej sieci? (Laptop Win 7 połaczony WiFi, stacjonarny XP Pro połączony przewodem RJ45 - w razie potrzeby również laptopa mogę tak podłączyć pod liveboxa), to tak przy okazji bo nie mam pojęcia czy da radę przeskoczyć problemy z tymi torrentami, a pliki te przed formatem koniecznie chcę skopiować na inny komputer. Wybaczcie że post taki długi, chciałem to możliwie konkretnie opisać. Pozdrawiam

W sieci wewnętrznej LAN nie potrzebujesz przekierować portów.
    Na dużo danych polecę kopiowanie przez ftp. Na jednym komputerze stawiasz serwer a na drugim uruchamiasz klienta i przerzucasz pliku z jednego na drugi.
    Można użyć również udostępniania plików w systemie windows.

0
  • #3 18 Sie 2013 11:24
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Dzięki, w takim razie będę próbował poprzerzucać to przez ftp. Mimo wszystko jeśli ktoś miałby pomysł jak ustawić tego nieszczęśliwego liveboxa to prosiłbym o podpowiedź, gdyż od dawna duże pliki między komputerami przesyłałem poprzez torrenty (zadowalające transfery).

0