Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-Z77X-UD5H a Ram Corsair 16GB

18 Sie 2013 03:09 1191 5
  • Poziom 2  
    Witam,robiłem renowacje swojego leciwego komputera,wymieniłem na nowe części zasilacz Biquiet BQT E9-CM-580 Płyte główną na GA-Z77X-UD5H.Procesor I5-3500k i pamięć Ram Corsair 16GB x 2 po 8 GB VENGEANCE 240-pin 1600 MHz. Nie mogłem odpalić kompa z dwoma modułami(włączał się i resetował) kości Ram 16GBx2,załączył się dopiero kiedy ustawiłem moduły jeden obok drugiego po prawej stronie,wcześniej pojedyńcza pamięć 8GB działała po lewej stronie jak i po prawej. Dlaczego tak się dzieje i czy może być uszkodzona płyta główna? Nie wiem co będzie jak będę chciał jeszcze mocniej rozbudować kompa :D proszę o poradę .
  • Poziom 2  
    A co będzie jak dołożę jeszcze więcej pamięci Ram do slot 3 i 4? będzie podobna sytuacja jak miałem, czyli resetowanie się komputera na okrągło?
  • Poziom 43  
    CiachMach napisał:
    A co będzie jak dołożę jeszcze więcej pamięci Ram do slot 3 i 4?

Jeżeli teraz masz:
    CiachMach napisał:
    Corsair 16GB x 2 VENGEANCE 240-pin 1600 MHz

to więcej już nie dołożysz ponieważ płyta większej ilości pamięci RAM nie obsługuje.
  • Poziom 2  
    Wydaje mi się że nie piszemy o tej samej płycie. Napisane jest w specyfikacjach płyty że do 32 GB max.obsługuje płyta główna(5 lat temu już miałem płytę która mogła obsłużyć pamięć 32GB tylko system był nie wydolny ). Załóżmy że masz rację, weźmy w takim razie pamięć Ram po 4GB razem 16GB? I co wtedy?Tylko pisz proszę jeśli masz rozeznanie praktyczne anie teoretyczne.[/tex]
  • Poziom 43  
    Twoja płyta obsługuje maksymalnie 32GB pamięci RAM więc jeżeli teraz masz 2x16GB to więcej nie dołożysz.