Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panoramowanien zespołu live

mariuszek29 18 Sie 2013 12:46 1047 2
  • #1 18 Sie 2013 12:46
    mariuszek29
    Poziom 7  

Witam.

Czy ważne jest panoramowanie zespołu grającego live? Dziś wieczorem gram imprezę i jest mi to potrzebne. Czytałem o tym dużo i wiem że robi się to podczas miksowania w studiu, a czy przy graniu live też jest to potrzebne?

Jakbyście to ustawili? Nagłaśniam:

perkusję na 7 mikrofonów, 2 OH, i 5 dynamicznych

gitarę basową [mono]

gitarę elektryczną [mono] z tym że gitara nie gra za wiele solówek, tylko więcej akompaniamentu

saksofon [mono] gra większość solówek

klawisz [stereo] to tego się nie da panoramować chyba?

główny wokal

i drugi wokal, to jest drugi głos

Jak Wy ułożyli byście to? :)

0 2
  • #2 18 Sie 2013 13:10
    2263548
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Sie 2013 14:04
    wolek14
    Poziom 31  

Oczywiście panorama jest używana na Live. A jak ją zastosujesz, to tylko i wyłącznie Twój wybór. Tu wchodzi czynnik ludzki, który świadczy o umiejętnościach realizatora. Każdy ma na to swój patent, i nikt ci nie powie "to zrób tak, a to tak", bo to jest niepoważne...

Dla zaawansowanych polecam zerknąć na patent "Pandora" ze stołów Innovason Eclipse, w którym dodatkowo przesunięcie w panoramie (lewo-prawo) współgra z opóźnieniem czasowym (efekt Haasa), co daje bardziej realistyczne umieszczanie instrumentów w przestrzeni miksu. Gdyby ktoś chciał coś takiego zmajstrować na próbę z wtyczek VST, ew. z fizycznych urządzeń, podrzucam link:
    http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Sections&sop=printpage&artid=97

0