Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMS50E02EU/02 - kod E20

lysy77777 18 Aug 2013 11:40 17613 9
    lysy77777
    Level 9  
    Witam. Mam zmywarkę Bosch model SMS50E02EU/02. Zaraz po włączeniu przyciskiem start na wyświetlaczu pojawia się błąd E20. Proszę o pomoc co on oznacza.
    borken007
    Level 19  
    witam. W zmywarkach serii SMS błąd E20 oznacza zakłucenie rezystancji uzwojenia pompy obiegowej
    lysy77777
    Level 9  
    czyli mam rozumieć że do wymiany pompa obiegowa?
    borken007
    Level 19  
    Podejrzewam ze niestety pompa do wymiany, ale moge sie mylić. Proponowałbym najpierw ją wykrecic i sprawdzić.
    lysy77777
    Level 9  
    to chyba faktycznie pompa, a zamiennik znalazlem ok 500zl, tylko teraz zastanawiam sie czy warto wymieniac bo niech okarze się że jeszcze coś wiecej....
    zmywarka ma ok 5 lat.
    phiter
    Level 19  
    Witam, podepnę się pod temat - mam to samo czy rozwiązałeś swój problem?
    borken007
    Level 19  
    witam. sprawdz czy dochodzi napiecie do pompy.
    Trull
    Level 28  
    Na allegro można zamiennik znaleźć za 300 zł . Broken007 zasugerował byś sprawdził napięcie zasilania powinno być 3 X 53V (pompa myjąca i spustu zasilana jest przez falownik). Choć sam pomiar cewek pompy powinien dać pełen obraz, cewki połączone są w obwodzie 3 fazowym w trójkąt.
    maxania
    Level 1  
    Witam po wymianie pompy obiegowej dalej to samo . Może to pompa glowna z grzałką?
    epiotrek
    Level 2  
    Witam,
    Właśnie miałem taki błąd po wymianie pompogrzałki obiegowej. Przy starej pompa chodziła, a spalona była grzałka od zalania wodą. Okazało się, że na wtyczce do pompy kiepsko stykało. Może innym też to pomoże. Aby zresetował taki błąd trzeba odpiąć zmywarkę od zasilania oczywiście.