Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi 80 TDI - wymiana uszczelki pokrywy zaworów

18 Aug 2013 12:35 3729 3
  • Level 21  
    Witam.Noszę się z zamiarem wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów.Co jakiś czas mam problem z wyciekiem jednak do tej pory wymianą zajmował się mechanik.Teraz mam zamiar zrobić to sam.Chcę dodatkowo nałożyć pastę uszczelniającą victor reinz - reinzosil.Proszę mi powiedzieć jaką ilość tej pasty powinienem nałożyć,jak powinienem dokręcać śruby z jaką kolejnością (są 3 które trzymają pokrywę) oraz z jakim momentem powinny być dociągnięte.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    To sa sruby dystansowe,dokrecasz do oporu i tyle.Zawsze ze srubami walczysz od srodka na boki.Pasty niedawaj duzo,wazne zeby wszystko bylo idealnie odtluszczone i suche.
    Na jakis czas bedzie dobrze,nienastawiaj sie ze na zawsze.
  • Level 21  
    Wiem że na zawsze to nie będzie trzymało ale chciałbym żeby przynajmniej rok lub trochę dłużej to trzymało gdyż do tej pory 2 lub 3 razy do roku musiałem z tym robić.Pokrywa jest prosta a olej leci raz z jednej raz z drugiej strony także nie cały czas w jednym miejscu.A co do śrub to mówisz że do oporu je dokręcić ale czy nie uszkodzę uszczelki??
  • Level 34  
    Nieuszkodzisz,przygladnij sie srubie a zrozumiesz wszystko.